VIDEO Angela Merkel, la coada la cartofi prajiti

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 februarie 2016, 20:41 Magazin

Merkel si-a cumparat cartofi prajiti
Foto: Captura YouTube
Cancelarul german Angela Merkel a fost surprinsa de jurnalistii postului britanic de televiziune ITV intr-un fast-food din Bruxelles, unde a stat la coada ca sa isi cumpere cartofi prajiti, relateaza Mediafax.

Imaginile cu Merkel care se bucura de portia de cartofi prajiti picanti cu maioneza au devenit imediat virale pe internet.
 
Ca orice client obisnuit, cancelarul german, desi era insotita de garzile de corp, si-a asteptat cuminte randul pentru a da comanda vanzatorului de la un magazin stradal de tip fast-food.

Dupa a primit cartofii prajiti mult poftiti, dupa cum reiese din fotografii, s-a bucurat de gustare, fara sa se grabeasca.



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Dezvaluiri cutremuratoare din partea unui membru ISIS: "Ne faceau cadou sclave sexuale, pentru loialitatea noastra"

Abu Al-Mughaira Al-Muhajer, un fost membru ISIS, care a fost capturat in orasul Alep, Siria, sustine ca gruparea terorista le oferea membrilor sai sclave sexuale pentru loialitatea de care dadeau dovada.
7216 vizualizari
  • +11 (13 voturi)    
    Fără coloană oficială?!? (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 21:00)

    comentatordiletant [utilizator]

    Hai că la politicieni i-am luat pe nemți! ;-)
  • -1 (15 voturi)    
    Pai da (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 21:33)

    mitg [utilizator]

    A cazut in dizgratie, nici bucatarii personali n-o mai servesc.
  • +3 (5 voturi)    
    Ma gandesc (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 21:47)

    ICosmin [utilizator]

    la saracul Cameron si la sandwich-ul mancat cu tacamuri. Oh je!
    Grosse Merkel, grosse!
  • +4 (6 voturi)    
    Ce se urmareste prin aceste imagini? (Sâmbătă, 20 februarie 2016, 22:14)

    Alor [utilizator]

    Spalarea imaginii cancelarului german?
    De ce nu a mers sa isi cumpere un kebab in enclavele musulmane din Bruxelles, si fara garzi de corp?
    Propaganda vrea sa ne faca sa uitam ca a nenorocit Europa chemandu-i pe invadatorii musulmani ?
    Sa uitam de amenintarile cu taiatul fondurilor structurale daca nu primim musulman ?
  • +3 (3 voturi)    
    Trebuia (Duminică, 21 februarie 2016, 6:11)

    CititorulComentator [utilizator]

    Sa-si ia o shaorma...cu de toate, in spiritul imigrantilor pe care i-a chemat.
  • +3 (3 voturi)    
    populism ieftin (Duminică, 21 februarie 2016, 8:24)

    dan.c [utilizator]

    Nu cred ca nemtii o platesc sa stea la coada la cartofi prajiti. Populismul asta ieftin tine in vremuri normale. Acum pare hilar.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 21 februarie 2016, 9:10)

    cartograful [utilizator]

    PR ca sa ma exprim asa...sau daca e sa spun ca un golan, vrajeala ieftina. Chiar crede cineva ca la functia lui Merkel n-are 2-3-4 aghiotanti pe langa ea gata oricand sa-i pregateasca acte de semnat, sa-i aibe grija de telefoanele oficiale, sa-i aduca ceva de mancare, sa dea telefoane pt. hotel sau alte chestii administrative, sa aibe o geanta cu o minima medicatie in caz de urgente, samd.
    Ca simplu cetatean sau proprietar de magazin nu m-ar bucura prea tare sa stau langa un demnitar de rangul asta, numai la gorilele germane nu trebuia sa fiu atent, sa fiu atent cum ma misc, sa nu duc prea brusc mana la buzunar, sa pastrez distanta, samd.
  • +4 (4 voturi)    
    ...metoda ieftina... (Duminică, 21 februarie 2016, 9:33)

    Observatore [utilizator]

