VIDEO Cererea de infiintare a Partidului Poporului-Dan Diaconescu a fost admisa

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 19 septembrie 2011, 17:00 Actualitate | Politic

Curtea de Apel Bucuresti a admis, luni, recursul lui Dan Diaconescu si a admis inregistrarea ca formatiune politica a Partidului Poporului - Dan Diaconescu, informeaza Agerpres.

Hotararea CAB este definitiva.

Cateva zeci de sustinatori au venit la instanta pentru a astepta decizia judecatorilor, potrivit Mediafax.

La termenul din 17 august, doi dintre contestatarii PP-DD, Constantin Cojocaru si Neculai Dorus, au cerut instantei suspendarea judecarii recursului invocand faptul ca au castigat deja, in prima instanta, dreptul de a infiinta Partidul Poporuluii - Legea Cojocaru.

Dupa deliberare, instanta Curtii de Apel Bucuresti a respins cererea celor doi, dar nu a continuat dezbaterile, stabilind un nou termen pentru judecarea recursului in 22 septembrie. Avocatul lui Diaconescu, Catalin Daniel Fenechiu, a depus la Curtea de Apel Bucuresti, o cerere de schimbare a termenului de judecata din 22 septembrie intr-unul mai apropiat, cerere care a fost admisa, iar termenul a fost stabilit pentru 15 septembrie.

Cererea de infiintare a Partidului Poporului - Dan Diaconescu (PP-DD) a fost inregistrata la Tribunalul Bucuresti in 12 aprilie, dupa ce, la inceputul aceleiasi luni, Curtea de Apel Bucuresti a respins definitiv o alta cerere a patronului OTV de infiintare a Partidului Poporului.

Avocatii lui Dan Diaconescu sustineau, in aprilie, ca pentru noua actiune de infiintare de partid, cu titulatura Partidul Poporului - Dan Diaconescu (PP-DD), au fost adunate aproape 50.000 de semnaturi, din Bucuresti si din tara.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2664 vizualizari

  • -6 (14 voturi)    
    mda (Luni, 19 septembrie 2011, 17:07)

    adi [anonim]

    e clar, acum am cu cine sa votez.
    • +3 (9 voturi)    
      :) (Luni, 19 septembrie 2011, 17:40)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui adi

      Daca intra si pacaliciul asta in Parlament eu nu mai votez ... ever.
      • -1 (3 voturi)    
        Dan Diaconescu a demonstrat (Luni, 19 septembrie 2011, 18:37)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

        ca poate scoate bani din rahat., deci e capabil sa stoarca bani si de la clasa politica ceea ce ar fi o premiera in Romania de dupa '89.
      • +3 (3 voturi)    
        Faceti o confuzie grava (Luni, 19 septembrie 2011, 19:21)

        Laur_ [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        TOCMAI din cauza absenteismului ajung pacalicii in guvern
  • +2 (6 voturi)    
    Trista zi (Luni, 19 septembrie 2011, 17:20)

    bogdan [anonim]

    Moare un mare artist si gunoaiele societatii au partid. Poate se termina totul - asa cum isteric proclama pe canalul - nici nu se putea termen mai potrivit la dejectiile lor - lor ca vine sfarsitul lumii. Cu adevarat o zi neagra.
    • -1 (3 voturi)    
      Diaconescu va lua din voturile USL ! (Luni, 19 septembrie 2011, 18:40)

      Trebuie vot uninominal, nu pe lista de partid [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      PDL-ul n-are de ce sa isi faca griji, nu e electoratul sau.

      Oamenii care se holbeaza la OTV sunt cel mai adesea putin educati, cu putina scoala, prost informati despre ce se intampla prin lume si sunt abonati majoritar la alocatii sociale si salarii la negru sau minime.
      Asta e electoratul care voteaza PSD !

      Asa ca PPDD-ul va lua procente din cei care ar fi votat USL ca sa continue sa primeasca alocatii si subventii la caldura.

      S-ar putea sa ia macar 5% si va intra in Parlament.
      Dar daca se schimba in sfarsit sistemul si se voteaza uninominal, atunci in Parlament vor intra doar Diaconescu si 1-2 colegi ai sai, recrutati sa fie mai vizibili in electoratul etniei minoritare care priveste mai mult la OTV.

      Infiintarea celor doua partide, a lui Tokes si Diaconescu, loveste direct in interesele electorale ale UDMR si PSD, cred ca aceste partide vor fi acum mult mai interesate de votul uninominal !
  • +1 (3 voturi)    
    Daca iese Diaconescu plec din tara (Luni, 19 septembrie 2011, 17:23)

    Alex S [utilizator]

    Daca ajunge Diaconescu presedinte plec din tara si nu glumesc.
    • 0 (0 voturi)    
      stai linistit (Luni, 19 septembrie 2011, 18:15)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui Alex S

      poti sa te'apuci sa'ti faci casa :-)
  • 0 (2 voturi)    
    Somnul ratiunii naste monstri... (Luni, 19 septembrie 2011, 17:32)

    Hieronymus Bosch [anonim]

