Victor Ponta: Daca presedintele Basescu nu schimba invitatia pentru consultari, unde a chemat toate partidele odata, nu vom merge

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 12 decembrie 2011, 13:05 Actualitate | Politic

Victor Ponta, presedinte PSD si co-presedinte USL, a anuntat luni ca liderii PSL nu vor merge la consultarile de miercuri de la Cotroceni daca presedintele Basescu nu va schimba invitatia lansata azi, o invitatie prin care toti sefii de partide parlamentare sint chemati la aceeasi ora pentru discutii despre Acordul de Guvernanta Fiscala convenit la Bruxelles.

Victor Ponta a spus luni ca asteapta o noua invitatie de la Administratia Prezidentiala, o invitatie care sa consfinteasca discutii separate cu fiecare partid parlamentar.

Reamintim ca Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a trimis luni o scrisoare presedintilor partidelor si formatiunilor politice reprezentate in Parlamentul Romaniei, prin care ii invita la Palatul Cotroceni, miercuri, 14 decembrie de la ora 15.00.

Subiectul discutiei va fi Acordul de Guvernanta Fiscala convenit de liderii europeni la Consiliul European din data de 8-9 decembrie 2011, acord ce ar trebui implementat de statele care-l vor semna pina in martie 2012.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

4457 vizualizari

  • +36 (38 voturi)    
    Hopa (Luni, 12 decembrie 2011, 13:11)

    nano2k [utilizator]

    Dar USL de ce vrea sa mearga pe bucati la discutii?
    Doamne, da-le mintea de pe urma!
    • +20 (26 voturi)    
      Criza nu are ceva separat pentru fiecare partid (Luni, 12 decembrie 2011, 13:45)

      vedete de televiziune [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      Criza e ACEEASI pentru toti romanii

      dar partidele din opozitie vor doar sa fie vedete la televizor
      in loc sa sara cand ne e greu la toti, sa salveze tara din criza

      Parlamentul ar trebui desfiintat si-n locul lui politicienii sa faca doar emisiuni non-stop la televizor
    • +26 (26 voturi)    
      Rugaminte pentru d-l Basescu (Luni, 12 decembrie 2011, 14:00)

      Tase Rotta [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Domnule presedinte, va rog eu mult de tot, ca duminica viitoare sa-i lasati pe copiii astia sa se joace si ei un pic la Cotroceni de-a presedintele si primul ministru. Isi doresc asa de mult!
    • -27 (27 voturi)    
      Chiar ? (Luni, 12 decembrie 2011, 14:05)

      Vax [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      Sa merg la o intalnire ... si cu un partid care n-a intrat prin alegeri in parlament ? S-a "fatat" in parlament ... Asa ca .. sa avem pardon .. cu criza cu tot ! N-a tinut fenta lui nea` Base
      • +15 (15 voturi)    
        :) (Luni, 12 decembrie 2011, 14:50)

        GT2 [utilizator] i-a raspuns lui Vax

        Poti sa te tavalesti pe jos ca oricum si ei au fost votati. Sistemul de vot a fost cel facut de PNL cu PSD si prin urmare atata timp cat i-a zis "UNINOMINAL" nu au ce comenta.
      • +8 (8 voturi)    
        ca bine zici.. (Luni, 12 decembrie 2011, 14:55)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Vax

        la alegeri au castigat locuri in parlament psd-pc, pdl, pnl si udmr. psd-pc si pnl nu mai exista.. exista doar pnl, udmr (care nici macar nu e partid) si usl...
      • +6 (6 voturi)    
        ma lamuresti? (Luni, 12 decembrie 2011, 15:48)

        curios [anonim] i-a raspuns lui Vax

        de ce Nicolicea e ilegitim in parlament si Badescu este? de ce Severin este si Diaconescu nu e? sau e permis si laudabil sa te duci la PSD si e ilegtimi sa pleci din PSD? PS. Mai are Geoana drepturi politice sau nu? le-a pierdut odata cu excluderea din PSD?
    • +12 (12 voturi)    
      Domnii Ponta si Antonescu (Luni, 12 decembrie 2011, 15:09)