    ... de a mai cistiga popularitate.
  • +4 (8 voturi)    
    sunteti rai si ironici fara justificare (Duminică, 21 februarie 2016, 15:11)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    la ei-la popoarele astea mai nordice si cu nivel ridicat de trai si de civilizatie, politicienii nu se duc cu coloanele la amante, restaurante si nu isi pun jacuzzi din bani publici. Culmea tupeului, multi obisnuiesc aa foloseasca chiar transportul public sau bicicleta in drum spre serviciu. Si chiar mananca printre oamenii obisnuiti la cantine, restaurante, inclusiv la Comisia Europeana, nu aveau comisarii o sala de mese dedicata, mananca unde vor, in locul comun de servire a mesei.
    Femeia a iesit si ea putin la aer in Bxl, dupa aproape 3 zile de stat doar in sala de conferinta si hotel, la negocieri si i s-a facut pofta de cartofii prajiti belgieni (sunt renumiti, ca brand de tara pt Belgia), ce trebuia sa faca, sa trimita un aghiotant sa intre si ea sa stea in strada sa astepte sa i le aduca? Trebuie sa intelegeti ca ei nu sunt obisnuiti cu asemenea "servicii"- de aia a si iesit scandal cu comisara noastra Cretu, care in pur stil romanesc a trimis angajatii DG Regio sa ii faca menaj, soferie etc.
    Si dincolo de pb cu refugiatii, unde a gresit din entuziasm in vara lui 2015 (iar acum se straduieste tot ea din greu sa rezolve pb), omiteti ca Merkel a adus Germania in situatia de a avea crestere economica solida, buget excedentar si sa fie puterea nr 1 in UE-cea care dicteaza de fapt in aproape orice domeniu. Adica a obtinut niste beneficii uriase pt Germania si in subsidiar pt UE- asta inseamna un politician patriot, s-a luptat pt Germania. Dupa 10 ani de mandat acum i se scot ochii pt greseala din vara 2015 si se uita multele ei realizari politice, economice, sociale din rest. Asta inseamna ipocrizie- caci a gresi e omenesc si intre a nu face mai nimic (ca la noi) si a face ceva si sa risti sa gresesti si sa inveti din eroare (ca la ei) uite ca e de preferat ca ei. Bine ca va dati voi cu parerea si o criticati acum pt refugiati/imigranti- din Romania cea corupta, mizera si paupera -ca tot ea si ai ei vor rezolva cumva si aceasta pb, nu voi.
    • +1 (1 vot)    
      Asa este (Duminică, 21 februarie 2016, 15:26)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Dar cu imigrantii a dat-o rau in bara, la nivel de Europa, oricat vreti sa discutam. Problemele imigrantilor nu se rezuma doar la Germania ca sa putem sta pe margine si sa ne vedem de treburile noastre.

      Ce "greseala omeneasca" este asta prin care destabilizezi un continent...ce naiba. Doar nu a luat decizia peste noapte, fara consultarea unor consilieri, fara niste simulari etc etc.
      • -2 (4 voturi)    
        credeti ca imigrantii si refugiatii nu veneau? (Duminică, 21 februarie 2016, 16:28)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

        daca nu ii "chema" ea?
        fenomenul exista de cativa ani, a luat amploare in 2012-2013, eu urmaresc de cativa ani reportajele de pe Vice si imi aduc aminte de tragediile horror -naufragiile cu sute de morti in Mediterana intre Libia si Italia- din 2013/2014. In 2015 a preluat Grecia "stafeta", Milioanele de refugiati de razboaie/conflicte si imigrantii economici s-au pus 'in miscare" de mai mult timp, nu pt ca i-ar fi 'chemat" Merkel. Ea doar a accelerat putin procesul in 2015 si cauta acum sa il franeze.
        Daca ar fi sa cautam vina, nu e doar la ea pb, ci si la ceilalti lideri din UE, caci trebuiau sa se concentreze de mai mult timp pe pb razboiaelor si saraciei din proximitatea UE-era doar o chestiune de luni/ani pana se puneau in miscare masele de oameni in cautare de refugiu sau o viata mai buna.Si aici nu era doar "sarcina' pt Merkel, nu?
        In ce priveste "destabilizarea' UE- care are 500 mil locuitori, sa fim seriosi- credeti ca undeva intre 1 si 2,3 % din populatie (adica 5-10-15 mil) persoane ar putea destabiliza? dupa logica asta, Romania e grav destabilizata, caci are aprox 10 % populatie roma, cu mari pb de integrare, nu? Cred ca e mai grav destabilizata de milioanele d fani A3 si politicienii corupti!!!!
        Trebuie gandit si rational, dincolo de isteriile rasiste, nationaliste, populiste, ce e de facut- care sunt solutiile pt ca pe de o parte sa se integreze cat de multi posibil iar restul sa fie intorsi si ajutati sa nu mai incerce sa revina- rezolvate pb "la sursa"-razboiale/conflictele, saracia extrema de acolo. V-ar conveni sa stiti ca ar muri cu milioanele de foamete si boli in tarile din jurul UE si sa nu se faca mai nimic? E atitudine umana/crestina asta?
    • 0 (0 voturi)    
      " Errare humanum est... (Luni, 22 februarie 2016, 17:46)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      ... perseverare diabolicum " .
  • 0 (4 voturi)    
    DOAMNA MERKEL (Duminică, 21 februarie 2016, 15:54)

    Lucian RomulusConstantin [anonim]

    este si ea un om ca toti oamenii, dovada hotararile cam strambe luate sub influenta setimentelor si a unor calcule eronate.
    • -2 (4 voturi)    
      Nu sunt calcule eronate (Duminică, 21 februarie 2016, 20:04)

      Alor [utilizator] i-a raspuns lui Lucian RomulusConstantin

      dimpotriva totul este calculat si bine premeditat .
      Se doreste islamizarea Europei si distrugerea identitatii nationale si culturale a popoarelor europene.
      Merkel si acum afirma ca politica usilor deschise in privinta migrantilor este una corecta.
      Deci nu mai cautati sa o scuzati.
      A facut totul in deplina cunostinta de cauza.
    • -1 (1 vot)    
      mda... (Luni, 22 februarie 2016, 12:06)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Lucian RomulusConstantin

      o biata femeie ajunsa cancelar...

      functia, indiferent daca esti barbat sau femeie, impune niste reguli de functionare. Evident ca se mai intampla uneori, evident ca rareori, sa faci skip -

      Acum Dna Merkel a dat skip si presa a prins-o.

      Oricum asa o frumusete de femeie nu o tii numai pe zarzavaturi si legume - cred ca baga in ea si ceva carnita adevarata si suculenta....