VIDEO Victor Ponta, de ziua lui de nastere: Sper ca si presedintele o sa vada ca, iata, ma maturizez!

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 20 septembrie 2011, 13:01 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Liderul PSD, Victor Ponta, a declarat marti, in ziua in care implineste 39 de ani, ca spera "ca si presedintele o sa vada, iata, ca ma maturizez!", transmite Agerpres. Ponta a fost felicitat, la Palatul Parlamentului, cu ocazia zilei de nastere, de colegii de partid dar si de adversari politici.

Intrebat de jurnalisti ce-si doreste de ziua sa si ce cadouri a primit presedintele social democratilor a spus: ''Imi doresc sa fiu sanatos, sa fie sanatosi cei pe care-i iubesc si sa fac ceea ce asteapta oamenii de la mine in politica. Cadouri de la colegii de partid? Nu! Am primit urari de la colegii de partid si de la adversarii politici si sper ca si presedintele o sa vada ca, iata, ma
maturizez!''.

Printre cei care i-au urat ''La multi ani'' liderului social-democrat s-a aflat si premierul Emil Boc.

''La multi ani domnule presedinte, la multi ani", i-a spus premierul, la care Ponta a raspuns: ''Multumesc domnule prim-ministru si eu va urez multa sanatate''.



Citeste mai multe despre   






















3108 vizualizari

  • +32 (38 voturi)    
    din pacate (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:07)

    MirceaA [utilizator]

    din pacate doar imbatranesti, nu te maturizezi
    • +22 (24 voturi)    
      Replica demonstreaza opusul ! (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:36)

      vamaiot [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      Oamenii maturi demonstreaza cu fapte...
      • +3 (3 voturi)    
        replica demonstreaza opusul! (Miercuri, 21 septembrie 2011, 8:58)

        lzrd [utilizator] i-a raspuns lui vamaiot

        da,vamaiot,mai concis nici nu se putea!
        peste poanta asta si 100 de ani daca trec el tot cu cas la gura ramane.un om destept si matur nu facea o asemenea gafa ,a cata oare?
    • +19 (23 voturi)    
      haha (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:51)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      "sper ca si presedintele o sa vada ca, iata, ma
      maturizez" - un om matur nu ar fi zis asa ceva :))
    • +6 (8 voturi)    
      ai dreptate dar, (Marţi, 20 septembrie 2011, 15:16)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      trebuie sa recunosti ca e optimist in treaba cu maturizarea.
      eu ii urez la multi ani si sa-i dea Dumnezeu minte, pt. ca numai asa se va maturiza. probabil ca peste 100 ani o sa-i reuseasca o opozitie adevarata :)).
    • +3 (5 voturi)    
      Nu stiu ... (Marţi, 20 septembrie 2011, 21:36)

      adangerousphase [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      Daca unele structuri care este ... vor sa-l faca pe micutul Titulescu un ilici 2 sau mai evoluat , da caracter cam 0 .LA MULTI ANI !
  • +30 (34 voturi)    
    varsta si maturitatea nu au nimic in comun ! (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:11)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Varsta si maturitatea nu au nimic in comun !
    • +3 (5 voturi)    
      daca varsta ar avea ceva cu maturitatea?? (Marţi, 20 septembrie 2011, 18:31)

      bula [anonim] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      pai Ipo-Crin ar fi matur de vreo 13 ani?
  • +26 (30 voturi)    
    problema, la ponta, este... (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:12)

    alt adrian [anonim]

    ca se maturizeaza din punct de vedere fizic, nu mental.
    • +2 (4 voturi)    
      dar, daca'si lasa barba ?! (Marţi, 20 septembrie 2011, 20:54)

      panfilache [anonim] i-a raspuns lui alt adrian

      nu'l da gata pe base ?!

      totusi la pesede, barba nu e la moda. a ramas, asa, o reticenta, dela vizita minerilor.
      ochelari, poarta. barba'i mai trebuie...
  • +20 (24 voturi)    
    Teoretic, (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:13)

    Reader [anonim]

    cu fiecare an, te maturizezi. la tine problema e viteza. in ritmul in care te maturizezi tu, cand vei ajunge la 100%, nu cred ca generatia asta va mai avea vazul asa bine dezvoltat.
    la multi ani, ca e politicos ... si-ti mai urez, de data asta din tot sufletul: LA MULTI ANI - in opozitie :D
  • +18 (22 voturi)    
    Ponta (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:16)

    CGiboi [utilizator]

    Pentru cineva care se lauda ca este liderul opozitiei, Ponta inca are nevoie si este foarte interesat de opinia lui Basescu. Halal...
    • -3 (7 voturi)    
      Eu unul prefer un sef (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:49)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui CGiboi

      care asculta opiniile tuturor si alege o solutie dintre ele decat un sef care nu e interesat de opiniile celorlalti si impune solutia lui.
      • +4 (6 voturi)    
        Hmmm (Marţi, 20 septembrie 2011, 16:24)

        CGiboi [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        N-ai inteles nimic. Mai citeste o data.
  • +21 (25 voturi)    
    la multi ani ! (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:18)

    bolvin [anonim]

    Pai inaintarea in varsta nu are legatura cu maturizarea .
    Oricum , de desteptat tot nu te-ai desteptat .

