VIDEO Traian Basescu: "Galmea de la Antena 3" / "Antena 3 si Realitatea, cand era Vintu, au fost focusate in atacurile Basescu - Elena Udrea, relatii extraconjugale"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 18 martie 2012, 22:43 Actualitate | Politic


Traian Basescu a criticat Antena 3 pentru atacurile personale la adresa sa, facind referire la emisiunile in care s-a vorbit despre presupusele sale relatii extraconjugale. Basescu a calificat drept "murdare" aceste atacuri, facand referire si la personajul "Galmea de la Antena 3".

"Este o copilarie, pentru ca au incercat, de fapt, sa subrezeasca singurul loc in care eu imi gasesc linistea si a fost bine gandita. Uitati-va la Antena 3 si la Realitatea cand era Vintu, acele doua posturi au fost focusate in atacurile <<Basescu - Elena Udrea, relatii extraconjugale>>, pentru ca stiau foarte bine - au fost bine documentati oamenii - ca punctul meu de maxima rezistenta este familia", a spus Basescu duminica seara, intr-un interviu la B1 TV cu Ion Cristoiu.

"Imaginea ca am calcat stramb in viata conjugala este indusa, asa cum a fost si cea indusa de Ponta ca dupa consultari imi cautam sticla de whisky pe jos", a mai spus Basescu.

Basescu a spus ca motivul pentru care a promovat constant femeile in PDL si in politica e dat de legatura sa puternica cu "cele trei fete ale mele (sotia si cele doua fiice - n.red.)".

Basescu a mai spus ca sotia sa a rezistat atacurilor data fiind relatia de incredere stabilita "in cei 12 ani cit eu am fost pe mare, iar ea a stat cu fetele acasa".



Citeste mai multe despre   
















9058 vizualizari

  • +11 (21 voturi)    
    Galmea - Culmea (Duminică, 18 martie 2012, 23:19)

    Veverita sura [anonim]

    Carevasazica asa:

    dl Galmea, o galma a tiliviziunii rumanesti, o pata urat mirositoare pe ecranili tarii...

    Ai incasat-o ochelaristule dar o meritai. Dupa cate laturi ai varsat pe ecran era de asteptat un bobarnac.
  • -26 (36 voturi)    
    Basescu terfeleste constitutia! (Duminică, 18 martie 2012, 23:30)

    raspuns [anonim]

    Intr-un stat de drept derapajele acestui personaj trebuie taxate fara doar si poate. Este incredibil cum presedintele tuturor romanilor isi bate joc de romani: "tiganca imputita", "Galmea ala de la Antena 3" etc. Suntem jigniti! Un personaj de tipul acesta nu are ce cauta pe scena politicii tarii noastre! M-am inselat groaznic cand i-am dat votul in detrimentul lui Nastase! Am gresit atat de multi romani! Asta este! Sunt greseli care ne costa! Asteptam sa vina iunie, dar si noiembrie si apoi destituirea!
    • +11 (15 voturi)    
      Nu zau? (Luni, 19 martie 2012, 1:46)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui raspuns

      sunteti jigniti? =))

      Tot voi? :))
  • +10 (14 voturi)    
    gura (Duminică, 18 martie 2012, 23:37)

    wolf [anonim]

    bate fundul,asa se zice...noi rominii suntem buni la a critica,cred ca oricine ar sta pe acest scaun la presedentia acestei tari nu scapa de critica .,daca l-as pune pe unul dintre ei,astia care se aduna la mese de critica, 5 min la cotroceni, face mai rau sau fuge.....
  • -15 (23 voturi)    
    de ce triati comentariile ? (Duminică, 18 martie 2012, 23:40)

    Intrebare [anonim]

    De ce nu postati toate comentariile?
    De ce manipulati oamenii? Am scris un comentariu pertinent in care mi-am expus punctul de vedere si l-ati taiat! Nu era limbaj injurios. Se vede ca aveti misiunea sa ne induceti in eroare prin "comunicatele de presa" pe care le postati.
    • +6 (6 voturi)    
      asa este (Luni, 19 martie 2012, 0:24)

      Baltaretu [utilizator] i-a raspuns lui Intrebare

      ma chinui demult sa depistez cu cine tine triajul, sau cineva acolo doarme?Pacat, unii isi expun opiniile iar unii ii doare in basca ,Sunt comentarii injurioase care nu ar trebuii postate.Avertismentul pentru cine il dati?
  • +9 (17 voturi)    
    :( (Duminică, 18 martie 2012, 23:59)

    vio [anonim]

    Incercarea unora de al defaima pe domnul presedinte Traian Basescu a fost una disperata si josnica.Traian Basescu este un om stabil si asta s-a vazut in toate actiunile si deciziile sale.
    • -2 (2 voturi)    
      Bai fratilor, (Luni, 19 martie 2012, 13:53)

      george [anonim] i-a raspuns lui vio

      Voi nu mai invatati sa scrieti corect romaneste(a-l defaima in loc de al defaima)?
      In alta ordine de idei, cand ai langa tine o Cicciolina autohtona, iti asumi si riscurile de a fi subiect de barfa!
  • -18 (24 voturi)    
    cine se scuza se acuza (Luni, 19 martie 2012, 0:18)

    tepes [utilizator]

    Dar dle.presedinte, nu antena 3 spune asta, sau crede-asta, ci toata tara crede asta sti mata-ce.
  • -4 (6 voturi)    
    muschiul dela ochiul stang (Luni, 19 martie 2012, 10:12)

    ginel oboreanu [anonim]

    va lacrima din nou, cand va fi ..umilit de pressa, mai ales dinspre latrina 3.

