Crin Antonescu: Viata politica va fi mai saraca fara Adrian Nastase

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 20 iunie 2012, 19:26 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: HotNews / DP
Presedintele PNL, Crin Antonescu, a afirmat miercuri ca "viata politica romaneasca va fi mai saraca, sub aspectul calitatii, fara Adrian Nastase". Crin Antonescu a adaugat ca "Eu unul nu voi accepta niciodata ideea ca daca a fost condamnat un fost prim-ministru, un cap politic, justitia este independenta. Simplul fapt ca bifam succesele justitiei in functie de capetele importante condamnate nu mi se pare normal. La noi asta inseamna ca justitia merge bine, in timp ce in Ucraina, in cazul Timosenko, lucrurile stau invers".

Declaratiile lui Crin Antonescu:

Cred ca este corect, indiferent ce credem sau care este realitatea in verdictul lui Adrian Nastase, este corect sa judecam PSD separat de omul politic Adrian Nastase.

Faptul ca USL este la guvernare este irelevant, Guvernul pur si simplu nu are niciun fel de parghie pentru a influenta cursul sau sentinta unui proces. Guvernul nu numeste judecatori.

Nu putem sa stim cand justitia triumfa si cand greseste, eu nu am spus ca Adrian Nastase este vinovat sau nevinovat.


Crin Antonescu, presedinte PNL si co-presedinte USL, pe 24 ianuarie, la emisiunea "PRIM PLAN" de la TVR: "Daca avem o sentinta care-l condamna pe Adrian Nastase, pe Antonescu, pe Turturica, pe cine vreti dvs, noi, fara exceptie, consideram ca in acel moment, pana la un eventual recurs care sa-l achite, omul respectiv trebuie sa faca un pas, chiar mare, inapoi din prim-planul scenei politice".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10859 vizualizari

  • +99 (107 voturi)    
    ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:29)

    Witch [anonim]

    Si noi toti plangem cu lacrimi amare. Not.
    • +52 (60 voturi)    
      de crocodil (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:52)

      paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui Witch

      asa il plangem cu lacrimi de crocodil !merita mai mult!
      • +55 (57 voturi)    
        daaaa (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:11)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui paolalaan

        Afirmatia asta a lui Ipocrin denota mentalitatea de lepra a acestuia.
        • +38 (40 voturi)    
          si Nastase va fi mai sarac fara viata politica (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:00)

          Catch 22 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

          de fapt, cred ca asta a vrut Crin sa spuina.
          • +5 (7 voturi)    
            Mai saraca?! Poate mai curata... (Joi, 21 iunie 2012, 0:17)

            Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

            Un sforar politic mai putin in viata noastra...
            • +3 (5 voturi)    
              politica romaneasca mai saraca (Joi, 21 iunie 2012, 6:48)

              apoliticus [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

              da, astazi viata politica e mai saraca cu un corupt. Aviz USL-istilor avizi de ciolan care jubileaza ca au ajuns la guvernare. Cand isi vor da seama de riscurile la care se supun, foarte probabil vor renunta la politica/guvernare. Ce rost are sa pierzi vremea doar pentru un salariu de bugetar? Plecati! Sunt altii care ar munci cu drag pentru tara, nu doar pentru ei. Faceti-le loc!
          • +1 (3 voturi)    
            bine tintit! (Joi, 21 iunie 2012, 6:34)

            kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

            bravo!
        • +35 (37 voturi)    
          Te cotrazic Crin Antonescu: (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:03)

          DesaToto [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

          NU te spalade maini de Adrian Nastase.

          ...Este corect sa judecam PSD legat de omul politic Adrian Nastase.
          Adrian Nastase, fara PSD n-ar fi putut face cea ce a facut. AN este marca de lux impreuna cu Ion Iliescu a PSD-ului, garnitura a-2-a, al PCR.
    • +37 (39 voturi)    
      plang cu lacrimi de crocodil (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:38)

      bobo_ioan [utilizator] i-a raspuns lui Witch

      si cu un pahar de vin in fata: La Multi Ani Adriane! ... de puscarie bineinteles!!!
    • +5 (11 voturi)    
      din perspectiva mea (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:37)

      fc [utilizator] i-a raspuns lui Witch

      viata noastra a oamenilor de rand va fi mult mai plina (tu ii zici bogata ca atat te duce capul) vei disparea tu din viata politica
    • +2 (4 voturi)    
      Are foarte mare dreptate (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:31)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui Witch

