Elena Udrea: Ma asteptam la o solutie de condamnare in dosarul "Matusa Tamara"

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 15 decembrie 2011, 13:01 Actualitate | Politic

Ministrul Dezvoltarii, Elena Udrea, a declarat, dupa anuntarea sentintei de achitare a lui Adrian Nastase, ca se astepta la o solutie de condamnare. Udrea a adaugat ca este convinsa de faptul ca oamenii care asteapta sa vada ca dosarele de mare coruptie se termina cu condamnari sunt dezamagiti de decizia ICCJ.

Potrivit ministrului, "probabil este dezamagitor pentru toti care asteapta sa vada cum un dosar de mare coruptie se finalizeaza cu solutii in instanta, de condamnare, desigur."

"Ma asteptam la o solutie de condamnare. Este adevarat ca nu cunosc mai mult din dosar decat stie toata lumea, decat s-a spus la televiziuni si in media. Nu am alte informatii. Dar sunt convinsa ca, mai putin in ceea ce ne priveste pe noi, politicienii, dar in special oamenii care asteapta ca aceste dosare de mare coruptie sa se termine cu condamnari, sunt dezamagiti de aceasta decizie pe care a luat-o instanta de judecata", a declarat Ministrul Dezvoltarii Elena Udrea.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1402 vizualizari

  • -6 (12 voturi)    
    Asteapta (Joi, 15 decembrie 2011, 13:21)

    radu [anonim]

    Tu te astepti ca toata lumea sa faca cum vreti voi, insa uite ca nu e asa! Te astepti sa sa castigi alegerile dar iar vei avea o uriasa surpriza! Mai bine vezi cate contracte dai pe spaga, sa nu te vad pe tine unde doreai sa ajunga altii!
    • 0 (6 voturi)    
      fără probe? (Joi, 15 decembrie 2011, 13:47)

      sed lex [anonim] i-a raspuns lui radu

      Justiţia se face pe probe, nu pe impresii. De aia am ales să emigrez. Vă pup.
      • -3 (5 voturi)    
        Ce ne trebuie lege, cand avem tocmeala lu' madam ? (Joi, 15 decembrie 2011, 14:04)

        Mitica (Palarierul) [anonim] i-a raspuns lui sed lex

        Stimati participanti la trafic,

        Ce ne trebuie lege, cand avem tocmeala lu' madam Cocos ?

        Bai judecatori - unde va credeti voi - hai, repejor, veniti cu condamnarea ! asa cum se asteapta d-na Nutzi M'Udrea ot Plesocoi ...

        Pentru d-na muistru nu conteaza legea, sau lipsa probelor, spre a-si satisface poftele. Pentru noi conteaza insa ca procurorii nu au reusit sa instrumenteze corect cazul, astfel incat "paratul" sa fie dus la gherla.

        Datorita coruptiei endemice si prostiei larg raspandite in justitia romanesca, marii hotzi scapa nepedepsiti, odata ca sunt achitati cand sunt in opozitie, si apoi cand ajung la putere.

        "Patria si Dreptul Meu!"
  • -2 (8 voturi)    
    mai sa vezi (Joi, 15 decembrie 2011, 13:46)

    evoque [utilizator]

    Fratilor nu sunteti la guvernare. Nu aveti in mana servicii speciale, dna, etc.
    Ministerul justitiei nu face parte din cabinetul boc?
    E drept cam greu asta cu separarea puterilor in stat cand unii sunt obisnuiti sa si ncentreze sa dea si cu capu'.
    Povestea asta cu matusa Tamara este un basm pentru copii mici, nu o crede nimeni, dar in 7 ani de presedentie cu toate atuurile in mana base' nu a reusit sa il infunde.
    Naspa pentru pdl. Aici se vede incompetenta si un mod de a lucra orb-obedient.
  • +7 (9 voturi)    
    sa se publice dosarul (Joi, 15 decembrie 2011, 13:47)

    James Bond [utilizator]

    OK, sa se publice dosarul, sa fie studiat si de alti juristi, si sa vedem ce parere au altii... Daca decizia s-a bazat pe rea intentie, ar trebui rejudecat.
    Este halucinant cum omul asta scapa de fiecare data! Cum naiba a facut mtusa Tamara 1 milion euro, pe care sa il fi lasat mostenire lui Nastase?
    Este halucinant!
    In felul asta... nu o vom mai scoate niciodata la capat! Vom ramane mereu cu eticheta de tara corupta si cu justitie nefunctionala!
    Si asta ne va costa pe toti romanii: ba un veto pe Schengen, ba un MCV, etc.
  • -3 (9 voturi)    
    Eu ma ... (Joi, 15 decembrie 2011, 14:18)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... astept la nu dosar penal de mare coruptie pe numele tau si al sotului. Stii tu ... cu parcarile, cu banii de la RAAPPS, cu ALRO ... si cu toate celelate pe care nu le-am aflat inca dar le vom afla dupa ce pleci de la guvernare.