      Sorin Blaj [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Sa fie sanatosi si la vara cald.
    • +4 (4 voturi)    
      cred ca gresesti ! (Luni, 12 decembrie 2011, 15:39)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      Cred ca gresesti ! Dumnezeu nu o sa le dea nimic. Are si el nevoie de unii care sa devina proprietari ai imparatiei cerurilor: "fericiti cei saraci cu duhul caci a lor va fi ....".
  • +36 (38 voturi)    
    Iarta-l Doamne (Luni, 12 decembrie 2011, 13:12)

    Radu [anonim]

    Se pare ca Ponta a innebunit de tot daca a ajuns sa puna asemenea conditii sefului statului. Probabil ca a cerut o ora anumita si cu ce haine sa fie imbracat Basescu.
    • +21 (23 voturi)    
      Si vrea si covor rosu :)) (Luni, 12 decembrie 2011, 13:28)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Radu

      haz de necaz dar mi-e frica ca astia din USL au atatia fraieri care-i voteaza..
  • +44 (46 voturi)    
    de rasul curcilor (Luni, 12 decembrie 2011, 13:12)

    cetatean.ro [utilizator]

    Ponta asta e de rasul curcilor. Inainte striga in gura mare ca nu se consulta cu ei, iar acum ca i-au chemat, ei spun ca nu vin. Sper sa observe si alegatorii penibilitatea declaratiilor lui Ponta.
    • +19 (21 voturi)    
      se vede educatia primita de la Ilici (Luni, 12 decembrie 2011, 13:46)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui cetatean.ro

      pluripartitismul il deranjeaza pe Ponta. el viseaza la partidul unic..
      eventual niste 'consultari' in direct la antenele lui felix?
  • +33 (33 voturi)    
    o scrisoare pierduta,de victor ponta... (Luni, 12 decembrie 2011, 13:12)

    popcorn monta [utilizator]

    e ridcola faya cu scrisoarea catre basescu...copilotul isi face singur pana la masina...
  • +40 (40 voturi)    
    usl (Luni, 12 decembrie 2011, 13:12)

    nu me [anonim]

    Astia sunt complet rupti de realitate. Ei cred ca se duc acolo se negocieze fiecare pentru el. N-au auzit de consens, de interes national etc.
    Ar fi fost foarte tare cu Crin presedinte la summitul de la Bruxel sa ceara sa se intalneasca singur cu Merkel si Sarkozy, ca el nu se duce la chestii formale si caraghioase :))))
  • +38 (38 voturi)    
    evident (Luni, 12 decembrie 2011, 13:12)

    alpha [utilizator]

    pai nu,ca voi sunteti buricu' pamantului si vreti separat,vezi-doamne sa nu va intalniti cu unpr-ul.daca va chema separat iar nu era bine,ca de ce cheama unpr-ul separat ca ei sunt "tradatori".oricum stie toata lumea ca nu mergeti,nici nu va asteapta nimeni!
    • +1 (1 vot)    
      nu au curaj (Marţi, 13 decembrie 2011, 11:29)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui alpha

      nu au curaj sa mearga deoarece sant slab pregatiti si zero la interes national.
  • +32 (32 voturi)    
    mda (Luni, 12 decembrie 2011, 13:14)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    aceasta a fost poanta de luni

    astia au PR-isti la partid care le zic, ba ziiiiiii acolo ceva la inceput de saptamana sa te vada lumea activ

    dar ei nu stiu ca nu conteaza doar sa activezi, ca daca esti precoce tot degeaba :)))))))))
  • +40 (40 voturi)    
    Traducere (Luni, 12 decembrie 2011, 13:14)

    Ion Ionascu [anonim]

    Cred ca cea ce vrea Victor Ponta sa spuna este: Daca presedintele nu schimba cladirea cu una in forma de gutuie nu ne ducem. Si, in caz ca gaseste o cladire in forma de gutuie, nici atunci nu ne nu ducem pentru ca nu miroase a portocale. De fapt, oricum ar fi, vrem sa aratam ce duri suntem si nu ne ducem.
  • +20 (20 voturi)    
    Indemn (Luni, 12 decembrie 2011, 13:16)

    indemn [anonim]

    O sa te duci.
    • +16 (16 voturi)    
      O sa te duci (Luni, 12 decembrie 2011, 13:42)