      Nastase este un politician foarte bogat. Cand pleaca, cei care raman sunt mai saraci.
    • 0 (2 voturi)    
      Ptr. clanurile "partidele" politice de la noi ... (Joi, 21 iunie 2012, 1:16)

      Kingster [utilizator] i-a raspuns lui Witch

      Si o lacrima ar fi prea mult.Cat despre declaratiile liderului PNL de sustinere ptr Nastase,Iliescu,etc,greu de inteles ptr cei ce stiu ce a insemnat PNL in Romania inainte de venirea bolsevicilor ...
  • +66 (72 voturi)    
    ole ola pe nastase il mananca puscaria...... (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:29)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    S-a trezit si crinuletz...

    nu este dimineata, este chiar seara ...
    • +5 (7 voturi)    
      intrebare (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:55)

      Arl [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Cand comenta la RTV, afisasera aia o poza din tinerete a maretului liberal de ti-era mai mare jena.... Doar pe Ceausescu ce-l retusau atat...
  • +56 (60 voturi)    
    calitate, intradevar (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:29)

    habar.nam [utilizator]

    atata calitate... incat iese si cu trofeu :))
  • +81 (85 voturi)    
    Obladuirea (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:31)

    Daniels22026 [utilizator]

    "Viata politica va fi mai saraca fara Adrian Nastase ..."

    Bineinteles ca va fi mai saraca! Pai citi bani a produs Nastase pentru PSD?! Citi politicieni au furat, si-au plagiat doctorate, au scapat de puscarie, etc., sub obladuirea lui Nastase!!
    • +4 (6 voturi)    
      Hmm.. asta-i parerea ta crinulici mascarici!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 22:47)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Insa personal nu pot sa fiu decat incantata imaginandu-mi cum ar putea arata viata politica romaneasca..dupa ce coruptii, mascaricii ( ca dumneata sau copy- ponta, de exmplu ) , lacomii, mafiotii, mediocrii vor disparea din politica , Eu zic ca ..desi mai fada , politica romaneasca va fi mult mai bogata si mai de incredere!
      Noapte bunaaa.. si poate o sa ai un vis bun.. (pentru romani, desigur) ..poti sa stii??!!
  • +40 (44 voturi)    
    saraca prin parti (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:32)

    cosminrs [utilizator]

    Nu v fi deloc saraca.. Sau.. Hmm.
    O sa fie saraca pentru ca omul din spatele lui Ponta nu mai o sa controleze multe in PSD, Iliescu oricum e doar de forma.. asa ca Antonescu are in sfarsit sansa sa conduca USL pe bune... Saraca dar iti convine la maxim...
    Lasa ca e bine.. Ar fi fost si mai bine sa stea cat mai mult in puscarie.
  • +63 (67 voturi)    
    !!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:32)

    CMD [utilizator]

    Buna dimineata!!
    Ti-ai baut zeama de varza?
  • +58 (60 voturi)    
    Secretarul General PSD = un CORUPT (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:32)

    CalinM [utilizator]

    Stai linistit Crine ca si noua ne pare asa rau ca in sfarsit se face putina dreptate in tara asta. Ar trebui sa te bucuri ca e un hot mai putin in USL. Au mai ramas 99,99%.
    • -24 (28 voturi)    
      sigur (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:46)

      cevreitu [utilizator] i-a raspuns lui CalinM

      pdl=cinstit
  • +64 (66 voturi)    
    i-auzi pogoniciule:)) (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:32)

    xuleasca [utilizator]

    fara tine cum ar fi?????
    • +8 (8 voturi)    
      abia astept sa fie mai saraca (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:59)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui xuleasca

      si fara Iliescu
    • +3 (3 voturi)    
      n-ar mai latra nimeni jos Basescu (Miercuri, 20 iunie 2012, 22:23)

      lucis [utilizator] i-a raspuns lui xuleasca

      de cite ori iese din aceasta lozinca (cred ca pina la urma i-a pus-o Base pe frunte ca Zoro) dl presedinte pogonici il descopera pe Catavencu .Iia barca si du-te pe Dunare crinutz! Vorba lui Vlad Mixich : incepe sa se poata face ceva in Romanica. Inchin un spritz de vara pt. cel mai mare si versat hot al Romaniei; sa stea la racoare si sa dea inapoi partea lui de proprietate din Romania. Altii la rind.
  • +59 (61 voturi)    
    Crinulet (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:32)

