Boc despre o eventuala candidatura a lui Videanu la Primaria Capitalei: Poate fi una dintre alternative

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 20 decembrie 2011, 6:38 Actualitate | Politic

Premierul Emil Boc a spus luni seara ca Adriean Videanu poate fi "una dintre alternative" cand se vorbeste despre candidatii la Primaria Capitalei din partea PDL.

"Uitati-va la aceste lucruri. Cu ce se mandreste domnul Oprescu? Cu pasajul Basarab, pasaj pentru care cand era consilier general impreuna cu PSD a votat impotriva. A fost realizat de Traian Basescu, continuat de Adriean Videanu si pusa eticheta de domnul Oprescu. Arena Nationala a fost proiectul lui Videanu pe care a pus iarasi stampila finala domnul Oprescu. Guvernul a dat si el acolo 35 de milioane de euro la Stadionul National. V-as ruga sa imi spuneti un proiect al domnului Oprescu, o autostrada suspendata, daca vreun stalp e pus, nu am vazut nimic, dati-mi un proiect al domnului Oprescu macar inceput care sa confirme mentinerea domniei sale", a spus primul ministru Emil Boc la TVR, scrie Agerpres.

Premierul a refuzat sa spuna numele candidatului PDL pentru Primaria Capitalei.

"Mai avem un an pana la alegeri si avem resurse politice pentru a impune la Primaria Capitalei un candidat redutabil", a mai spus Boc.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

314 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    Este..o alternativa proasta (Marţi, 20 decembrie 2011, 8:04)

    dan [anonim]

    Domnule Boc eu va respect foarte mult pentru ce ati facut pentru Romania..Dar, candidatul PDL trebuie sa fie ori un primar de la sector care a facut treaba buna, ori domnul Paleologu. Dar sa fie cineva cu credibilitatea nestirbita!!

    Nu Videanu caruia vinovat-nevinovat i s-a pus eticheta cu bordurile de care nu mai scapa. Ce rost ar avea sa mergi in alegeri cu un candidat care stii sigur ca pierde?!!
    • -1 (1 vot)    
      Apropo de respect pentru seful PDL-ului (Marţi, 20 decembrie 2011, 9:30)

      Alui [anonim] i-a raspuns lui dan

      http://www.domnuleprimar.ro/SATU-MARE-Spagile-PDL-Vezi-lista-sumele-cerute-PDL-Satu-Mare-directorilor-deconcentrate-scoli-dpe-s9-a11876.htm
  • 0 (2 voturi)    
    Respect, de ce? (Marţi, 20 decembrie 2011, 9:24)

    Alui [anonim]

    Pentru procentul fondurilor europene absorbite?
    Pentru mentinerea lui Berceanu ca ministru al transporturilor ani buni? Cum crezi ca i-a venit idea cu Videanu?
  • -1 (1 vot)    
    Oricine in afara de Opescu ! (Marţi, 20 decembrie 2011, 9:39)

    Mihai [anonim]

    Pai pe cine vreti? pe comunistul securist de Oprescu cu gasca lui : iliescu, nastase si antonescu? sau pe babalacul Lis? Mai bine Videanu, sa ne scape de comunisti !
    Votez cu ORICINE in afara de Oprescu !
  • -1 (1 vot)    
    Daaaaaaa..... (Marţi, 20 decembrie 2011, 10:34)

    Catalin Andrei [anonim]

    Bco vrea sa para ca ne vor face o surpriza si vor avea un candidat care are sanse sa castige in fata lui Oprescu.Insa totul este un bluff, de asta il tot ridica pe Videanu care nu are nici o sansa sa mai castige un mandat.
  • -1 (1 vot)    
    baietii din PDL (Marţi, 20 decembrie 2011, 10:36)

    ionica [anonim]

    inca nu au candidat la primaria Bucurestiului, la presedintie la ce sa te astepti?
  • 0 (0 voturi)    
    Dar Boc ce a facut? (Marţi, 20 decembrie 2011, 12:29)

    baciul [anonim]

    Nu inteleg de ce il trage Boc la raspundere pe Oprescu. Boc nu a facut nimic bun de cand este premier, el este o marioneta controlata de Basescu. Nici macar discursul care il are la tv nu este al lui, spre deosebire de Oprescu care de fiecare data raspunde intrebarilor puse de bucuresteni.
  • +1 (1 vot)    
    videanu (Marţi, 20 decembrie 2011, 12:45)

    self [utilizator]

    Dupa umila mea parere , Videanu nu are nicio sansa, nu ca zic dar vreau sa spun.
    • 0 (0 voturi)    
      .. (Marţi, 20 decembrie 2011, 19:22)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui self

      Intr-adevar PDL si UNPR au resurese plotice, cu care o sa castige alegerile din capitala..Ambele organizatii au oameni profesionisti si bine pregatiti, care fac echipa foarte buna cu Cristian Piedone..
  • 0 (0 voturi)    
    Iar? (Marţi, 20 decembrie 2011, 15:40)

    cetateanulsurmenat [utilizator]

    Ce mai vrea Videanu? Au ramas cumva borduri neinlocuite? In fiecare saptamana pdl-ul mai anunta un candidat. Cati pdl-isti pe metru patrat gasim in primarie? Sper ca niciunul
  • 0 (0 voturi)    
    nu Videanu (Marţi, 20 decembrie 2011, 16:55)

    gogo [anonim]

    Videanu nu e potrivit pentru Primaria Capitalei. Ar trebui tinut cont de altii cum ar fi Piedone unul dintre cei mai buni primari ai Bucurestiului.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 20 decembrie 2011, 17:17)

    ana [anonim]

    cei de la PDL au oameni destul de pregatiti si impreuna cu cei de la UNPR Bucuresti vor castiga alegerile din capitala
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Marţi, 20 decembrie 2011, 19:21)

      Matei [anonim] i-a raspuns lui ana

      PDL are oameni foarte bine pregatiti si buni profesionisti …Si sun convisa ca impreuna cu UNPR Bucuresti o sa castige alegerile…Mai ales ca au sef de campanie pe Cristian Piedone..
  • 0 (0 voturi)    
    forta (Marţi, 20 decembrie 2011, 19:35)

    marian [anonim]

    pdl impreuna cu UNPR vor forma o forta in sectoarele din bucuresti unde isi vor desemna cei mai buni canditati si unde,bineinteles ca vor avea primari in sectoarele din capitala.Si ca tacamul sa fie complet cred ca vor castiga si postul de primar general.
  • 0 (0 voturi)    
    primarii (Marţi, 20 decembrie 2011, 19:46)

    vali [anonim]

    Partidele unpr si pdl prin canditatii lor la primariile sectoarelor formeaza un grup puternic care va fi greu de batut,mai ales ca sef de campanie este Piedone,si cred ca vor castiga aceste institutii la distanta fata de adversaii lor.