Emil Boc: Guvernul are nevoie de un ministru cu norma intreaga la Ministerul Muncii. I-am multumit domnului Lazaroiu pentru activitatea depusaa

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 16 septembrie 2011, 18:33 Actualitate | Politic

"Guvernul are nevoie de un ministru cu norma intreaga la Ministerul Muncii", a declarat vineri premierul Emil Boc. "I-am multumit domnului Lazaroiu pentru activitatea depusa la Ministerul Muncii. Mergem mai departe, asta e viata politica", a spus Boc, la doar cateva ore dupa ce a inaintat presedintelui Traian Basescu propunerea de revocare din functia de ministru al Muncii a lui Sebastian Lazaroiu si inlocuirea sa cu Sulfina Barbu. Presedintele a acceptat cele doua propuneri.

"Guvernul are nevoie de un ministru cu norma intreaga la Ministerul Muncii, iar PDL are nevoie de un ministru care sa nu incerce sa-si faca o imagine in detrimentul partidului", a afirmat premierul Boc, care este si presedintele Partidului Democrat Liberal.

"Sebastian Lazaroiu a incercat sa promoveze, cit a fost cu putinta, proiectele de reforma", a incheiat premierul.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

2432 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    LAZAROIU NU-I BAIAT PROST (Vineri, 16 septembrie 2011, 18:46)

    pointless man [utilizator]

    dar nici nu pare vreun muncitor de 16 ore pe zi. Ori, atunci cind te pretinzi reformator, la ORICARE minister ai fi pus, cam asta ar fi norma. Daca vrei sa faci treaba cu adevarat !
    • +1 (5 voturi)    
      Nu eliberarea din functie a lui S. Lazaroiu (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:01)

      Andrzej [anonim] i-a raspuns lui pointless man

      Nu eliberarea din functie a lui S. Lazaroiu e grava ci grava mi se pare numirea unei figuri sterse in fruntea unui minister extrem de greu in situatia in care in Ro. se zbate sa iasa din criza, in perspectiva in care se vor acutiza problemele sociale mai din cauze obiective(vine iarna, si nu numai), mai asmutite de opozitia animata de stalinisti notorii, iliescu(ex), in disperarea de a acapara puterea...
      Guvernul va avea in persoana S. Barbu un angajat disciplinat care va presta oricat va dori pm, pontand nesfarsite ore de teribila si plictisitoare inactivitate evidentiate in rapoarte terne si total nefolositoare. Asta intelege probabil pm Boc prin norma intreaga….
    • +3 (3 voturi)    
      lazaroiu (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:22)

      obs. [utilizator] i-a raspuns lui pointless man

      Nu a reusit sa iasa din lumea basmelor
  • +3 (9 voturi)    
    pierdere (Vineri, 16 septembrie 2011, 19:07)

    traiang [utilizator]

    Asta este fluieri in biserica ,faci valuri masina de partid te capacesteEste o pierdere pentru partid pentru ca era o voce coerenta si cu idei novatoare politice sunt acceptati numai yesmanii !
    • +3 (5 voturi)    
      pierderi (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:25)

      obs. [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      V-as fi recunoscator daca a-ti putea enumera trei idei inovatoare la lazaroiu.Eu cred ca s-a remarcat mai mult prin gafe.
  • +2 (10 voturi)    
    atacul incompetentilor (Vineri, 16 septembrie 2011, 19:42)

    mircea [anonim]

    Cand in sfarsit apare un ministru competent care ridica presul si arata mizeria de sub el si vrea sa faca curatenie,apare ,,drujbistul""de serviciu al partidului care taie orice ramura sanatoasa care vrea sa creasca.Din pacate se demonstreaza ca in PDL domina imobilismul si prin aceasta demitere demonstreaza o data in plus ca nu se poate reforma.Este timpul ca toti cei care vor sa duca tara spre normalitate sa -si asume crearea unei forte politice care sa realizeze acest lucru.
    • +1 (3 voturi)    
      incompetenti (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:33)

      obs. [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Da,probabil alba ca zapada sa fie acea forta politica:povesti pentru copii.A trecut vremea revopsirii unui partid sub masca unei miscari .etc.Asta mergea prin anii 1996,2005.Acum castiga cine este credibil nu mai merge cu lozinci si promisiuni.Credibilitatte demonstrata,verificata.
    • 0 (0 voturi)    
      lumineaza-ne!!! (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 22:18)