    Mofliu [utilizator]

    N-ai decat sa i te alaturi in celula, daca-i simti lipsa.
  • +57 (59 voturi)    
    O dilemă (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:33)

    Iorest [utilizator]

    Am şi eu o dilemă, poate aveţi mai multe informaţii. "Cotidianul" a publicat informaţia despre condamnarea lui Năstase. Între altele, există un comentariu pro Năstase, unul pro Băsescu. Dau (-) la comentariul pro Năstase, dar punctajul îi creşte cu 3 puncte, de parcă i-aş fi dat (+). Dau (+) la comentariul pro Băsescu, care e chiar decent, şi văd că scade cu 3 puncte. E posibil să trucheze voturile?

    Felicitări, Crin Antonescu, nici nu mă aşteptam la altceva de la tine!
    • +25 (25 voturi)    
      :)) (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:44)

      adonis84 [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

      Ai dreptate, testat ...
      • +25 (25 voturi)    
        Comunismul era mic copil (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:05)

        Iorest [utilizator] i-a raspuns lui adonis84

        ... pe lângă PSD şi instrumentele sale de propagandă. Mulţumesc, Adonisss, mulţumesc şi lui Octavian4 pentru precizări. În aceste condiţii, nu-i pot dori "Cotidianului" decât falimentul.
    • +34 (34 voturi)    
      ah, Cotidianul (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:44)

      bibishte [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

      normal ca se poate. mai ales pe Cotidianul. sectiunea lor de comentarii e cea mai mare cloaca din online-ul romanesc.

      intru pe-acolo rar, doar ca sa citesc ce gandesc cei de pe-acolo. cateodata ma sperie. mi se par foarte rupti de realitatea in care traiesc eu. dar in mod cert pot face obiectul unor studii sociologice. acei oameni isi dau arama pe fatza intr-un mare stil. folosesc Internetul si forumurile de conversatii de 14 ani de zile. dar nu am crezut ca va veni vremea cand in spatele anonimatului, se va putea varsa atata venin si frustrare. stiti de unde se inspira acei oameni? de la Crin Antonescu, Victor Ponta si Antena 3.

      mi-e mila de ei. ar fi prea mult sa spun ca sunt manipulati. le e frica, sunt speriati, nu mai au incredere nici macar in fortele proprii. si atunci schimba foaia, atacand in stanga si in dreapta, doar pentru a-si putea mentine echilibrul.

      de nivelul lor cultural nu as vrea sa discut, pentru ca nu il cunosc. exista?
      • +26 (26 voturi)    
        Vă înţeleg bine (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:13)

        Iorest [utilizator] i-a raspuns lui bibishte

        Intru pe Cotidianul din aceleaşi motive. Ştiţi, citesc Hotnews-ul zilnic, iar calitatea comentariilor îmi dă certitudinea că stăm relativ bine. Dar mă pune curiozitatea să deschid din când în când şi Cotidianul. Vorba unui forumist de aici, care a sintetizat magistral impresia după codamnarea lui Năstase: îmi vine să pregătesc valiza şi să plec din ţara lui Ponta :) Şi iar revin pe Hotnews şi iar îmi desfac valiza :)) Numai bine!

        P.S. Referitor la sursa lor de inspiraţie, sunt perfect de acord. Şi fac un exerciţiu de imaginaţie: cum ar fi să avem guvernanţi de talia lui Iorga?
    • +16 (18 voturi)    
      normal (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:49)

      octavian4 [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

      prin modificarea codului php. e foarte simplu
  • +46 (48 voturi)    
    Ce bine (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:33)

    Mayhem [utilizator]

    Mai saraca fara Nastase (desi nu imi pot inchipuii cum) si mai bogata fara tine. Sper ca episodul asta va deveni un model pentru oamenii politici, poate le mai intra frica-n oase, asta incluzand si celebrii plagiatori.
  • +51 (53 voturi)    
    mincinosule (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:34)

    kostel [utilizator]

    cum sa judeci separat psd de "omul" politic nastase cand el inca facea legi in parlament desi avea sentinta de 2 ani cu executare de la instanta inferioara? dar chiar ne crezi prosti? rade-o inapoi la muzeul unde erai paznic.
  • +23 (23 voturi)    
    IN SCHIMB (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:34)

    excalibur [utilizator]

    n-ar pierde nimic, daca ai disparea tu... viata politica n-ar fi in nici un caz mai saraca
  • +29 (29 voturi)    
    pe ce lume traieste asta? (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:36)

    IoanaDC [utilizator]

    Taci, Antonescu, macar taci! Tara intreaga e mai saraca DATORITA lui Nastase!

