VIDEO Un politist din Oradea a oprit traficul pentru a permite unei rate cu boboci sa traverseze strada

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 2 mai 2017, 12:37 Actualitate | Mediu

Politistul ajuta o rata sa traverseze strada
Foto: Facebook
Un politist care dirija traficul intr-o intersectie aglomerata din Oradea a oprit masinile pentru a face loc unei rate cu boboci sa traverseze strada. Politistul chiar a ajutat bobocii  sa nu se piarda de mama lor, acestia nereusind sa urce bordura. Ratele au fost indrumate spre Crisul Repede. Momentul a fost surprins de un oradean care a postat filmuletul pe pagina de Facebook.

Videoclipul a strans sute de aprecieri, dar si o multime de comentarii, majoritatea laudand gestul politistului, scrie bihon.ro.



























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

16343 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    super.. bravo oradea (Marţi, 2 mai 2017, 12:59)

    Hans Metter [utilizator]

    doar vesti bune din zona asta a tarii in ultima vreme.
  • -11 (21 voturi)    
    Odata ajunsa pe trotuar (Marţi, 2 mai 2017, 13:15)

    Porcurorul General [utilizator]

    Rata a fost amendata pt trecere prin loc nepermis.
    • -2 (14 voturi)    
      NOi iti dorim polkovnik Mazeta (Marţi, 2 mai 2017, 14:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Vata In Nas si Pantofi Cu Lac ( cu acei pantofi te poti da ca o rata pe ce lacuri vrei tu ! )
      • 0 (16 voturi)    
        Stai prost (Marţi, 2 mai 2017, 14:37)

        Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Cu atentia si umorul.
        • -1 (3 voturi)    
          Omul stă prost cu toate (Marţi, 2 mai 2017, 22:48)

          Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

          Lasă-l, că și așa e bătut de soartă destul.
    • 0 (2 voturi)    
      mie mi-a placut gluma (Marţi, 2 mai 2017, 19:05)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      :)
  • +21 (21 voturi)    
    FELICITARI POLITISTULUI ! (Marţi, 2 mai 2017, 13:17)

    un domn [utilizator]

    BRAVO !!! acum pot CRED ca s a trecut de la MILITZIE la POLITIE !
    • +1 (1 vot)    
      Esti optimist.... (Marţi, 2 mai 2017, 20:59)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Concluzia e ca sunt si politisti pierduti printre militieni :(
  • +18 (18 voturi)    
    oameni (Marţi, 2 mai 2017, 13:26)

    MihaiG [utilizator]

    Foarte bine, bravo lui!
  • +20 (20 voturi)    
    cu pasi mici (Marţi, 2 mai 2017, 13:30)

    Cosmin-cel-Mare [utilizator]

    Poate usor-usor devenim si noi civilizati...
    • -6 (16 voturi)    
      Cu un boboc (Marţi, 2 mai 2017, 14:38)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin-cel-Mare

      Nu se face primavara
    • +1 (1 vot)    
      Cand masinile (Marţi, 2 mai 2017, 20:16)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin-cel-Mare

      vor opri singure pentru o mama cu doi copii de mana traversand strada intr-un loc nemarcat se poate vorbi de inceputul civilizatiei.
  • +1 (1 vot)    
    mda... (Miercuri, 3 mai 2017, 9:34)

    liviu_ [utilizator]

    dupa animale omorate sau schingiuite, dragni, tariceni etc... mai vad si eu o stire (din vreo 10) care ma face sa cred ca totusi tara asta nu exista chiar degeaba