      Romulus Iaru [utilizator] i-a raspuns lui indemn

      Ca altfel iti rupe urechile Iliescu si-ti ia si cheile de la masina...
      Vezi ce faci !
  • +26 (26 voturi)    
    ? (Luni, 12 decembrie 2011, 13:17)

    capsunaru' [anonim]

    Juvetele se crede persoana importanta, Doreste invitatie personala,eventual sa apara cu mentorii spirituali si penali bunicuta si bombonel
  • +25 (25 voturi)    
    Pic si Poc! (Luni, 12 decembrie 2011, 13:17)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Ei nu stiu decat NU, daca Basescu spune DA si DA, daca Basesacu spune NU!
    Toa'su copilot, vreau sa te vaz peste fo 3-4 zile pe unde o sa scoti camasa! Tarnacopul ilici atarna greu la gatul romanilor.
    "15-22, cione a tras in noi?!
    ilici - ceausescu doi!"
    Vad ca nu va astamparati!
    Iar v/o trage marinelu'!
    Catinel si apasat,
    Cum da bine la pontac!
  • +34 (34 voturi)    
    Interesul tarii (Luni, 12 decembrie 2011, 13:18)

    Alexandru [anonim]

    Ei se duc acolo pentru orgoliul lor sau pentru interesul tarii?
    • +21 (21 voturi)    
      Raspuns (Luni, 12 decembrie 2011, 13:26)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru

      PSD-ul nu a servit si nu va servi niciodata interesul tarii, ci interesul clanului si mafiei care i-a dat nastere.

      Cred cu tot mai multa tarie ca PSD-ul chiar slujeste interese straine la modul in care actioneaza in directia slabirii autoritatii statului prin bagatelizarea inclusiv acestei probleme extraordinar de importante.

      Ei sunt obisnuiti sa negocieze (preferabil de pe pozitii de forta) orice. Sa primeasca si sa dea la schimb (preferabil nimic).

      Ma simt de parca PSD-ul pune taxa de protectie pentru aceasta tara. Cand vom termina cu starea asta de fapt?
  • +32 (32 voturi)    
    ponta stie ce stie.... (Luni, 12 decembrie 2011, 13:19)

    toteu [anonim]

    ce sa caute ei la consultari cand nu au nici cea mai mica treaba cu subiectul ...
  • -12 (14 voturi)    
    Dovada de nesimtire (Luni, 12 decembrie 2011, 13:21)

    Constantin [anonim]

    sa-i chemi pe toti in acelasi timp, iti bati joc de timpul si nervii lor! Dar de, unii, in special bugetari, cred ca devin interesanti daca se vad cozi la biroul lor.
    • +6 (6 voturi)    
      cand fu tica nu fu tache (Luni, 12 decembrie 2011, 16:37)

      pupica [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      dragule ai auzit de vorba asta?
      e specifica , mai ales opozitiei

      daca ei in plina criza mondiala se poarta cu dictatorul basescu/marinaru asa ..

      eu o tin minte asta la alegerile de anul viitor
      si rog si pe altii sa fie atenti...
      • -2 (2 voturi)    
        Ai fost vreodata chemat (Luni, 12 decembrie 2011, 19:51)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui pupica

        la o vizita o vizita medicala cu alti 10 pacienti in acelasi timp? O consultare e ceva particular intre doua perechi de ochi iar o organizare cu raspundere a consultatiilor presupune un respect fata de cel consultat.
        • +3 (3 voturi)    
          nu esti chemat la vizita medicala (Luni, 12 decembrie 2011, 22:16)

          am [anonim] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          cu inca alti 10 pacienti pentru ca fisa medicaa a fiecarui pacient este confidentiala. ma intreb ce treburi confidentiale are de discutat usl-ul cu basescu de vrea sa vina separat.
  • +11 (11 voturi)    
    Din (Luni, 12 decembrie 2011, 13:26)

    Jar [anonim]

    "acord" rezulta urmatoarele:
    1.Vom consuma doar cat producem;
    2.Nu vom mai manca pe datorie;
    3.Scazand consumul,scade economia;
    4.Vom munci din ce in ce mai mult,dar vom castiga din ce in ce mai putin.