    Chiar asa, mai liberali, asta e exponentul vostru?
  • +32 (32 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:37)

    Erasm [anonim]

  • +28 (28 voturi)    
    da (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:37)

    Xorciser [utilizator]

    Mai saraca dar mai cinstita...?
  • +26 (26 voturi)    
    Uraaa!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:40)

    robert.b [utilizator]

    O picatura de dreptate!

    Buna dimineata, domnu' crinutz! O cafeluta, ceva?
  • +23 (23 voturi)    
    Saracia asta politica.. (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:43)

    Preventiv [utilizator]

    Ce-as vrea sa fie viata politica mai saraca si fara tine Crinutzule...
  • +26 (26 voturi)    
    v-a plecat mentorul in alde furaciuni? (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:43)

    cristi_an [utilizator]

    usl se duce pe craca, amigo... rand pe rand o sa va duceti la puscarie!
  • +20 (20 voturi)    
    Si inca ceva Crinule (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:45)

    Preventiv [utilizator]

    La Timoshenko e putin diferita treaba, nu se pune problema decat de conditiile de detentie nu si de verdictul curtii care a ramas definitiv.
  • +22 (24 voturi)    
    Gunoiule! (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:45)

    robert.b [utilizator]

    "viata politica romaneasca va fi mai saraca, sub aspectul calitatii, fara Adrian Nastase"... as completa, sub "aspectul Trofeului Calitatii". Dar nu-mi fac griji, ca gasiti voi de unde sa sugeti in continuare ceva seva... Iar referirea la Ucraina este de rahat (nu cel turcesc)!
  • +27 (29 voturi)    
    poate că da (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:48)

    Trabucodonosor [utilizator]

    Dar viaţa din penitenciar va deveni mai animată. Ia uite-aici, crin, de la americani:

    Former Illinois governor Rod Blagojevich is washing dishes in prison and will teach Shakespeare after 90-day dish duty stint ends. Blagojevich began serving his 14-year sentence for corruption on March 14 at Englewood, a low-security facility in Littleton, Colorado.

    Two of Rod Blagojevich's former attorneys visited the former Illinois governor and told Fox Chicago News the disgraced politician is currently working in the kitchen six days a week scrubbing dishes.

    In the past five and a half weeks on the inside, the attorneys said, Blagojevich has become very popular with his fellow inmates and added that he has a “great” attitude about his situation.

    “He’s got a nice sun tan, you could see he’s building himself up, doing more with the weightlifting. I would say he’s gained a little weight but it’s all muscle, he’s just in great shape."

    Aşa că bombonel va putea să le declame pasaje de drept constituţional colegilor de celulă mai negricioşi, să facă flotări, să spele vase, să dea cu mopul prin budă, şi asta doar pentru doi ani, nu pentru 14 ca la americani.

    Nu vreţi să-l însoţiţi în celulă, tu şi ponta? Deşi dacă vi se alătură şi şoavă, şi felix, şi hrebe, şi dragnea etc, puteţi trece de la poezii la ansambluri de dansuri folclorice precum Dansul Fetelor de la Căpâlna, prin celulă...
    • +16 (16 voturi)    
      lasa ca nici cu Eric Holder nu mi-e rusine (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:03)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

      nici aia nu sunt cu mult mai sus
      • +13 (13 voturi)    
        :) (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:04)

        Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Lasă-l în fras pe Holder... Eu mă-ntrebam dacă doamna Dana ştie să facă sărmăluţe, că praştie găseşte la jucării.
        • +3 (3 voturi)    
          nu-l las, bre (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:24)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

          nu-l las! ii trimit danei eu reteta daca nu se descurca, macar sa-l vad acolo! vezi ca ai un mesaj necitit la youtube si e ceva urgent
  • +21 (23 voturi)    
    Sicktir, (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:48)

    mihai_42 [utilizator]

    tartanilor! De acum sa va ganditi bine cand vreti sa faceti cate o magarie!
  • +20 (22 voturi)    
    va fi mai saraca de un hot (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:52)

    paolalaan [utilizator]

    ma uimeste nerusinarea acestui antonescu!apara hotii , inseamna ca e ca ei nu-i asa?
  • +19 (21 voturi)    
    Saracul Crin (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:54)

    pewpew [utilizator]

    E lasa Crin ca va gasiti voi imediat pe cineva care face rost de "fonduri" pentru campanie si nu o sa mai fie saraca viata politica.
  • +23 (25 voturi)    
    dar omul asta e idiot (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:54)

    popescu_dtru [utilizator]

    cum poate fi viata politica mai saraca fara un hot? poate mai bogata!
  • +20 (20 voturi)    
    In starsit!!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:06)

    solar [utilizator]

    In sfarsit, Justitia Romana si-a facut datoria fata de adevar si dreptate! Un succes de proportii uriase pentru mersul de acum inainte al democratiei in tara numita ROMANIA. Este in acelasi timp un averstisment pentru toti mafiotii, parvenitii si oprtunistii care vor sa devina deputati in Parlamentul Romanie. Politica nu e si nu poate fi o scoala a hotilor, iar Parlamentul o "universitate" a acelorasi mangafeti . INDIFERENT DE PARTIDE. O mare lectie de responsabilitate pentru intregul electorat roman.
  • +20 (20 voturi)    
    Saraca e mintea lui Antonescu (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:08)

    CDB_TM [utilizator]

    Iar viata politica din Romania va intra in sfarsit in normalitate. Crin, daca ai avea minte, ti-ai face un plan d exit. Dumnezeu nu tine cu cei prosti si ticalosi!
  • +17 (17 voturi)    
    Sigur ca da.... (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:13)

    Mari.an [utilizator]

    Viata politica e mai saraca pentru ca unul dintre cei care furau si aduceau bani in politica nu mai poate "livra" ca inainte.
  • +18 (18 voturi)    
    viata politica (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:13)

    flitmania [utilizator]

    ar fi mult mai bogata fara tine,Ponta ,Iliescu,Voiculescu,Hrebenciuc si restul camarilei.Si tara ar fi fost mult mai bogata fara ei.
  • +13 (13 voturi)    
    Incorect (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:28)

    Kepler [utilizator]

    Cred ca a vrut sa spuna: este incorect sa judecam PSDul separat de oameni politici cum ar fi Adrian Nastase si Victor Ponta si PNLul separat de oameni politici ca mine...
  • +15 (15 voturi)    
    Viata e frumoasa ! (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:36)

    MenInBlack [utilizator]

    Stai linistit, in curand vei fi seful USL, Presedintele Tzarii si Prim Ministru in acelasi timp.

    Ia niste energizante, Clorocalcin, vin rosu cu Diazepam si poezii de Dinescu.

    Relaxeaza-te, viata e frumoasa :)
  • +18 (18 voturi)    
    da (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:39)

    hot news [utilizator]

    D-le Antonescu,convins fiind ca va voi deceptiona,va spun ca mi-as dori o viata plitica ridicol de slaba, numai sa dispara figurile voastre de gorile carnivore,imbecile si pline de paduchi,care ati imbolnavit viata si mintile romanilor de 23 de ani incoace! Alungati-l mai repede pe Basescu de la Cotroceni,caci altfel veti primi "cipurile" de puscariasi multi dintre voi!Chiar daca ai furat mai putin, esti unul dintre politicieni cei mai verosi,rautatea ta spargand toate aparatele de masurare a ei! Nu am dreptul sa te urasc,dar am dreptul sa constat cinstit cine esti si sa-mi spun parerea. Temeti-va jeguri politice,ziua judecatii a venit,pentru aceasta RESPECT D-LE BASESCU!
  • +14 (14 voturi)    
    CrinaA, vei fi dince in ce mai singur... (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:46)

    timp tamp [utilizator]

    in curind te va parasi si copy-sluta tonta, vine sigur randul si lui felix, probabil si ilici... ca sa nu mai zic de baronii fanfaroni....
  • +16 (16 voturi)    
    Adormitu, Plagiatoru si Puscariasu (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:47)

