VIDEO Un politist din Oradea a oprit traficul pentru a permite unei rate cu boboci sa traverseze strada

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 2 mai 2017, 12:37 Actualitate | Mediu

Politistul ajuta o rata sa traverseze strada
Foto: Facebook
Un politist care dirija traficul intr-o intersectie aglomerata din Oradea a oprit masinile pentru a face loc unei rate cu boboci sa traverseze strada. Politistul chiar a ajutat bobocii  sa nu se piarda de mama lor, acestia nereusind sa urce bordura. Ratele au fost indrumate spre Crisul Repede. Momentul a fost surprins de un oradean care a postat filmuletul pe pagina de Facebook.

Videoclipul a strans sute de aprecieri, dar si o multime de comentarii, majoritatea laudand gestul politistului, scrie bihon.ro.

























16225 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    super.. bravo oradea (Marţi, 2 mai 2017, 12:59)

    eu sunt [utilizator]

    doar vesti bune din zona asta a tarii in ultima vreme.
  • -11 (21 voturi)    
    Odata ajunsa pe trotuar (Marţi, 2 mai 2017, 13:15)

    Daia Oienologu [utilizator]

    Rata a fost amendata pt trecere prin loc nepermis.
    • -2 (14 voturi)    
      NOi iti dorim polkovnik Mazeta (Marţi, 2 mai 2017, 14:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Daia Oienologu

      Vata In Nas si Pantofi Cu Lac ( cu acei pantofi te poti da ca o rata pe ce lacuri vrei tu ! )
      • 0 (16 voturi)    
        Stai prost (Marţi, 2 mai 2017, 14:37)

        Daia Oienologu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Cu atentia si umorul.
        • -1 (3 voturi)    
          Omul stă prost cu toate (Marţi, 2 mai 2017, 22:48)

          Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Daia Oienologu

          Lasă-l, că și așa e bătut de soartă destul.
    • 0 (2 voturi)    
      mie mi-a placut gluma (Marţi, 2 mai 2017, 19:05)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Daia Oienologu

      :)
  • +21 (21 voturi)    
    FELICITARI POLITISTULUI ! (Marţi, 2 mai 2017, 13:17)

    un domn [utilizator]

    BRAVO !!! acum pot CRED ca s a trecut de la MILITZIE la POLITIE !
    • +1 (1 vot)    
      Esti optimist.... (Marţi, 2 mai 2017, 20:59)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Concluzia e ca sunt si politisti pierduti printre militieni :(
  • +18 (18 voturi)    
    oameni (Marţi, 2 mai 2017, 13:26)

    MihaiG [utilizator]

    Foarte bine, bravo lui!
  • +20 (20 voturi)    
    cu pasi mici (Marţi, 2 mai 2017, 13:30)

    Cosmin-cel-Mare [utilizator]

    Poate usor-usor devenim si noi civilizati...
    • -6 (16 voturi)    
      Cu un boboc (Marţi, 2 mai 2017, 14:38)

      Daia Oienologu [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin-cel-Mare

      Nu se face primavara
      • +10 (10 voturi)    
        unde mai pui (Marţi, 2 mai 2017, 15:46)

        ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Daia Oienologu

        ca bobocii se numara toamna, nu primavara...
    • +1 (1 vot)    
      Cand masinile (Marţi, 2 mai 2017, 20:16)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin-cel-Mare

      vor opri singure pentru o mama cu doi copii de mana traversand strada intr-un loc nemarcat se poate vorbi de inceputul civilizatiei.
  • +1 (1 vot)    
    mda... (Miercuri, 3 mai 2017, 9:34)

    liviu_ [utilizator]

    dupa animale omorate sau schingiuite, dragni, tariceni etc... mai vad si eu o stire (din vreo 10) care ma face sa cred ca totusi tara asta nu exista chiar degeaba