    Si in aceste conditii,USL-ul se joca dea democratia...
  • +16 (16 voturi)    
    sincer (Luni, 12 decembrie 2011, 13:27)

    acetil [anonim]

    Ponta trebuie dat jos din functie!Sincer, opozitie la actuala conducere nu exista.
  • +15 (15 voturi)    
    cu coada sus, Macacule ! (Luni, 12 decembrie 2011, 13:28)

    e.t [anonim]

    Si daca nu va duceti ce?,e o noutate se va supara cineva?. Toti s-au convins ca nu sunteti de incredere, nu sunteti buni decat, sa va maimutariti cu declaratii idioate si fara logica. Vorba romanului: ,,paguba-n ciuperci ", Macacule !.
  • +18 (18 voturi)    
    ?? (Luni, 12 decembrie 2011, 13:28)

    spartan [anonim]

    Europa arde si Ponta se piaptana... cam asa ar suna concluzia fireasca a acestui gest. Dar si mai pe scurt ar suna asa:
    Ponta e doar un puţoi imatur.Punct!

    P.S. Corupţi şi proşti sunt pedeliştii. Dar sunt mici copii faţă de fomiştii din USL
  • -14 (18 voturi)    
    Curiozitate (Luni, 12 decembrie 2011, 13:30)

    Geo [anonim]

    Cum se face fratilor ca desi Presedintele are 10%-15% sprijin electoral beneficiaza totusi de 90% mesaje de aparare si contra-atacuri catre cei care-l ataca?
    Sa fi trecut PDL-ul la "taste" si sa-si fi angajat o armata de apaludaci pe net sau sa fie ceva "filtre" pentru diversele comentarii?
    Ma lamuresc imediat. Daca se va publica acest comentariu inseamna ca PDL-ul se imbata cu apa rece si nu se va mai trezi pana in decembrie 2012. Daca nu se va publica.....pacat de echipa de aplaudaci.
    • +12 (12 voturi)    
      e greu cu socotelurile don Geo ! (Luni, 12 decembrie 2011, 14:19)

      retoric [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      @geo,
      E greu mai baiete cu intelesul . Cum se face de crezi toate procentele care ti se servesc la micul dejun, pranz si seara ?. Te hranesc ,,sanatos"?. Poate faptul, ca nu intelegi de ce postarile sunt favorabile presedintelui, ar trebui sa te lumineze un pic si sa pricepi ca nu toti suntejm asistati social sau bugetari.
      • +14 (14 voturi)    
        Sa amintim (Luni, 12 decembrie 2011, 14:39)

        ictin [anonim] i-a raspuns lui retoric

        Si ca marea masa de votanti PSD sunt analfabeti, si cam prosti (ca altfel nu ar vota cu PSD-ul) si in general nu prea stiu ei cu se mananca internetul
      • +11 (11 voturi)    
        Si Geoana era castigator in sondaje (Luni, 12 decembrie 2011, 14:52)

        GT2 [utilizator] i-a raspuns lui retoric

        Oamenii astia nu se satura de sondaje :). Dupa aia normal ca spun ca e o frauda de proportii.
      • +3 (3 voturi)    
        trezeste-te prietene (Luni, 12 decembrie 2011, 15:30)

        pi5 [utilizator] i-a raspuns lui retoric

        hai sa lasam PDL la o parte .. ca o fi rau ca o fi bun .. DAR prietene ...uita-te la tolomacii astia 2 ! trebuie sa fii orb sau cu ceva lipsa de activitate cerebrala ca sa vezi vreo speranta in ei. Dupa cum observi, lumea nu e fan PDL ( basescu sa spunem ca este cel mai infipt presedinte din 90' incoa') ci scarbita de alternativele(epavele) astea din opozitie.
    • +8 (10 voturi)    
      oare..tu (Luni, 12 decembrie 2011, 15:10)