    Als Ob [utilizator]

    Un nou serial românesc produs de casa de filme Grivco.
    Regizori: Felix & Ilici
    Actori: ... îi ştiţi
    Figuranţi: psd, pnl...
  • +13 (13 voturi)    
    Repetentule (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:47)

    vcp78 [utilizator]

    tu ar trebui sa fii inchis ptr lipsa de decenta si bun-simt !! Mai bine du-te si vopseste-ti parul.
  • +7 (7 voturi)    
    justitia este un circ (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:53)

    visio [utilizator]

    pentru interlopi si fosti prim-ministri, pedeapsa este atat de mica incat chiar merita sa o faci; cand iesi ai si banutul, influenta este la fel, etc....
    pentru prostii care fura o gaina sau o paine, puscaria este pedeapsa maxima, iadul pe pamant....
  • +13 (13 voturi)    
    viitorul presedinte (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:01)

    aresul [utilizator]

    Mi-a soptit un ,,Porumbac", ca viitorul presedinte are o buba in cap, mult mai mare: coruptia de lipovence, eleve si chiar minore! Are un superb nr. de dosar, asemenea lui ,,Felix" si progenitura in viata!
    Sa nu dam crezare barfelor, dar, daca se adevereste, cu siguranta, lumea politica va fi mult, mult mai saraca. Nu stiu ce ne-am face fara aceste lepre, numite constructiv, politicieni.
  • +5 (5 voturi)    
    Nu-mi inchipuiam... (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:09)

    ikataly [utilizator]

    vreodata ca seful unui partid istoric (liberal) poate plinge un corupt comunist dovedit,poate face pact cu un turnator dovedit,poate atenta la democratie bagand pumnul in gura mediei si a presei,poate face o alianta cu neocomunistii...Cum poate indura si tolera asemenea comportament omul cu convingeri liberale. LIBERALI TREZITIVA!!! si debarcati-l....Cu cat mai repede cu atat mai bine pentru ceea ce inseamna ideea de dreapta...
  • +3 (3 voturi)    
    si in curand si fara tine... (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:27)

    dadan [utilizator]

    Cronica Carcotasilor va fi de asemea mai saraca fara Nastase si bugetul USL in campania electorala din toamna va fi mai saraca dar Romania va fi mai bogata cu fiecare corupt mare care e tinut pe tusa cateva reprize....daca il mai ascund astia si pe Voiculescu,Mazare si alti cativa fruntasi USL-asi numai pentru doi ani, Romania ar avea crestere economica de 15% fara sa miste un deget....
  • +4 (4 voturi)    
    ferpar (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:30)

    omoni [utilizator]

    Suna a ferpar, parca ar fi murit Adrian Nastase, asa vorbeste despre el! Cred ca e geenul : regele a murit, traiasca regele!
  • +4 (4 voturi)    
    ...si fara tine... (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:36)

    ionoli [utilizator]

    ...si daca Dumnezeu e roman...in curand viata politica va fi mai curata fara voi toti, care formati ,,sistemul,,...
  • +3 (3 voturi)    
    Saraca? (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:43)

    Tia2 [utilizator]

    Mai saraca poate, dar sigur un pic mai curata...
  • +7 (7 voturi)    
    de la inculpat la condamnat (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:44)

    mango [utilizator]

    Acesta este statutul pe persoana fizica, cum ar zice Marean Vanghelie, al domnului fost primministru Adrian Nastase,de la invinuit la inculpat si acum condamnat definitiv si irevocabil. A tras de timp 8-10 ani am si uitat de cand, si tot nu a scapat. Ma bucur ca mai exista un pic de decenta in lumea justitiei. Astept celalalt dosar unde spre surpriza multora -santajul facut asupra diplomatului Paun-a fost achitat desi, erau probe de condamnare . Poate aceasta hotarare in unanimitate pronuntata de cei 5 judecatori ai ICCJ,va da imbold,adica curaj, nu altceva acelor magistrati "supremi" alesi sa judece recursul in cauza.
    Aroganta si hotia se platesc domnule Nastase-
    Nu-i nimic exista insa institutia eliberarii sub control judiciar,pe motive medicale,a liberarii conditionate si desigur veti lasa mandria la o parte si veti face apel la ele.Dar asta numai dupa incarcerare ,o noapte, doua,poate mai multe petrecute in locul de detentie.Ce numai fratii Camataru sa se planga ca sunt inculpatii de serviciu,ia sa treaca la rand si altii:Nastase,Muresan,poate Seres etc. Bravo justitiei.
  • +10 (10 voturi)    
    Antonescu e zdruncinat... (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:47)

    mercedes [utilizator]

