VIDEO Daniel Constantin (PC): Nominalizarea noastra pentru Primaria Capitalei este Cristian Popescu Piedone * Crin Antonescu (PNL): Nu am nimic de declarat

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 16 septembrie 2011, 17:07 Actualitate | Politic

Cristian Popescu Piedone
Foto: Agerpres
Presedintele Partidului Conservator, Daniel Constantin, a declarat vineri ca actualul primar al sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, este nominalizarea conservatorilor pentru Primaria Capitalei, transmite Agerpres. Constantin a spus ca in urma ultimelor sondaje exista sanse mari ca Piedone sa fie nominalizat de USL candidat la functia de edil sef. Rugat sa comenteze afirmatiile lui Constantin, presedintele PNL, Crin Antonescu, a spus ca "nu are nimic de declarat".
Intrebat de jurnalisti daca Cristian Popescu Piedone va fi nominalizarea PC pentru Primaria Capitalei, Constantin a raspuns: "Evident este nominalizarea PC si cred ca daca vom gandi la rece si ne vom uita la ultimele sondaje exista sanse mari sa fie chiar nominalizarea USL. Dar noi intelegem ca in primul rand este important ca USL sa functioneze, ca atare nu am iesit foarte mult sa facem un mare caz vizavi de faptul ca Piedone s-ar afla pe primul loc in Bucuresti".

In opinia lui Daniel Constantin, actualul primar al sectorului 4 ar trebui sa fie inclus in sondajele realizate de USL pentru Primaria Capitalei: "Eu cred ca ar trebui sa facem un sondaj de opinie mai ales ca sunt personalitati in toate cele trei partide care si-ar dori sa candideze si este un lucru absolut firesc si democratic sa le dam ocazia macar sa fie masurati in sondaje de opinie. Din acest motiv cred ca ar trebui sa nu ne grabim cu nominalizarea la Primaria Capitalei".

El a aratat ca in cadrul sedintei Aliantei de Centru Dreapta (ACD) de vineri se va discuta si despre subiectul candidaturii la Primaria Bucuresti: "Este un subiect pe care unii vor sa-l trateze destul de rapid. Eu sunt de parere sa nu ne grabim vizavi de nominalizarea unui candidat la municipiul Bucuresti mai ales ca unele sondaje oarecum au intors lucrurile intr-o alta directie".



Rugat ulterior sa comenteze afirmatiile lui Daniel Constantin, presedintele PNL, Crin Antonescu, a spus: "Nu am nimic de declarat. Nu am convocat nicio conferinta de presa. Domnul presedinte Daniel Constantin a spus aici cateva lucruri si cand avem nevoie o sa cautam".

Intrebat daca Cristian Popescu Piedone va intra in sondaje pentru o candidatura la Primaria Bucuresti, liderul liberal a afirmat ca USL este o constructie importanta care trebuie consolidata.


Citeste mai multe despre   






















2496 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    PNL?... (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:20)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    ... Hmmmm, cred ca deja nu mai exista!
    • +9 (9 voturi)    
      Crin Antonescu (Vineri, 16 septembrie 2011, 20:54)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      "n-am nimic de declarat, eu nu stiu din astea, lasati-ma sa dorm"
  • +11 (11 voturi)    
    Piedone,nu mai este penal? (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:25)

    mircea [anonim]

    Cum a rezolvat problema permisului auto,toate gradele,luat pe spaga.
    • -2 (6 voturi)    
      l-a inapoiat ,cu scuze,ca nu deosebeste culorile (Vineri, 16 septembrie 2011, 18:36)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui mircea

      dar ca primar ,il are pe Oparescu la degetul mic de la piciorul stang!
  • +8 (8 voturi)    
    crin,"omul cu verbul la el"... (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:31)

    excalibur [utilizator]

    a ramas fara cuvinte???? n-am nimic de spus??? un neghib ca asta e gata sa disece orice vorba spusa de un adversar politic, dar se face ca nu observa butoiul de dinamita pe care a fost cladita aceasta struto-camila.
    Acolo trebuie sa bagati bisturiul, daca vreti sa faceti ceva, dar nu aveti cum.. modul de lucru e cel invatat de la comunisti ... omerta.. nu rasufla nimic de la noi, nu ne criticam,la noi toti sunt mai frumosi si mai curati decit ai lor... spirit de banda de infractori.. aia cu bisturiul asteptati putin si va invata oprescu, pe care mai aveati putin sa-l pupati in .. piata independentei.
    N-am nimic de declarat??? ha,ha,ha si cum mai trage el aer in piept cind trebuie sa dea drumul la o ditiramba despre base... vai mama ta de conducator de liberali... ma mir ca nu te-ntreaba : unde-i conduci?? sau e mai mult decit clar??
  • +8 (8 voturi)    
    PC-PNL (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:34)

    Catalin [anonim]

    PC face capital politic pe spinarea PNL-ului si pe Antonescu il doare la basca. In stilu asta PNL o sa scada sub pragul electoral. Crin, sper sa existe o viata de apoi sa te intalnesti cu Brateanu.
  • +10 (10 voturi)    
    a inceput marea sclisma in USL (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:38)

    george [anonim]

    Crin Antonescu are "de declarat" doar atunci cand ii da voie turnatorul securist Voiculescu "Felix", seful sau
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Duminică, 18 septembrie 2011, 18:10)

      Balthazar [anonim] i-a raspuns lui george

      Dragă George, se spune schismă, nu sclismă, deşi în cazul USL ar trebui să spunem că "a început marea CLISMĂ" !