    Multi au ranjit, superior, cand musiu Diaconescu a izbutit sa obtina licenta pentru Oglinda TV, viitorul OTV. Ca si acum, dupa multe cazne, batalii si amenintari cu CEDO. Iata ca, acum, OTV are un rating uluitor si romanii stau zgaiti la pseudo-dezbaterile organizate non-stop de caracaleanul palid si carunt. Ma tem, sincer, ca nebagatul in seama Partid al Poporului ar putea obtine un scor socant la viitoarele alegeri, in conditiile in care lumea e satula si scarbita de actualele partide! Asteapta si-ai sa vezi...
  • +1 (1 vot)    
    Partid de ... (Luni, 19 septembrie 2011, 17:34)

    ddkk [anonim]

    Sa-l i a si pe Paranghelie in Partidul Poporului 0tv Dan Diaconescu ... care este :)) Cu televizorul de 20 de ani s-a condus poporul ...
  • +1 (3 voturi)    
    partid (Luni, 19 septembrie 2011, 17:35)

    vasile 46 [anonim]

    Daca si dd are partid Romania este VARZA rusine natiune.
  • +4 (4 voturi)    
    Statutul partidului. (Luni, 19 septembrie 2011, 17:38)

    Vizionar. [anonim]

    Sper ca principala prevedere statutara a PP,sa fie cautarea si gasirea in viata a Elodiei,tema care a stat la baza lansarii lui dd si a postului otvist.Mai apoi,sa ne ghicesca numerele castigatoare la Loto si nu in ultimul rand,sa-mi prezica ce sex va avea nepotul meu care s-a nascut baiat.
  • +1 (7 voturi)    
    Toti sunt o apa si-un pamant (Luni, 19 septembrie 2011, 17:40)

    Frankie [utilizator]

    mafia si coruptia sunt la putere in Romania
  • +2 (4 voturi)    
    abureala (Luni, 19 septembrie 2011, 17:42)

    am [anonim]

    Acum sa vezi abureala.........de inconstienti care sa-l voteze pe asta.....................dar parca ai pe cine sa votezi ?.....democratie fare cultura si educatie = 0
  • +1 (1 vot)    
    Va fi un fel de Roamnia Mare? (Luni, 19 septembrie 2011, 17:49)

    Sebi [anonim]

    Daca in denumire apare DD asta inseamna ca DD va fi presedinte pe viata - deci skip democratie interna, adica la fel ca PRM. Din start nu mi se pare o treaba serioasa caci va da prin decizia justiei de astazi apa la moara altor partide sa-si adauge in denumire pe "el lidero" si gata cu discutiile interne. Cat despre diferenta dintre doctrina si realitate se va ajunge repede ca niste fraieri sa-si dea voturile de pomana unor viitori ciocoi politici. Si vor fi pacaliti a "n"-na oara de cineva care le va folosi numai necazurile si niciodata nu va putea rezolva nevoile.
    • +1 (1 vot)    
      A existat și PNL - Câmpeanu (Luni, 19 septembrie 2011, 18:36)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui Sebi

      Mai aproape de ceea ce face acum Dan Diaconescu.
  • +3 (3 voturi)    
    Mama,ce minte DD! (Luni, 19 septembrie 2011, 17:54)

    mircea [anonim]

    Am avut ocazia sa-l ascult dezlantuit in ultimul timp pe Dan Diaconescu.E de groaza.Minte in tot ce spune.Si te fura din ochi.Iti distrage atentia si-ti suteste portofelul.
  • +1 (1 vot)    
    Pariuri (Luni, 19 septembrie 2011, 19:18)

    nicu [anonim]

    Ce cota are PP-DD ca prinde Parlamentul cu peste 5%?
    Daca e peste 2 ... imi vand casa si pun un pariu.
    La ce audienta are OTV si la cati bani de sacose cu zahar si ulei are DD... clar il prinde parlamentul.

    O sa plangeti dupa Elena Udrea cand o sa vedeti prin parlament de-al de Zavoranca ... Simona Sensual ... Magda Ciumac (imi vine sa cad pe jos de ras ... dar in acelas timp ma si gandesc ... dar daca lumea chiar o voteaza)

    De ras ... de plans ... nush ... vedem in 2012 ... si apoi in 2016 :D
  • -1 (1 vot)    
    la realite (Luni, 19 septembrie 2011, 19:54)

    ady [anonim]

    Romanii chiar merita un președinte ca Diaconescu și de ce nu Gigi Becali prim ministru ..
    • -1 (1 vot)    
      raspund (Luni, 19 septembrie 2011, 20:29)

      dan radu [anonim] i-a raspuns lui ady

      Este singurul comentariu de bun simt.
  • 0 (0 voturi)    
    Aseară era "revoluţie" la (Marţi, 20 septembrie 2011, 8:35)

    Audit [utilizator]

    OTV.
    Având în vedere calitatea umană de necontestat al celor ce îl sprijină, la un moment dat vorbea un individ care îi îndemna pe cei plecaţi afară să se întoarcă pentru "SĂ PUNEM ÎMPREUNĂ ŢARA LA PĂMÂNT"!!!! Gura păcătosului adevăr grăieşte.
    • 0 (0 voturi)    
      g (Miercuri, 21 septembrie 2011, 21:32)

      gdfsdfgrs [anonim] i-a raspuns lui Audit

      deci te-ai uitat la OTV, ipocritule
  • 0 (0 voturi)    
    o mare viktorie a demokratiei in ro ! (Marţi, 20 septembrie 2011, 10:32)

    ion goldau [anonim]

    felicitari dle diaconescu, salvator al natiei !

    dupa iliescu, constantinescu, basescu, diaconescu urmeaza in mod firesc !

    la mai mare !