VIDEO Sorin Frunzaverde: 38 de primari din Caras-Severin ma urmeaza la USL, 3 candideaza pentru alte partide, unul nu s-a decis

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2012, 14:43 Alegeri 2012 | Alegeri Locale

Presedintele CJ Caras-Severin, Sorin Frunzaverde, a declarat, vineri, pentru Mediafax, ca, din cei 42 de edili democrat-liberali din judet, 38 de primari il urmeaza la USL, trei vor candida din partea altei formatiuni politice, iar un primar nu s-a decis inca.

Intrebat ce inseamna pentru el faptul ca 38 de primari il urmeaza, Frunzaverde a precizat ca acest lucru arata ca "ei apreciaza exercitiul administrativ" pe care l-au avut impreuna cu el si "realizeaza ca este nevoie de alta constructie politica, care sa sustina administratia locala".

"Inseamna ca apreciaza exercitiul administrativ pe care l-am avut impreuna si realizeaza ca este nevoie de alta constructie politica, care sa sustina administratia locala", a afirmat Frunzaverde.



Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1413 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    foame (Vineri, 30 martie 2012, 14:53)

    albyn58 [utilizator]

    foame mare in caras severin. in pdl se pare ca nu a mai ramas nimic de ros. hai cu totii la ciolanul oferit de usl. urmeaza alti patru ani de hotie . de asta data cu alti actori . (de fapt tot aia ...)
  • -3 (5 voturi)    
    da? (Vineri, 30 martie 2012, 15:00)

    sorin [anonim]

    Adica 38 de dosare in incalzire?
  • +1 (5 voturi)    
    lasa .. (Vineri, 30 martie 2012, 15:02)

    ion [anonim]

    stim noi .. totul are un pret, la fel si onoarea omului cineva o pretuieste altcineva nu prea.
  • 0 (4 voturi)    
    stie cineva! (Vineri, 30 martie 2012, 15:07)

    yes [anonim]

    stie careva cum e in jud.caras severin
    toata lumea lauda la tv. cat de bine este condus judetul de actualul presed.
    investitii?transparenta? si altele stie cineva ?
    sau e ca peste tot in Romania....aranjamente,manipulari etc....
  • 0 (4 voturi)    
    Să înțeleg (Vineri, 30 martie 2012, 15:07)

    becicherec [utilizator]

    Că poate împărți ciolanul la așa mulți?
  • +3 (5 voturi)    
    La mai mare (Vineri, 30 martie 2012, 15:07)

    dorin bretan [anonim]

    Jmecheria e la mare cinste. Noi suntem de partea castigatorilor. In traducere libera sustinem pe oricine ne da bani , si nu dorim decat sa fim in fruntea listei .
  • -2 (4 voturi)    
    Este clar. (Vineri, 30 martie 2012, 15:14)

    Alin_N [utilizator]

    Ce mi-e PDL, ce mi-e USL, toti o apa si-un pamant. De-aia cred ca Romania ar trebui condusa prin dictatura eventual militara, si toti parazitii (politicieni) eliminati. Macar ai un dictator, o clica de 41 de minidictatori judeteni si asta este. Aia nu vor fura, vor avea legal cat vor avea, si restul de trepadusi daca vor fura vor fi mitraliati cu AK47 in direct pe A3. Ca pe timpul lui Ceausescu, si va spun sincer, societatea atunci era MUUULT mai corecta decat acum. Au existat, este drept abuzuri la implementarea fricii, dar ulterior lucrurile mergeau struna. Nimic nu misca in front. Femei ucise demonstrativ de tzigani pentru a le forta pe altele sa se prostitueze? Nici gand! Strazi reparate pe miliarde doar "de forma"? Nici gand? Criminali cu puscoace in mijocul oraselor? Cred ca glumiti! MUULT mai bine era in dictatura decat in anarhia de acum.
    • +1 (3 voturi)    
      . (Vineri, 30 martie 2012, 15:55)

      RockerJegos [utilizator] i-a raspuns lui Alin_N

      Spuse el de la calculatorul lui cu internet.
  • +6 (6 voturi)    
    Teatru (Vineri, 30 martie 2012, 15:32)

    rhesse [anonim]

    Imediat incepe stagiunea 2012 a teatrului politic. Aceiasi actori in diverse piese sau scenete. Isi schimba hainele, joaca diverse roluri. Noi, poporul, suntem spectatorii lor. Din pacate sunt niste actori slabi care se maimutaresc, balacaresc si asteapta sa ii si platim pentru prestatiile lor jalnice
    Domnule Frunzaverde, mergeti in liniste la USL, nu intereseaza pe nimeni cine ce pupa dupa ce a scuipat. Fiti macar decent.
  • +3 (3 voturi)    
    Lazaroiu (Vineri, 30 martie 2012, 16:06)

    mimi [anonim]

    mare dreptate a avut-sunt gunoaie!
  • +1 (1 vot)    
    p'izma creata (Vineri, 30 martie 2012, 19:50)

    puiu [anonim]

    Frunzăverde p'izmă creaţă / Doamne, Leano, Nae / cât îmi de greaţă / în loc să fie Moldo la pârnaie / Se face caras cu Severin / Să le fie de plin's! / Stâncă Neagră Românie / Ţară tristă, plină de humor / Vestită-n Orient pe veşnicie / Cu prăpastia la pândă / Ţopăind pe poante, răsădită-n crin / Ura la izbândă / Cu pahaul plin!