    Doamna aceasta a devenit un munte de tupeu si nesimtire. Mai acum cateva zile se exprima pe tema "generatia tanara din politica", aratand doar spre cei din PSD ca fiind niste "nereusiti", acum isi da cu parerea despre justitie. Sper sa nu mai aud de ea incepand cu 2013 ca nu mai pot...
    • +1 (3 voturi)    
      Gogu (Joi, 15 decembrie 2011, 16:23)

      miki [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Poate ca daca ai stii adevarul despre dosarele insirate mai sus in circa Elenei Udrea,nu adevarurile spuse de A3,nu ai mai bate toba in zadar.Dar ,ca sa faci daca nu esti informat din mai multe surse,bati cimpii.
      • -1 (3 voturi)    
        Ce ... (Joi, 15 decembrie 2011, 16:57)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui miki

        ... bine ar fi daca voi portocalicii nu v-ati mai crede atat de superiori si de bine informati iar ceilalti cretini.

        Insasi madam spune ca nu stie mai mult decat se spune in media. Si eu iau informatiile tot din media. Cum dansa are dreptul sa spuna ca se astepta la o condamnare a lui Nastase doar pe baza de informatii de presa la fel pot si eu spun ca vreau o ancheta penala doar pe baza informatiilor de presa. Cu toate ca am vazut ca sare Parchetul cu NUP-uri inainte de a fi sesizat, nu cumva sa o deranjeze cineva pe madam din infaptuirea planurilor marete de investitii publice inutile si de reforma a statului.

        Mai de curand madam a inceput sa desfasoare si activitati de filaj contra adversarilor politici ... ceea ce spre exemplu tu habar nu ai ... pentru ca nu apare pe HN.ro si nici la B1 TV.
  • -2 (4 voturi)    
    ce bine-mi pare c'ai luat teapa... (Joi, 15 decembrie 2011, 15:54)

    Cocoselu [anonim]

    .
  • -2 (2 voturi)    
    Dna Udrea vorbeste ?! (Joi, 15 decembrie 2011, 21:23)

    costica [anonim]

    Pai daca justitia isi facea treaba in Romania nu ramanea un politician liber, toti erau azi la puscarie in frunte cu Presedintele Basescu de langa care nu ar fi lipsit Dna UDrea, cu alea 3 milioane de Euro, credit disparut adica platit intr-o seara !!!!
    Dna Udrea vorbeste despre justitie ?!
  • +1 (1 vot)    
    asdfdsa (Vineri, 16 decembrie 2011, 11:44)

    bogdan [anonim]

    Românii îl vor pe Adrian Năstase în puşcărie.
    Triada Năstase-DIP-Mitrea a devalizat România şi trebuie să plătească odata si odata !
  • +1 (1 vot)    
    Nastase!! (Vineri, 16 decembrie 2011, 19:54)

    Sofia [anonim]

    Nastase trebuie sa ajunga la inchisoare, el si Mitrea trebuie sa plateasca pentru ca au devalizat Romania.
  • +1 (1 vot)    
    Psd- hotii!! (Vineri, 16 decembrie 2011, 21:34)

    MarianaT [anonim]

    Noi traim prost acum din cauza lui Nastase si a hotilor din PSD, ei sunt responsabili pentru privatizarile frauduloase, ar trebui sa ajunga la puscarie.
  • +1 (1 vot)    
    UE... (Vineri, 16 decembrie 2011, 21:44)

    Badiu [anonim]

    Intrarea Romaniei in Uniunea Europeana a fost amanata din cauza lui Nastase, omul asta este capul hotiilor din psd.
  • +1 (1 vot)    
    La puscarie (Vineri, 16 decembrie 2011, 22:44)

    Ovidiu [anonim]

    Toata tara stie ca Nastase este cel mai corupt politician care a existat in Romania postdecembrista. Stie si Europa lucrul asta. PSD este cel mai corupt partid si cel care a facut cel mai mult rau romanilor.