    La multi ani in opozitie Victoras !
  • +18 (22 voturi)    
    Imbatranesti nenica (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:20)

    Nea Ion [anonim]

    Dar degeaba. Vezi ca si Viorel Lis este ceva mai matur decat tine dar se joaca de-a spiderman prin mall-urile din Bucuresti.
  • +13 (17 voturi)    
    Cam tildiu (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:22)

    Sile231 [anonim]

    Sa te maturizezi la 39 de ani. Dar decit deloc... O zi buna !
  • +14 (18 voturi)    
    De ce te crezi matur dl Ponta? (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:27)

    corina [anonim]

    Daca ai fi matur ai dovedi-o si nu te-ar interesa ce cred altii despre maturitatea ta.
    Dar cum ai un singur tel in viata "Jos Basescu", de ce vrei sa credem ca te-ai maturizat cu trecerea timpului?
    Ce are de-a face imbatranirea cu maturitatea? Nimic, iar prin afirmatiile facute dovedesti ca nu te-ai maturizat deloc.
    Mai bine te-ai te-ai maturiza cu adevarat si ai face ceva la care te pricepi, poate curse auto, pentru la politica ne-ai dovedit cat de mult te pricepi, adica deloc.
  • +6 (12 voturi)    
    La Mulți Ani! (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:27)

    Vizitiul [utilizator]

    Și noi îi urâm La Mulți Ani :)
  • +16 (20 voturi)    
    HA HA. Crezi tu. (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:30)

    747 [utilizator]

    Intelepciunea vine impreuna cu varsta.
    Insa uneori varsta vine singura...
  • +17 (21 voturi)    
    uraaa (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:30)

    s73j4r [anonim]

    stimate neo comunist va doresc ca la anu sa sarbatoriti aniversarea intr-o cursa de raliu iar politica sa fie istorie pt dvs, nu de alta dar chiar sunteti pe langa subiect, iar interesul pt Base denota lipsa maturitatii !

    nici de ziua ta nu poti fi decent si cat de cat matur, bine ca macar esti presedinte de comunisti ca altii nici ca te ar vota de presedinte :)
  • +16 (20 voturi)    
    Deci... (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:31)

    Eu [anonim]

    recunoaste ca era imatur...
  • +10 (14 voturi)    
    la gradi (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:41)

    td [anonim]

    Hmm.. Odata cu inmultirea firelor albe nu creste si numarul neuronilor...Care ii va fi obiectul muncii daca nu mai candideaza Traian Basescu? Masinute, tractorase...
  • +10 (14 voturi)    
    Maturitatea (Marţi, 20 septembrie 2011, 13:43)

    Puterea_e_la_noi [utilizator]

    Maturitatea politica nu se castiga odata cu inaintarea in varsta ci se dobandeste prin actiuni diplomatice constructive in interesul tarii pe care o reprezinti si printr-o politica la baza caruia sa stea interesul national. Asa ca domnule Ponta de la pamant la luna e cale lunga , cam asta e distanta pe care dumneavoastra acuma o aveti fata de politca de care are nevoie Romania in momentul de fata. Si mai e si vorba aia cand laudatori dispar ajungi de unu singur sa te lauzi. Pacat mare pacat.
  • +8 (12 voturi)    
    ... (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:02)

    Marcu [anonim]

    Ce trista este replica asta. Parca vine din partea unui adolescent care isi doreste mult sa dovedeasca parintilor ca nu mai este copil. El nu stie ca atunci cand maturitatea intervine, nu mai simti nevoia sa dovedesti nimanui ca esti matur.
  • +7 (11 voturi)    
    urare ... (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:12)

    remyx [anonim]

    La multi ani de opozitie !!!
  • -8 (12 voturi)    
    Vad... (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:16)

    Gigi Kent [utilizator]

    ...ca a tabarat activul de partid repede la comentarii.

    Baieti nici de ironii nu mai stiti? :))

    PS: Imi place maxim id-ul "Puterea_e_la_noi". Mi-as face si eu unul gen: "Si_faceti_ceva_bun_cu_ea_sau_doar_va_laudati_?"
    • +6 (8 voturi)    
      ex (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:42)

      Puterea_e_la_noi [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Cand mi-am ales acest id "Puterea_e_la_noi " nu l-am ales ca reprezint vreun partid sau simpatizez pe cineva. Puterea e la noi la cei care votam. doar ca unii nu stiu ce sa aleaga sau aleg dupa sacosa
      • -3 (9 voturi)    
        Pacat ... (Marţi, 20 septembrie 2011, 16:09)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Puterea_e_la_noi