      costica [anonim] i-a raspuns lui mircea

      vrei sa spui ca Lazaroiu a vrut REFORMA si Boc care l-a DEMIS nu vrea reforma ??!!
      Lumineaza-ne, te rog..
      Mi-e greu sa cred ca ai reusit sa vezi si tu ca si PDLeii sunt tot politicieni romani.... la fel ca PSD, ca PNL, ca UNPR,.....si ca li se falfaie de reformarea statului roman... Boc e in fruntea lor, precum vezi....
      Ei, cum e ?!
  • +2 (4 voturi)    
    vor sau nu (Vineri, 16 septembrie 2011, 19:57)

    dan2 [anonim]

    Pana la urma PDL vrea sau nu codul de asistenta sociala? Daca il vrea, sa-si trimita parlamentarii la vot. Daca nu il vrea, de ce s-a mai incurcat cu el?
  • +5 (5 voturi)    
    inteleg ca Boc e cu norma intreaga acolo (Vineri, 16 septembrie 2011, 20:01)

    buha [utilizator]

    De aici inteleg ca restul sunt cu norma intreaga, adica carnetul de partid.
  • -2 (4 voturi)    
    eroare (Vineri, 16 septembrie 2011, 20:06)

    El Condor [anonim]

    daca nu este o " eroare "intentionata, pd-l-ul a facut o gafa enorma, pe care nu o vaputea indrepta nici cu sulfina, nici cu orice alta planta " carnivora ". ma bucur pentru lazaroiu ca a fost pus pe acelasi drum ca si mazare.
  • -2 (2 voturi)    
    Bravo Emil Boc (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:59)

    Red [anonim]

    Inca o data Boc se devedeste un om serios. I-a dat un elegant sut in fund acestui penibil de Lazaroiu care vrea si sa i-a un salariu public si sa piarda vreme vorbind prostii la repriza a treia.
  • 0 (2 voturi)    
    Pt PDL... (Vineri, 16 septembrie 2011, 22:11)

    Popeye [anonim]

    reprezinta inceputul sfarsitului. Batista pe tambal...N-au muschi si o sa piarda. Gandesc pe termen scurt, 2012, alegeri etc...Asa au facut si cu Monica Macovei...Nu deranjati Baronetul de partid...Am crezut in ei...Mare iluzie...Cum spunea cineva mai sus, greu de reformat cand te-ai invatat la cascaval...Mai ramane sa vina Boc la ...oul de Maruta/hapilica!! (Te doare mintea), sa convinga pulimea (din Oprescu citire) ca a facut ce trebuia...Cum sa taiem cascaval de la prostime? De la tigani si putori? Masa votantilor? La mare concurenta cu PSD-ul. Inca una mica !
  • +2 (2 voturi)    
    nu va pacaliti (Vineri, 16 septembrie 2011, 23:08)

    eddys [anonim]

    toti va ve - ti duce pe fenta
    acum white snow va fi victima si ne va prosti pe toti asa cum o face PDL de 8 ani
    rusine BASESCULE!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    MM (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 9:01)

    geo [anonim]

    Nimeni nu i-a in serios acest minister care este cel mai greu si toti pana azi nu au pregatit de 21 de ani o armata de profesionisti in acest domeniu si politic unsi cu toate alifiile care sa se potriveasca si pe plan intern si extern[SA stie cum se lucreaza in statele UE si cum la noi apoi sa faca aplicatii pe care sa le trimita in teritoriu la casele de pensii ptr a tine evidenta necesara la data pensionarii sau incapacitatii de munca sa stie sa faca simulari ptr viitor sau trecutul fiecaruia ca sa nu mai apara decalajele uriase intre valoarea de schimb a fortei de munca trecuta ,prezenta si viitoare [ACTUALIZAREA FONDURILOR de salarii .pensii,...trecut.prezent.viitorDaca acestea sunt calculate bine si este putere de cumparare la marea masa se vand marfurile care inglobeaza TVA si mareste rulajul.circuitul masei monetare si a cresterii productiei,crestere de salarii [impozit]si locuri ce munca,..Prof care ne-au predat si care au lucret si in unitati economice practic,.. stiu numai ca trebuiesc atrasi in consilii .secretariate pe aceste probleme[ministerul muncii.,..]