SURSE: Adriean Videanu a mers la Cotroceni pentru o discutie cu Traian Basescu

de D.T.     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2012, 14:44 Actualitate | Politic

Fostul prim-vice presedinte al PDL Bucuresti, Adriean Videanu, a fost invitat, vineri, in jurul pranzului, la Cotroceni de presedintele Traian Basescu, insa nu sunt clare motivele si tema discutiei, au declarat pentru HotNews.ro surse apropiate administratiei prezidentiale. Alte surse sustin ca invitarea lui Videanu nu are legatura cu partidul, fiind in discutie teme economice. Potrivit acestor surse, discutia are loc la cererea fostului ministru al economiei. Vizita lui Videanu, fost primar general al Capitalei, are loc pe fondul tensiunilor din PDL generate de plecarea lui Sorin Frunzaverde din partid si de trecerea lui Cristian Popescu "Piedone" la USL, dupa ce in decembrie 2011 a fost anuntat de Elena Udrea drept seful de campanie al PDL pe Bucuresti.
UPDATE: Intalnira s-a incheiat. Potrivit unor surse, discutia dintre Adriean Videanu si presedinele Romaniei a avut loc la solicitarea lui Videanu, care a dorit sa-i prezinte presedintelui o analiza economica.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

4789 vizualizari

  • 0 (14 voturi)    
    :) (Vineri, 30 martie 2012, 14:48)

    alex [anonim]

    Cam singurul care ii poate tine "piept" lui Oprescu...
    • +1 (11 voturi)    
      bucurestenii l-ar vota din nou pe Videanu!! (Vineri, 30 martie 2012, 17:27)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui alex

      sunt sigura!
    • -1 (7 voturi)    
      a prezentat presedintelui schema sa de succes (Vineri, 30 martie 2012, 18:46)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui alex

      privind continuarea furturilor la Hidroelectrica de catre Traian Oprea si Mihai David ,prelungirea pana in 2050 a contractelor baietilor destepti prin noua schema Ungureanu si cum vede el managementul privat pana pune pe butuci economia Romaniei ,luand pentru efortul de a gandi ,drept plata, niste zacaminte de marmura,nu mare lucru!
      ca intre doi buni prieteni ,discutia a fost sincera si gratis !
      • +3 (3 voturi)    
        si in plus... (Sâmbătă, 31 martie 2012, 0:38)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        ... tzepele cu Rosia Montana (careia trebuie MUSAI sa-i dea drumul cat mai repede, ca vor bajatzii din spatele afacerii sa le puna pistolul in coaste), cu "gazele de sist" si, mai ales, cu CupruMin >:)
  • -4 (18 voturi)    
    disperarea portocalie de la Bucuretsi... (Vineri, 30 martie 2012, 14:55)

    costica [anonim]

    Probabil intr-o incercare disperata de a salva PDLul de rusinea de a nu avea candidat credibil la Bucuresti, Traian Basescu ii va propune lui Videanu sa candideze la Primarie, s-o salveze pe Madam Udrea, sefa PDL Bucuretsi, aflata la mare stramtoare !!
    Blaga a avertizat-o pe Udrea, daca va castiga Bucurestiul succesul va fi al organizatiei PDL Bucuretsi, daca va pierde va raspunde Elena Udrea!!!
    Succesuri!!
    • +2 (10 voturi)    
      tu (Vineri, 30 martie 2012, 17:29)

      tu [anonim] i-a raspuns lui costica

      tu vorbesti de parca un primar usl ar insemna ca pierde pdl-ul.

      un primar usl inseamna ca pierd bucurestenii.
    • +4 (10 voturi)    
      Imi dau seama ca pe zi ce trece (Vineri, 30 martie 2012, 18:05)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui costica

      indobitocirea este mare!
      Nu stiu daca te/ai uitat aseara pe TVR1 la un documentar despre ceea ce au facut comunistii rusi in Basarabia.
      Din pacate prostia se uita si triumfa!
      Cine uita istoria risca s/o repete!
      Costica, fa lamba mai mica!
      • -1 (7 voturi)    
        asa, asa !!!! (Vineri, 30 martie 2012, 19:36)

        costica [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        La cat BINE au facut PDListii romanilor, sa ma astept sa fie votati cu 99,99% !!!
        Asta vrei sa-mi spui, ce BINE ne paste cu portocaliii lui Boc ?!
        NU, mersi, m-am lamurit demult iar acum la 3 ani si jumate s-a lamurit deja si PDL, e disperat ca romanii NU mai vor PDL !!!
        O sa vezi asta la alegeri, daca cumva nu ai inteles inca !!!!
  • 0 (26 voturi)    
    Mda (Vineri, 30 martie 2012, 14:57)

    Vizitiul [utilizator]

    Adevarul e ca ar merge niste borduri noi in Bucuresti :))))
    • +6 (18 voturi)    
      stare de impotenta! (Vineri, 30 martie 2012, 15:37)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      atat poti sa gandesti!
      • 0 (4 voturi)    
        Belea (Vineri, 30 martie 2012, 19:12)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        Cand ies astia la suprafata :))))
      • 0 (2 voturi)    
        gandeste bine.. (Sâmbătă, 31 martie 2012, 1:35)

        tania [anonim] i-a raspuns lui schroedinger

        Gandeste bine si mai ales nu uita! Tu?
    • +1 (11 voturi)    
      Ha ha ha (Vineri, 30 martie 2012, 16:21)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Comentariul e foarte tare!
      • 0 (6 voturi)    
        Pentru cei cu inteligenta (Vineri, 30 martie 2012, 18:20)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        "capatata" la antene, da, e foarte tare!
        "In puii mei"!
  • +3 (13 voturi)    
    Conspiratia greilor din PDL (Vineri, 30 martie 2012, 15:13)