    in rest, familist convins.
    fetele sale sunt totul, cariera lor conteaza.


    udrea, sulfinica, anastasia, boagiu, fete de suflet.
    ca are sufle mare !

    io, unul, l'am ierta pentru taieri.

    sa fie iertat !
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 19 martie 2012, 12:24)

    sandra [anonim]

    ai dreptatate base totul este o camapanie de presa, ca sa iti distruga familia. Ceea ce este foarte ciudata ca cei din presa nu inteleg ca aceste trucrui ieftine nu o sa reuseasca niciodata sa schimbe presedinti, premieri si ministri. Si faptul ca vorbesc de o relatie extraconjugala intre tine si udrea, este chiar de ras, au niste afirmatii cei din presa..de te bufneste si rasul.
  • +1 (3 voturi)    
    asfsad (Luni, 19 martie 2012, 15:02)

    dragos [anonim]

    Puteti sa ziceti ce vreti voi de Udrea , multi cred ca a fost cel mai bun ministru al cabinetului Boc . In timpul mandatului ei , s-au absobrit fonduri europene , s-a dezvoltat infrastructura , s-au facut zeci de proiecte s.a.m.d . N-am vazut ministru mai capabil , pe bune acum.
    • 0 (0 voturi)    
      daaaaaaa..... (Marţi, 20 martie 2012, 10:43)

      andy [anonim] i-a raspuns lui dragos

      glumesti, nu? ce infrastructura?unde? poate vrei sa zici ca s-a platit infrastructura....doar ca infrastructura s-a pierdut...
  • +1 (1 vot)    
    asfdas (Luni, 19 martie 2012, 16:08)

    dan [anonim]

    Pacat de cei de la Antene si toti care sustin marea campanie anti udrea , basescu & co. Majoritatea au oameni competenti totusi , insa arunci pe apa sambetei foarte usor ani de scoala si experienta atunci cand devii lacheul unor politicieni si canti doar cum ti se spune.
  • +1 (1 vot)    
    --- (Luni, 19 martie 2012, 16:43)

    valicar [anonim]

    Base oricat de multe gafe a facut, pt mine a fost un presedinte care a ajutat Romania nu ca ceilalti care au
    ruinat tara prin vanzarea tuturor interprinderilor .
  • 0 (0 voturi)    
    asdasdasd (Luni, 19 martie 2012, 16:43)

    horia [anonim]

    Sunt convins ca peste cativa ani le vom vedea pe Udrea si Anastase in functii cheie din statul roman , tocmai datorita faptului ca isi fac treaba pe care o au de facut. De Udrea cel putin , numai de bine am auzit cat timp a fost ministru al dezvoltarii.
  • -1 (1 vot)    
    .. (Luni, 19 martie 2012, 16:51)

    lili [anonim]

    asa este base , atacurile in legatura cu tine si udrea sunt o ieftina capmpanie de presa, ce sa mai inventeze si astia din presa ca sa dea jos un presedinte, ei nu inteleg base ca tu iti faci treaba mult prea bine, si dasta vor sa te dea la o partea, iar in legatura cu udrea este o femeie cu capul pe umerii, care isi face treaba si sarciniile data foarte bine, udrea ne-a ridicat turismul , ca altcineva nu, si sunt tot felul de agarici care nu stiu altceva edcat sa se ia de o femeie, ca sunt prea slabi sa infrunte un barbat.
  • 0 (0 voturi)    
    asa nu (Luni, 19 martie 2012, 17:16)

    emi [anonim]

    Nu cred ca un om cu verticalitate ar fi putut crede astefel de minciuni puse la cale in redactiile antenelor.Sunt 2 omaneni poilitici care au demonstrat ca nu se joaca in cei priveste si ca au mers mai departe trecand usor pana la urma peste aceste barfe de cancan sa vedem pana la urma cine va avea de castigat din toata aceasta demigrare !?
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Luni, 19 martie 2012, 17:29)

    elenae [anonim]

    atacurile care sunt facute la adresa lui base cu udrea, nu este decat o simpla campanie de presa, nu stiu si ei ce subiecte sa mai abordeze, credti ca asa puteti da jos un presedinte, un ministru, sau un premier??? este o prostie sa credeti asta. Base si udrea sunt doi oameni care isi fac treaba foarte bine si data dati cu"pietre" in ei. Udrea spre deosebire de altii ne-a promovat turismul foarte bine, si asa am inceput si noi sa avem din ce in ce mai multi turisti. Si sunt satula sa citesc ii presa zilnic da zilnic cum ponta se ia de udrea, pentru ca de un barbat nu este capabil, ce a zis el find femeie o ataca mai usor..dar din pacate pentru el udrea este o femeie cu coloana vertebrala.asa ca ponta cautati alt tap ispasitor cum se spune.
  • +1 (1 vot)    
    .. (Luni, 19 martie 2012, 18:04)

    bebi [anonim]

    aceste atacuri proaste facute de presa nu fac parte decat dintr-o campanie de presa, basescu si udrea fac o echipa foarte buna, sunt niste oameni care au facut ceva pentru noi si inca fac, udrea ne-a promovat turismul foarte bine,nici unul nu a reusit sa faca ce a facut ea. Si m-am saturat sa vad zilnic atacurile lui ponta asupra ei, ponta iate si tu de un barbat nu de o femeie, oricum udrea iti da claasa ponta ca spre deosebire de tine a facut multe, in schimb tu nu ai facut nimic..asa ca esti zero.