        ... credeam ca e pe sistemul "ciocu' mic, acum suntem noi la putere". Pacat. :))
  • -9 (13 voturi)    
    LA MULTI ANI.. (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:17)

    ardelean [anonim]

    d-lui Ponta , una din putinele sperante ale romanilor pentru o politica corecta , pentru o adevarata democratie in tara asta. Fiti siguri ca daca dl Ponta ajunge la putere , vom asista la o reala imbunatatire a vietii politice, sociale, nu in ultimul rind economice. Il cunosc de mult ,e un tip capabil, ambitios, animat de idealuri inalte, un tip echilibrat ,caruia ii place sa ia decizii numai daca s-a documentat bine . iSI respecta inamicii politici, carora nu le raspunde mai ireverentios decit numai daca acestia il calca pe bataturi, e un familist convins, tine foarte mult la valorile traditionale romanesti, apreciaza munca si devotamentul subalternilor sai , e entuziasmat de ideile noi in domeniul geopolitic si socioeconomic mondial , da dovada de talent creativitate in directionarea politicii partidului . Bun organizator, da dovada de inflexibilitate cind are cunostiinta de fapte reprobabile , de coruptie , comise de oricare din membrii de partid ,si e primul care ia masuri sa le stirpeasca din fasa , fiind intolerant cu faradelegile.
    Competent si autoritar, colaboreaza excelent cu orice institutie a statului , iar una din prioritatile sale e de a fi cit mai transparent in relatia cu presa.
    Foarte bun comunicator, excelent causeur ,spiritual, ,sarmant , stralucitor si elegant la petreceri, nu scapa neremarcat de nici o femeie .
    Un asemenea om din politica romaneasca trebuie pretuit, sprijinit, nu atacat asa mult cum se practica aici si luat in deridere, pentru ca in el putem avea deplina incredere ca va scoate tara la liman.
    • +2 (6 voturi)    
      Superman (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:53)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui ardelean

      Conculzie:

      un fel de Superman combinat cu Rocco Siffredi.
    • +1 (3 voturi)    
      =)))) (Marţi, 20 septembrie 2011, 22:06)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui ardelean

      =))))))))))))))))))))))))))))))) totusi cred ca e scris la caterinca
      • 0 (0 voturi)    
        ai ghicit ! (Joi, 22 septembrie 2011, 8:33)

        ardelean [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        ma gindeam ca poate mr. Ponta vede din intimplare textul asta si trage niste invataminte , dar sint naiv, nu?
  • -7 (11 voturi)    
    aniversare Ponta (Marţi, 20 septembrie 2011, 14:23)

    tania [anonim]

    Dragilor,vad ca v-a pierit imaginatia cu totul! Daca Presedintele vostru mult iubit a gasit aceast adjectiv, mai sapati in creierasele voastre si cel putin 1 sinonim poate tot veti gasi! Fiti mai inventivi in sustinerea argumentelor voastre! De papagali e plina tara ! Succes! Pana ma convingeti ,civilizat ar fi sa-i spunem si lui Ponta la multi ani! Oare de ce atata inversunare pe cineva care nu v-a facut Nimic rau? E doar in opozitie fata de voi! Dulce democratie!
    • +5 (7 voturi)    
      nu ne-a facut (Marţi, 20 septembrie 2011, 15:43)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui tania

      nimic rau, dar are potential avand in vedere cei care il sustin din umbra. din fericire pentru noi, el mai are muuult pana sa se maturizeze politic si sa devina cu adevarat o forta. daca as fi in locul papusarilor as schimba marioneta, insa daca ma gandesc bine alternativele din usl sunt la fel de jalnice. :D
  • +4 (6 voturi)    
    L.M.A (Marţi, 20 septembrie 2011, 15:07)

    Mike 45 [anonim]

    Te-ai maturizat la ani , dar la minte tot asa ai ramas, sa ne tresti si tot asa sa ramii !!!
  • +4 (8 voturi)    
    poanta (Marţi, 20 septembrie 2011, 15:43)

    mircea [anonim]

    Limbaj de smecheras de cartier...
  • +3 (5 voturi)    
    ihi (Marţi, 20 septembrie 2011, 21:49)

    xxl [anonim]

    poate-l intrebi pe ilici sau nasty ce e cu maturitatea ta, dar cred ca ti-ar fi rusine sa afli raspunsul!!!!!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    ti-as trage un crin.. (Marţi, 20 septembrie 2011, 23:35)

    danarad [anonim]

    ha ha ha ,si mai esti si politician...ha ha ha, si sef de partid ! cineva n'a fost matur: tu cind ai candidat,sau cei care te au ales,sau toti la un loc. dute-n parc sa vezi un fluture..
  • 0 (0 voturi)    
    Ma intreb.. (Miercuri, 21 septembrie 2011, 21:21)

    mi3rla [utilizator]

    Daca tot cauta atata aprobare... o fi plans anul asta ca nu i a trimis Base tort?
  • 0 (0 voturi)    
    Este o stire faptul ca biologic (Joi, 22 septembrie 2011, 0:15)

    alex [anonim]

    un politician face x ani?
    Poate face oriciti, daca nu ii are pe primii 7, restul nu conteaza.