VIDEO Ioan Oltean (PDL): Uselistii traiesc bine, dar in vis. Lasati-i sa viseze si dimineata le-o tragem cum trebuie

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 11:30 Actualitate | Politic

Secretarul general al PDL, Ioan Oltean, a declarat sambata, la Scoala de vara a tinerilor democrat liberali, ca liderii USL viseaza ca vor castiga alegerile din 2012. Intreabat din sala cat de reale sunt sondajele USL, Oltean a reactionat: "Uselistii traiesc bine, dar in vis.  Am mai cunoscut unul care a visat bine de seara pana dimineata. Lasati-i sa viseze, au visat, viseaza si dimineata le-o trage cum trebuie".

Replica lui Oltean a starnit ropote de aplauze la scoala de vara a tinerilor pedelisti. Oltean si-a continuat pledoaria asigurandu auditoriul ca, in judetul sau (Bistrita), USL nu a castigat alegerile din 2004 si nici in 2012 nu va avea sanse.

Vezi mai jos declaratiile facute de Ioan Oltean si Sebastian Lazaroiu la Scoala de vara a PDL:



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1643 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    unde e portocaliul (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 11:35)

    SMEN [anonim]

    am vazut si eu scoala de vara a tinerilor basisti,dar nu era urma de portocaliu,de ce se ascund daca lumea ii iubeste
    • 0 (2 voturi)    
      Ei si tu...portocaliul, ideologia,sunt nimicuri... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:29)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui SMEN

      Esentialul este sa-i fii devotat capitanului !
      Astia sunt o gaschca hotarata sa ia tot, sa conduca tot, sa calce in picioare tot!
      Am mai vazut asa ceva, inainte de 89....se chema PCR si il urmau pe Ceausescu...pana intr-o zi, cand l-au impuscat.
  • +3 (7 voturi)    
    "...dimineata le-o tragem cum trebuie". (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 11:38)

    vio [anonim]

    Replica asta a starnit aplauze??!
    Adica, urmasii tineri din PDL au aplaudat replica asta inteligenta nevoie mare!!!
    Asa "modele", asa urmasi la PDL....
    • -1 (3 voturi)    
      tinerii basisti (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:30)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui vio

      Stii cine a fost sefa tinerilor PDL"isti,da? DOamna Monica Iacob Ridzi care a iesit cu 499 voturi din 499 iar la acelasi "congres" a fost aleasa si EBA secretar general cu 480 voturi din 479.Adica ce anume te mira , mai exact?
  • +3 (7 voturi)    
    limbaj suburban ! (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 11:56)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    limbaj suburban !
    • +2 (2 voturi)    
      observatie (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 20:09)

      Ari3s [anonim] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      Daca in cazul comentariului meu scurt, pot exista pareri opuse referitor la acest subiect, in cazul tau, chiar nu poate fi nimic de comentat! Cu adevarat, este limbaj suburban, de mahala. Cu toate acestea, ai primit doua voturi impotriva. Ceea ce ma face sa cred ca pe blogosfera sunt de gasit si // politici ,,de serviciu". Cu alte cuvinte, criticile la adresa unui partid sau a unei situatii, sunt supuse ,,musamalizarii". Poate gresesc, fiind vorba doar de //. Am sa urmaresc.(editat de HotNews.ro)
      • 0 (0 voturi)    
        cred ca m-au penalizat doi tipi adevarati ! (Luni, 5 septembrie 2011, 17:30)

        PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui Ari3s

        cred ca m-au penalizat doi tipi adevarati !
  • +6 (8 voturi)    
    ”le-o tragem dimineata” (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 11:57)

    victor [anonim]

    Ce limbaj la un vicepresedinte de partid!!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      acum, sinceri sa fim..... (Duminică, 4 septembrie 2011, 8:40)

      costica [anonim] i-a raspuns lui victor

      prea mari asteptari nu aveam de la Dl Oltean.... exprimari savante de unde la Dumnealui, dar adresarea catre tinerii PDLei in acest mod ridica totusi marele semn de intrebare: astia ce vor invata de la alde Oltean si restul de PDLei care le-au vorbit?
      Ca toti incepand cu Boc si Oltean si Anastase au aruncat cu laturi, nimic despre viitorul PDL, despre ce-or avea de gand cu tara asta... cum vad ei viitorul, ca doar tinerii PDLei asta sunt , nu?!
      Sau, ce-or fi??!!
  • +2 (6 voturi)    
    confirmare (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 12:40)