      pi5 [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      crezi tot ce ti se serveste ...sunt cateva lucuri destul de relevante.. am stat si stau stau de vb cu multi oameni, oameni ok cu un nivel de inteligenta normal ( parerea mea este ca cei care NU depasesc un nivel al IQ'ului nu ar trebuie sa aiba cel putin dreptul de vot) si lucrurile sunt vazut cam in aceelasi fel: nu este guvernarea PDL cea mai mai cea. i irelevanta constantarea ca in continuare se fura ..de 20 de ani se fura. sunt si oameni buni, de perspectiva dar si oameni incompententi, plini sde interese ( un ex, in judetul in care locuiesc -DB- preseditele consiliului judentean este un mafiot cu acte in regula si este din PDL), dar actula opozitie si cei doi copilotopresedinti sunt foarte foarte SLABI...nu trebuie sa ai prea multa minte ca sa vezi niste lucuri evidente. mie nu imi reprezinta interesele cei de la PDL dar cand ma uit la tolomacii astia 2 mi se facea greata.
    • +2 (4 voturi)    
      Daca campania electorala (Luni, 12 decembrie 2011, 15:13)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Geo

      s-ar desfasuta pe net PDL ar castiga alegerile fara drept de apel. Reusesc destul de bine sa creeze o atmosfera internauta favorabila lor atat prin articole cat si prin comentarii. Sunt foarte putin postaci care intervin foarte rar, majoritatea posteaza si voteaza aici din convingere. Este interesant sa vezi cum romanii sunt condusi de sentimente si nu de ratiune in deciziile lor.
  • +13 (13 voturi)    
    Mai ai si pretentii! (Luni, 12 decembrie 2011, 13:31)

    eugen [anonim]

    Nu inteleg,de ce trebuie invitatie speciala,pentru PSD?Se negociaza,cumva accesul la ciolan,sau care-i smecheria,de va trebuie invitatie speciala?Mai mare rusinea,pentru un lider de partid,sa debiteze asemenea aberatii.Domnule Ponta,aveam pretentii la dumneavoastra,dar se pare ca aparentele inseala,nu va doare de popor,nici cat negru sub unghie,propriile interese domina.
  • +17 (17 voturi)    
    daca-i chemau separat (Luni, 12 decembrie 2011, 13:32)

    Aramis [utilizator]

    cerea sa fie chemati toti odata
    scheme fumate de clasa a 2-a primara...
    cica opozitia democrata LOL
  • +9 (9 voturi)    
    Tare la capatina. (Luni, 12 decembrie 2011, 13:37)

    nicustrom [anonim]

    Ce sa facem daca am avut parte de asemenea oameni trebuie sa-i rabdam ,dar fereasca domnul sa nu se intimple ceva rau cu noi romanii ca il jumulim cum zic OLTENII LUI P--A ASTA.
  • +15 (15 voturi)    
    tara arde si opozitia piaptana invitatiile (Luni, 12 decembrie 2011, 13:37)

    MickeyD [utilizator]

    ce vrea de fapt Ponta? sa intre separat de Antonescu si Constantin? sau sa intre ei trei impreuna? bai frate cu ce se preocupa opozitia unita. daca erau pe Titanic preferau sa se inece decat sa-si calce pe orgoliu si sa nimereasca in aceeasi barca cu vreun PDL-ist.
  • +12 (12 voturi)    
    asta vorbeste aiurea (Luni, 12 decembrie 2011, 13:47)

    Analfabet [anonim]

    Vorbeste doar ca sa se afle in treaba. Si daca Presedintele schimba scrisoarea de invitatie ce rezolvi???? Ca nu stai in aceeasi camera cu UNPR-ul? Nu esti fudul destul! Si maine face UNPR-ul sedinta si invita si Presedintele... Ce-ai rezolvat? Ai dat peste cap o agenda....mare strateg ce esti tu...
  • +16 (16 voturi)    
    Neagu Djuvara dixit (Luni, 12 decembrie 2011, 13:51)

    Ipse [anonim]

    Prostu' daca nu-i fudul, parca nu e prost destul!
    • +12 (12 voturi)    
      Un clasic in viata (Luni, 12 decembrie 2011, 14:22)

      georgiana [anonim] i-a raspuns lui Ipse

      Si chiar daca e fudul, parca nu e (suficient) de prost destul !!!
  • +11 (11 voturi)    
    Poftim !!! (Luni, 12 decembrie 2011, 13:53)

    polonyca [utilizator]

    asta este opozitia noastra europeana !! asa intelege usl-ul sa faca politica in sec xx! !!! e bine ca sa explicam asta tuturor romanilor !! inainte de a merge sa voteze....sa stie despre ce e vorba !!! refuz sa ma gandesc ca vre-o data romania ar putea incapea pe guvernarea unor astfel de......exemplare !!! diletanti.....
  • +11 (13 voturi)    
    din intelepciunea populara (Luni, 12 decembrie 2011, 13:57)