    "Viata politica va fi mai saraca fara Adrian Nastase "- si Romania mai bogata.
  • +7 (7 voturi)    
    Timosenko (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:50)

    neutrino [utilizator]

    a fost judecata in jumatate de an...si toti tipa ca nu a fost un proces corect....La noi a tinut 5 ani si mai-mai sa scape....

    crinut, vezi ca e mare diferenta si e pacat de tara asta...cand a castigat atat sa incepi voi cu povesi de genul: proces dirijat politic si nedrept.
  • +6 (6 voturi)    
    parere (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:54)

    Arl [utilizator]

    Urmarind comentariile in mass media, m-a deranjat enorm compasiunea aratata condamnatului. " Vai, e om, bla, bla, bla..." Dar milioanele de oameni ce au suportat consecintele faptelor acestui individ cu ce au gresit? Sa ne amintim , Bechtel, Petrom, fregatele, miliarde de euro pierdute, iar noi platim inca pentru ele. Ei bine, acum a venit timpul sa plateasca si el!
  • +8 (8 voturi)    
    de acord (Miercuri, 20 iunie 2012, 22:06)

    gigel62 [utilizator]

    dar fara tine viata politica ar fi mult mai curata
  • +1 (1 vot)    
    Râdeţi voi de Porumbacu, (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:29)

    revelare [utilizator]

    dar prin afirmaţia asta i-a pus cruce lu´ Născase ....
  • +1 (1 vot)    
    Invidie (Joi, 21 iunie 2012, 0:54)

    mi3rla [utilizator]

    Eu zic ca asta e invidios...intrucat lipsa lui din viata politica reala nu se va simti, nu de alta, dar sedintele de partid si camera se tin ziua si el atunci doarme...iar seara isi tine gadea, badea &co emisiunea si fara el, ca ei oricum vin cu lectia invatata
  • +2 (2 voturi)    
    Multumesc JUSTITIEI ROMANE (Joi, 21 iunie 2012, 2:48)

    ovigeo [utilizator]

    Sincer nu credeam: poate in cele din urma ne intoarcem si noi on tara
    Pentru crin parerea mea ca am fi cu siguranta mai fericiti fara el in viata politica
  • +1 (1 vot)    
    mai saraca? (Joi, 21 iunie 2012, 9:21)

    sorin3 [utilizator]

    poate.Dispar milioanele lui Nastase? nu cred.
    Dar mai curata? cu foarte putin.
  • 0 (0 voturi)    
    crin antonescu... (Joi, 21 iunie 2012, 12:16)

    andreesanu [utilizator]

    Daca tu intelegi ca viata politica este Nastase cu circul facut de el si familia lui,cu spagi,trafic de influienta,mita ,foloase necuvenite ,contracte dubioase ,foloase necuvenite e clar pentru ce-l admiri ,a fost un maiestru al PARVENIRII POLITICE,
    AL AFACERILOR MAFIOTE ,iar TU UN BIET UCENIC. Ai ramas fara surse de inspiratie si cum esti cam somnoros nu ai timp destul sa furi atit cat ai vrea.
    Politica a fost sansa ta sa parvii intre cei care nu mai traiesc de azi pe miine,ci din cei ce ifasca ,smulg ,rup.
    Restul e gargara sa treaca ora profesore,ca tot nu ai avut vreme sa-ti faci planurile de lectii pentru azi,stai linistit ,vine vacanta mare si poti sa dormi cit poftesti.
  • 0 (0 voturi)    
    Invatacelul si mentorul...... (Joi, 21 iunie 2012, 15:06)

    icu [utilizator]

    Crinulet singura ta valoare este SOMNUL si CHIULUL , asa ca daca taceai filozof ramaneai !!!!!!! Apropo Crinulet : Repetenti pot da doctorate ????