    Ari3s [anonim]

    Aceasta este filozifia ,,democratiei", la atat se reduce. Mai clar de atat, nu se poate.
  • -3 (5 voturi)    
    Declaratii Olteanu (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 12:58)

    costel [anonim]

    USL se lauda ca are per total tara,65% din optiuni.Daca are intr-adevar acest scor de ce mai are nevoie de UDMR?In fond UDMR are intotdeauna 6%.Ce-ti mai trebuie 6%,daca ai 65%.Raspunsul este simplu,nu ai 65%.Ai probabil in jur de 32-35 % maximum.Daca crede cineva ca UDMR refuza sa vina alaturi de USL in conditiile in care USL are 65%,se inseala.Si la UDMR se fac sondaje numai ca acestea nu s-au dat publicitatii,iar UDMR stie precis ca PDL o sa cistige alegerile.De asemenea UDMR stie precis ca Traian Basescu nu va numi un prim-ministru de la USL,pentru ca ii permite Constitutia,pe care cu reacredinta au scris-o PSD,PRM,PNL etc.in 2003 pentru PSD si Nastase.Iar acum Basescu le da cu ea in cap invatindu-i carte.
  • +2 (4 voturi)    
    ce tare.... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 13:13)

    dan [anonim]

    sa porti tricou cu "smart and right" si aplauzi la asa limbaj...
    dar sper sa se respecte legea partidelor sa vedem atunci viseaza
  • -2 (4 voturi)    
    - (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 13:33)

    rontzaila [utilizator]

    "dimineata le-o tragem cum trebuie" sau "dimineata le-o trage cum trebuie"? citatul din titlu difera de cel din articol iar diferenta de nuanta nu mi se pare chiar neglijabila.
  • +1 (5 voturi)    
    expresii (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 13:45)

    evoque [utilizator]

    Acesta este modul de exprimare din interiorul pdl. Olteanu a traso la multi prin bistrita, asa ca omul stie cum este.
  • 0 (6 voturi)    
    Ce bunb ar fi un Breivik... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 14:54)

    momo [anonim]

    Unde e un norvegian ticnit cand ai nevoie de el???
    • 0 (0 voturi)    
      Lasa (Duminică, 4 septembrie 2011, 14:04)

      GorillaKilla [utilizator] i-a raspuns lui momo

      ca ne multumim cu un postac ticnit care face apologia violentei. Somn usor.
  • +1 (3 voturi)    
    ma repet (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:59)

    mosh [anonim]

    Pentru a nu lasa tara asta la mina jigodiilor pro ruse, orice metoda este salutara, cu exceptia , bineinteles, a Kalasnikovului
  • +3 (3 voturi)    
    daca PD vor pierde alegerile (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 18:36)

    rov [utilizator]

    La "oameni" ca tine sa se uite....
  • +1 (1 vot)    
    care-o fi grupul tinta de alegatori, de votanti?! (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 19:25)

    lili [anonim]

    caruia i se adreseaza PDL prin vocea dlui Oltean cu un asemenea limbaj suburban si mizerabil ?!
    Oare care-or fi cei de la care PDL asteapta aplauze si ovatii pentru astfel de iesiri disperate ale liderilor PDL?!
    Poate care va dintre sustinatorii de PDL de pe forum sa ne lamureasca ?!
  • 0 (2 voturi)    
    domnul asta (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 20:54)

    sg [anonim]

    e cel care nu a stiut ca trebuie sa-si inregistreze pdl la tribunal? si din vina caruia pdl e partid ilegal? penibil. aveti impresia ca pt replici belicoase sunteti acolo si ca pt asta va platim noi? atat puteti? sa dati vina pe opozitie? pt tara asta nu stiti sa faceti nimic?
  • +1 (1 vot)    
    Adica... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 21:02)

    miguel [anonim]

    ... atunci cind se numara voturile. Tocmai ne-a spus cum vor sa fure.
  • 0 (2 voturi)    
    PDL (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:15)

    Alegator [anonim]

    Sper sa nu mai auzim de voi, precum de taranisti.
    Ati distrus tara asta.
  • 0 (0 voturi)    
    asa da.... (Duminică, 4 septembrie 2011, 12:26)

    mihai [anonim]