VIDEO Emil Boc: PDL va desemna luni conducere interimara a organizatiei din Caras-Severin. Indiferent de persoanele care pleaca, partidul are continuitate si va merge mai departe

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2012, 13:43 Actualitate | Politic

Biroul Permanent National al PDL va desemna, luni, o conducere interimara a filialei din Caras-Severin, a declarat, vineri, Emil Boc, care a sustinut ca PDL va merge mai departe si va avea continuitate, el spunand ca a existat continuitate chiar si dupa plecarea fondatorului partidului, Petre Roman. Emil Boc a declarat, la Resita, in urma intalnirii cu primarii PDL din Caras-Severin, ca luni va fi desemnata conducerea interimara a filialei PDL, pentru continuitate politica si pentru pregatirea alegerilor locale. Presedintele PDL spune ca, indiferent de persoanele care pleaca din PDL, partidul are continuitate si va merge mai departe, potrivit Mediafax.

Emil Boc a reamintit ca PDL s-a mai confruntat cu situatii in care lideri importanti ai partidului au parasit formatiunea, enumerandu-i pe Bogdan Niculescu Duvaz si Alexandru Sasu. El a spus ca partidul a avut continuitate si "resortul intern sa continue" chiar si dupa plecarea fondatorului sau, Petre Roman.



Emil Boc a mers, vineri, la Resita, alaturi de Ioan Oltean, pentru a evalua situatia filialei, in contextul trecerii lui Sorin Frunzaverde la PNL.

Prim-vicepresedintele PDL Sorin Frunzaverde a anuntat ca va candida ca membru PNL pentru presedintia Consiliului Judetean Caras-Severin, din partea USL, el urmand sa demisioneze din PDL. Sorin Frunzaverde era liderul organizatiei Caras-Severin a democrat-liberalilor.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

604 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Care organizatie? (Vineri, 30 martie 2012, 14:09)

    realistul [anonim]

    Mai exista organizatia?
    • 0 (0 voturi)    
      nu stiu (Vineri, 30 martie 2012, 14:46)

      Xu [anonim] i-a raspuns lui realistul

      cate primarii o avea pdl in caras, dar a aparut intre timp si declaratia lui nea frunzaverde care zice ca il urmeaza 38 de primari. Ma gandesc ca sunt aproape toti...

      Oare in fata cui a vorbit nea boc? Stateau toti si ii zambeau frumos la nea prezident ca apoi sa dea o gluma cu "ui' si la asta mic cum se zbate ca pestele pe uscat. noi suntem plecati de mult din "organizatia" lui"
    • 0 (0 voturi)    
      ........... (Vineri, 30 martie 2012, 19:02)

      andrutzaa [anonim] i-a raspuns lui realistul

      Da exista organizatie si va exista mereu pt ca sunt o echipa puterica .
  • -1 (1 vot)    
    Boc are dreptate !! (Vineri, 30 martie 2012, 14:23)

    costica [anonim]

    PDL merge inainte, spre prabusire !!!
    Schimbati-l naiba pe ametitul si incompetentul asta de Boc!!
    Voi nu vedeti ca PDL plateste pana la dezintegrare numirea incompetentului Boc in fruntea partidului si a Guvernului ?!
    Am spus mereu ca Boc este incompetent, ca este un YESMAN la mana lui Basescu si ca asta va distruge PDLul !!!
    Schimbati-l !!!
    PDL va plati cu varf si indesat incompetenta lui Boc, am spus asta mereu, vine deja vremea scadentei!!
    Schimbati-l !!!
    • 0 (0 voturi)    
      am inteles sa traiti! (Vineri, 30 martie 2012, 16:08)

      Videanu [anonim] i-a raspuns lui costica

      Il schimbam imediat domnu' presedinte. Trebuia sa ne sunati pe linia rosie ca asa a fost mai greu sa receptionam.
  • +1 (1 vot)    
    ??? (Vineri, 30 martie 2012, 21:09)

    adrian [anonim]

    Desi din declaratia lui Frunzaverde reiese ca il vor urma 38 de primari...e greu de crezut ca exista 38 de orase diferite, cu tot atatia conducatori SLABI...totusi..PDL`ul este o organizatie puternica, momentan DETIN PUTEREA, si sunt convins ca viitorul se va inclina tot inspre BINE...Ca natiune, nu avem nevoie de lasi, de tradatori gen FRUNZAVERDE...trebuie sa avem tendinte pozitive, sa accedem intotdeauna spre MAI BINE...Aceasta guvernare ne`a mentinut pe linia de plutire...am evitat situatii gen PORTUGALIA, GRECIA..Avem o economie oarecum stabila, cu tendinte ascendente, avem tineri cu potential, viitorul, impreuna suna din ce in ce mai bine...nu putem sa ne uitam in urma,la un TRADATOR!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    da.. (Sâmbătă, 31 martie 2012, 13:06)

    Catalin [anonim]

    Simpatic asta mic..cred ca i-a dat vreo 2 capace Base lu pitic..La altoit !! Pai Boc de ce te mai chinui..organizatia PDL in Caras-Severin e ca si cum nu ar mai fi..te agiti ca un peste pe uscat.
  • 0 (0 voturi)    
    toti pleaca de la PDL (Sâmbătă, 31 martie 2012, 16:32)

    mihaela [anonim]

    Toti pleaca de la PDL.. ce veste interesanta. nu era de asteptat? toti cei buni merg la USL pentru ca nu se compara cu PDL.
  • 0 (0 voturi)    
    ce mai minte Boc (Sâmbătă, 31 martie 2012, 17:00)

    dantamas [utilizator]

    Cine îl mai crede pe Boc atunci când spune că nu este afectat nici el și nici partidul? Se vede pe fața lui cât de afectat e de numărul tot mai mare de persoane care pleacă din Coaliție. De fapt realizează că nu mai au șanse în următoarele alegeri.
  • 0 (0 voturi)    
    PDL-UL cade in cap (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:34)

    unguru [anonim]

    Boc a ajuns la Caras-Severin prea tarziu! Ce să salveze, tot ce mai poate face este să păcălească lumea că este foarte ocupat.
    Sa se prefaca ca nu este dezamagit amintind ca si alti lideri importanti ai partidului l-au parasit in trecut, dar PDL s-a descurcat. Bineinteles si alti deputati si senatori in trecut au venit spre PDL,acu roata se intoarce.
  • 0 (0 voturi)    
    aha (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:20)

    romanul [anonim]

    S-o desemneze pe aia mica cu nume de masina...EBA