Liberalul Bogdan Boza, unul dintre cei care au lansat apelul la proteste: Sa-i pregatim un debut de week-end democratic celui care doreste demolarea SMURD-ului: Traian Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:04 Actualitate | Politic


Unul dintre initiatorii acestui protest, pe Facebook, cu titlul "Mars de solidaritate cu Raed Arafat si SMURD, Bucuresti", este liberalul Bogdan Boza (fost PDL), presedintele PNL Galati. El a postat pe pagina sa urmatorul mesaj:

"Muresenii arata ca le pasa! Este timpul ca si bucurestenii sa faca acelasi lucru! Propun sa ne strangem in pta Universitatii (Teatru National) si sa mergem la Palatul Cotroceni. ASTAZI, 13 ianuarie, ora 18.30, cu pancarde (sic!) sau fara. Sa-i pregatim un debut de week-end democratic celui care doreste demolarea SMURD-ului: Traian Basescu!".

Imediat sub acest mesaj, la ora 20,50 unul dintre cei care au participat la mars, Marcu George, se indigna de faptul ca la protest au iesit prea putini tineri:

"acum am venit din centru,am inghetat de frig in plm.,suntemniste p...de,majoritatea oamenilor care au iesit sunt trecuti de 35-40 de ani,tinerii pl.,stam acasa ce pl noastra ca e bine".

Bogdan Boza a pierdut alegerile pentru functia de secretar general al tineretului PDL in fata Elenei Basescu si s-a mutat ulterior la liberali.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2604 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    Politicienii mor atunci când devin ridicoli (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:10)

    Mitică (Pălărierul) [anonim]

    Politicienii mor atunci când devin ridicoli sau când nimeni nu îi mai ascultă.
    Din acel moment - devin morţi vii - o umbră a atotputernicii de demult.
    Dl. Preşedinte Băsescu este pe cale să devină o astfel de "mătreţă umbră", deoarece a vorbit prea mult într-o seară al televizor.
    Precum Geoană, Năstase şi câţi alţi prostănaci ... dl Băsescu a reuşit finalmente să-şi "câştige" opozanţi în România profundă, aceea care tace, care munceşte, care plăteşte taxe, impozite, accize, beilicuri ... mizilicuri pentru politicieni.
    Dl preşedinte Băsescu a reuşit în câteva minute, la conferinţa de presă din acestă seară - să-şi clarifice poziţia de quisling al României, însă de quisling laş şi poltron.
    Prin retragerea la poruncă din dezbaterea publică a noii legi a sănătăşii publice, însoţită de comentarii de genul "oricine mă critică este cu hoţii din sănătate" - dl. Preşedinte Băsescu ne arată că nu îi pasă deloc de interesele cetăţenilor, ci numai de propriul intres.

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
    • +12 (18 voturi)    
      to MITICA... with love (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:40)

      Marco [anonim] i-a raspuns lui Mitică (Pălărierul)

      Mitica, palarierule draga. Nu stiu ce palarii faci tu - poate niste sepci pentru to'arasi - da sa sti ca si eu simt o repulsie fata de situatie cum o simte si Basescu.

      Si mai simt o repulsie si fata de oameni ca tine care se autodenumesc in mod "obraznic" as zice "ROMANIA PROFUNDA".

      Poti sa-ti dai cu parerea, sa torni aici ce-ti iasa din guse da n-ai dreptul sa te autodenumesti Romania si nu stiu cum.

      Nu stiu de unde ai ajuns ti la concluzia ca Basescu e ridicol? Poate ne spui si noua cand te-oi mai intoarce pe aici.

      Multa sanatate!
    • +12 (16 voturi)    
      USL vrea haos si cat mai multa mizerie in Romania (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:46)

      Jihadul Opozitiei: dam jos tot, sa venim noi ! [anonim] i-a raspuns lui Mitică (Pălărierul)

      Puterea actuala este probabil cea mai proasta comunicatoare din ultimii 20 de ani, are succese recunoscute international de UE, FMI, presa economica si tot nu e in stare sa le prezinte coerent si perseverent unei populatii ce pare idiotizata masiv de televiziuni de partid.

      Opozitia actuala nu are nici cea mai mica ezitare sa creeze stari de conflict, de haos, injuraturi si insulte impotriva institutiilor Statului roman, doar pentru a lovi in imaginea adversarului de la Cotroceni si a-si opri propria prabusire din sondaje.

      Cu siguranta, in seara asta, minoritatea de romani care inca mai cred intr-un destin national comun si in progresul Romaniei e descurajata de aceasta mizerie politicianista, de porcaiala televizata in care grohaie isteric alesii tarii.

      Romania merge mai bine azi decat acum 2 ani si se pare ca pe unii asta ii scoate din minti si ii scoate pe strazi de furie neputincioasa. Pentru ca nu mai sunt siguri ca pot castiga alegerile in noiembrie, vor sa fie facute maine dupa-amiaza, ca acum le convine lor..

      Razboiul pentru o Romanie mai buna si mai curata va continua, nu este o alta cale de progres decat combaterea mafiilor din sisteme ca cel al sanatatii, combaterea coruptiei la orice nivel si in orice partid, lupta permanenta impotriva nesimtitilor si mediocrilor care isi fac loc urland insulte si lovind cu pumnii, la propriu sau mediatic.

      Depinde de fiecare dintre noi ca tara in care traim sa functioneze mai eficient, mai protector, sa produca prosperitate si stabilitate, sa nu fie lasata pe mana clanurilor, mafiilor si retardatilor asistati social sau milionari din furt.

      Romania merita o alta clasa politica, decat cea formata acum din jigodiile care o umilesc continuu, pentru a-si promova propriile interese de partid sau de grupare politica interlopa.
  • -7 (13 voturi)    
    ma bucur ca s-a aflat (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:13)

    qatar [anonim]

    nu sunt de acord cu iesirile in strada

    dar nu mi-a placut atitudinea domnului president fata de medicul arafat
  • +15 (21 voturi)    
    Ca sa vezi... (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:27)

    Cataleya [utilizator]

    Ticalosia PNL a ajuns la cote egale cu cea a PSD.
    Absurd, penibil si jenant.
  • +12 (16 voturi)    
    Evolutie (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:51)

    revelare [anonim]

    1990 Noi muncim, noi nu gandim.
    2012 Noi demonstram, noi nu gandim.
  • +13 (17 voturi)    
    bravo PNL ! ai ajuns un partid la fel ca si PSD (Vineri, 13 ianuarie 2012, 21:51)

    dorel [anonim]

    liberalii castigau oamenii prin pedanta pe vremea lui Tariceanu, acum prin actiuni Iliesciene
  • +4 (4 voturi)    
    Ma adresez in special celor care plang dupa Arafat (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 0:17)

    Chiaburu [anonim]

    Nu va-si dori sa va dea Dumnezeu sa traiti vremuri interesante depe urma d-lui Arafat!
    Am auzit ca cei care au initiat aceste manifestari ar fi tineretul pnl. In fatala Cotroceni erau numai oameni in varsta!.
    Vamultumesc si va doresc oseara linistita.
  • 0 (0 voturi)    
    Reforma Sanatatii (Joi, 19 ianuarie 2012, 14:05)

    dia89 [utilizator]

    Vrem nu vrem o reformare a Sanatatii tot trebuie sa existe!Nu zic ca Reforma Sanatatii era in totalitate buna dar opozitia nici macar nu a vrut sa o dezbata.Deci a cui este vina?