    Vuck [utilizator]

    "Prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul ! "
  • +9 (9 voturi)    
    eu zic sa va duceti (Luni, 12 decembrie 2011, 14:00)

    tudor [anonim]

    atunci cand v-a chemat si sa fie toata lumea de fata.
    nu de alta, dar daca va duceti singuri exista riscul sa va aresteze.
    eu cel putin asa as face si v-as da drumul doar cand ar fi trecuta criza.
  • +7 (7 voturi)    
    Pentru dl Ponta (Luni, 12 decembrie 2011, 14:56)

    andel [anonim]

    Ponta, orice vei face, nu te voi vota.
    mai ai de ciugulit, vorbim in 10 ani.
  • +10 (10 voturi)    
    Simpatic (Luni, 12 decembrie 2011, 15:03)

    Anonim [anonim]

    A inceput personajul asta sa fie amuzant de acum ;)), mi-a trecut antipatia, greata si repulsia fata de o asa inteligenta, este mai distractiv decat Charlie Chaplin numai el dadea cu stangul in dreptul si isi punea piedica singur, auzi pretentii de om care "urmareste binele poporului roman", suparat nevoie mare ca nu ii invita la consultatii, acum cand o face se pune el bosumflat si nu merge, incredibil =)).
  • +4 (4 voturi)    
    acasa (Luni, 12 decembrie 2011, 15:16)

    dorel [anonim]

    atunci puteti sta acasa si tu si antonescu
  • +4 (4 voturi)    
    Asta înţelege puerilul Ponta din opoziţie: (Luni, 12 decembrie 2011, 15:48)

    ro [anonim]

    că trebuie să zică "NU" la orice.

    Geoană e(ra) mai deştept.

    (Sunt atît de predictibili, că Băse îi joacă cum vrea el :))))))) Iată de ce vor pierde şi la anu' :))))))))) )
  • +4 (4 voturi)    
    dex (Luni, 12 decembrie 2011, 15:56)

    ddcmn [anonim]

    Chiar am deschis acum DEX-ul, si am cautat cuvantul nesimtire....surpriza....era poza domnului Ponta. Este absolut, absolut incredibil. Daca ar fi un milion de partide parlamentare, as mai intelege doleanta domnului Ponta. Dar sunt o mana de oameni acolo. Adevarul e ca in afara de domnii Ponta si Antonescu, mai sunt ....cati? 3?
    Sa va fie rusine!
  • +4 (4 voturi)    
    Fac pe fuduli (Luni, 12 decembrie 2011, 15:57)

    mariage [utilizator]

    Daca tot n-au nimic imteligent de spus se comformeaza celor spuse de Djuvara.
  • +4 (4 voturi)    
    aere,aere (Luni, 12 decembrie 2011, 16:10)

    fifi [anonim]

    e plin de aere

    am inceput sa obosesc si asta inainte de alegeri
  • +3 (3 voturi)    
    modificare (Luni, 12 decembrie 2011, 17:04)

    bgf [anonim]

    De fapt a vrut sa schimbe ora. Antonescu nu se trezeste inainte de ora 13.00 :D
  • 0 (0 voturi)    
    si, daca se poate, ar fi bne (Marţi, 13 decembrie 2011, 11:19)

    visio [anonim]

    undeva dupa ora 12; sa se trezeasca si antonescu, ca nu poate pleca omul de acasa cu ochii lipiti; nu ca ar conta, dasr sa pastram aparentele; so, ramana dupa ora 12 si pana la 14? ca vine iar ora de somn si....
  • 0 (0 voturi)    
    ponta razvratitul (Marţi, 13 decembrie 2011, 13:09)

    Bun [utilizator]

    refuzurile repetate de-a participa la consultari cu presedintele pt.cei doi idioti din opozitie, sunt necesare, intrucit la cotroceni se simt mici de tot,neinsemnati,frustrati,incompetenti si imaturi...dar toate astea ar trebui lasate la o parte cind este vorba de interesul national.