      În rest comentariul tău este absolut corect !
  • +5 (7 voturi)    
    Pai ce-ar fi putut sa declare... (Vineri, 16 septembrie 2011, 17:49)

    io [anonim]

    Ca nu mai prostii a spus in ultima vreme.

    E o decizie proasta aceasta nominalizare deoarece Piedone a fost ok in sectorul 4 insa la capitala nu va avea nicio sansa in fata lui Oprescu si a Elenei Udrea.
  • +4 (8 voturi)    
    "Nominalizarea...." (Vineri, 16 septembrie 2011, 18:08)

    lilly [anonim]

    Sa-mi fie cu iertare dar, acest personaj, recte "Piedone", este, in opinia-mi, unul sinistru. Dupa instalarea "dansului" la Primaria Sector 4 se comit tot soiul de nereguli vizibile "cu ochiul liber" pentru cetatenii acestui sector; anume: micsorarea spatiului verde pe Soseaua Berceni, "plantarea" a tot soiul de "bibelouri verzi"(in anii trecuti) pentru care, presupun si-a insusit comisioane pe masura. Mai nou si, cu atat mai trist incercarea de a desfiinta pacurile pentru copii, spatiile verzi aflate printre blocuri. Daca aude Cineva si este in masura sa ne ajute, va rugam !!!
  • +5 (7 voturi)    
    Piedone ? (Vineri, 16 septembrie 2011, 19:17)

    toto [anonim]

    Vizitazi zona Piata Sudului si veti vedea ca Piedone nu a facut nimic, mizeria e in floare; avut grija sa construiasca terse si restaurante aglomerand excesiv zona. Nu mai vorbesc de felul kichos si costositor in care s au amenajat spatiile verzi
  • +4 (4 voturi)    
    l-am intalnit pe Piedone (Vineri, 16 septembrie 2011, 19:25)

    eu cel mic [anonim]

    cand monta palmieri la Brancoveanu cu Oltenitei. I-am spus ca noul "desen" al intersectiei e prost. Pietonii care traverseaza Oltenitei spre metrou injura in fiecare zi. Raspuns: nu e la mine, e la capitala. Sa ne traiasca. de asa ceva avem nevoie. Altfel ar fi OK. In spatele blocului incepuse dr dcvtor, fost primar de 4, ca nici nu mai stiu cum il cheama. A fost un ras, in interval de un an: au sapat, au adus leganuse, dupa doua luni au pus nisip, dupa alte doua au disparut 2 leganuse, dupa inca 3, au disparut toate, acum avem gard cu apa( s-au furat "divaisurile" alea care le dau drumul", avem iarba ca la national). Dar va spun, e OK, acum se astupa a patra oara santurile din trotuare, ca mai nou avem si net city. Va salut din sectorul 4 al "capitalei europene" Bucuresti. PS: Panourile cu ce a facut primarele ca zona verde sunt in picioare, deci sunt bune. Pe Secuilor. dinspre Brancoveanu spre BIG pe dreapta sunt cosuri de gunoi din 5in 5 metri. In rest, nu prea.Deci, de ce ne plangem ?
  • +5 (5 voturi)    
    In PC se pare ca sau adunat penalii. (Vineri, 16 septembrie 2011, 21:34)

    mircea [anonim]

    Multi dintre lidrii PC,par sa nu stea prea bine penal.Voiculescu,DIP,Rodica Stanoiu,Piedone si care mai sunt.Cum apare unul,cum iese dosarul.Si alianta cu PNL pare predestinata.PC-penale(de la PNL).PNL si asa nu mai pare a fi.Reactiile lor sunt jalnice si nu au stofa de liberali.
  • +1 (1 vot)    
    Totusi cum e treaba cu permisul de conducere? (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 9:33)

    deno [anonim]

    Stiti voi, faza aia cand si-a luat in aceiasi zi toate categoriile, brevet de pilot, certificat de cioban, etc...

    Care e decizia justitiei? Nu a dat spaga pentru asta?
  • 0 (0 voturi)    
    Dezastru (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 12:16)

    Gica [anonim]

    O decizie foarte neinspirata ca sa nu-i spun proasta. Piedone a dormit linistit la sectorul 4, unde nu a facut nimic, doar a cheltuit inutil banii contruibuabililor si a inflorit mafia tziganeasca in piete. Sectorul 4 este codasul capitalei in toate priviintele iar piedone a reusit performanta nefasta ca sa nu reabiliteze termic nici un bloc in tot mandatul lui... NU TE VA VOTA NIMENI MAI HAHALERA, NICI LA 4 SI NICI LA CAPITALA...