    Alex [anonim]

    Aoleu, omul de onoare Traian Basescu sta la discutii cu "grei PDL" care la-u dezamagit? O fi o conspiratie...
    Domnu presedinte, dvs sunteti om de cuvant, ce faceti cu V din BVB in aceeasi camera?!
  • -1 (17 voturi)    
    Reprezentantul (Vineri, 30 martie 2012, 15:35)

    evoque [utilizator]

    baietilor destepti este in delegatie la cotroceni, ce mai pun la cale acum basescu si gasca de mancatori de resurse energetice?!!
    • 0 (6 voturi)    
      Intreaba-l pe Felix (Vineri, 30 martie 2012, 20:15)

      Io. [anonim] i-a raspuns lui evoque

      deoarece doar marele Varan Felix stie cum e cu mancarea de resurse energetice, cu tradarea si alte calitati de genul asta.

      Intreaba-l si tu cand va cheama sa va dea o masa Duminica in colegiu unde a fost ales.
      • +1 (3 voturi)    
        atunci (Vineri, 30 martie 2012, 23:18)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Io.

        cand o sa ii vina randul raspunde fiecare.
        Acum TREBUIE SA RASPUNDA gasca de nemernici condusa de basescu.
        • -1 (3 voturi)    
          Care rand? (Vineri, 30 martie 2012, 23:38)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Turnatorul este dovedit!
          Doar cei ca tine il mai cred curat!
          Ar fi fost bine sa fie curatat!
          • -1 (3 voturi)    
            greu (Sâmbătă, 31 martie 2012, 1:32)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            cu orbirea asta propagandistica.
            Am spus eu ca este curat sau nu?
            Pe la pdl a intrat in subconstientul portocaliu ca orice persoana trebuie sa aiba un dosar iar daca nu are trebuie sa ii facem unul.
            In acest moment nu ma intereseaza nimeni din opozitie, ma intereseaza doar RAUL IMENS pe care il fac basescu si acolitii lui acestei natii.
            Credeti ca daca veniti cu replici de genul "uite lupul in curtea opozitiei" va mai crede cineva?!
            Nu, din tot ceea ce face pdl nu mai este nimic credibil, iar acest lucru se datoreaza modului in care au condus aceasta tara.
            Roata istoriei se invarte.
            Nimeni nu a fost atent la acest aspect din pdl, pentru ca cei din pdl au ajuns la narcisism. Obedientii pdl au fost crescuti precum copii unei secte, ei cred ca sunt frumosi, destepti si ca detin adevarul suprem. Fals. Cei care au indraznit sa ridice capul din tarana au fost ingropati in dosare si denigrare.
            Acum pdl trebuie sa plateasca pretul obrazniciei si al jafului.
  • 0 (6 voturi)    
    da (Vineri, 30 martie 2012, 15:51)

    panaite [utilizator]

    Este vorba despre rascoala capitalistilor de la periferie contra capitalistilor metropolei, sprijiniti de TB. Astept noul 23 August.
  • +2 (6 voturi)    
    S-au uzat bordurile (Vineri, 30 martie 2012, 16:38)

    Florin [anonim]

    S-au uzat bordurile
  • +1 (5 voturi)    
    cuvantul se tine si nu se incalca! (Vineri, 30 martie 2012, 16:47)

    ionica [anonim]

    Domnule Presedinte, din pacate una spui si alta ... fumezi, deoarece domnul Videanu este unul dintre cei mai mari sforari ai tarii si care prin diverse metode oculte a falimentat industria marmurei si alte cele cumparate de domnia sa pe ... gratis!
    Mi se pare deplasata o intalnire pe teme economice cu un asemenea caracter!
  • +1 (3 voturi)    
    Adriean (Vineri, 30 martie 2012, 18:44)

    gigi [anonim]

    Acest personaj este varful de lance al tupeului portocaliu, comparabil doar cu cel al ,,doamnei" Elena Udrea.
  • +1 (3 voturi)    
    Cam asta au discutat .... (Vineri, 30 martie 2012, 20:33)

    Bucurestean [anonim]

    - Imparate, ce ne facem, ca ramanem fara aurul de la Rosia Montana !
    Cuprul asta a fost bun, sisturile au fost si ele bunicele, da' cascavalul adevarat e la Rosia Montana.
    Imparate, fa pe dracu=n patru, iesi pe posturi la Turcescu si la GiCa TVA, fa si alte postrui daca-i cazu si zi-le-o p-aia cu solidaritatea, cu oamenii din zona care vor doar sa munceasca !
    Imparate, cu mine cum ramane ?!
    Am bagat paraiu' la alegeri si acu' vreau sa imi recuperez paguba !
  • +2 (2 voturi)    
    Deci d'asta scoteau aia bordurile langa palat (Vineri, 30 martie 2012, 21:57)

    Tze Tze [anonim]

    S-a dus Bordureanu sa-l intrebe pe Jupan daca-i sunt pe plac.
  • 0 (0 voturi)    
    Intilnire Cotroceni (Sâmbătă, 31 martie 2012, 9:57)

    costel [anonim]

    Am auzit ca prima masura in Bucuresti o sa fie curatarea rigolelor de pe linga trotuare,ca sa aiba pe unde curge l aptele si mierea dupa ce USL cistiga capitala.