Puzzle: Cat timp iti ia sa gasesti ursul panda ascuns printre oamenii de zapada din imaginea alaturata?

de G.T.     HotNews.ro
Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:18 Magazin

Identifica ursul panda - Dudolf
Foto: captura facebook

Cum toata lumea este in spiritul sarbatorilor de iarna in aceasta perioada, imaginea alaturata a primit multa atentie in mediul online, devenind un puzzle viral, conform abc15.com.

Desenul a fost realizat de Gergely Dudas cu numele sau de artist - Dudolf, si a fost repostata in ultimele zile de mai mult de 60.000 de ori si apreciata de circa 400.000 de ori pe Facebook, scrie independent.co.uk.
























15839 vizualizari
  • +6 (6 voturi)    
    6 secunde (Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:29)

    Qu [utilizator]

    N-are morcov...
  • +4 (4 voturi)    
    Nici macar 4 secunde (Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:42)

    Gigi-al-mai-tare [utilizator]

    Pe bune, asta e greu la ei??
    • +1 (1 vot)    
      Da, cam asa si eu... (Miercuri, 23 decembrie 2015, 14:33)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

      in jur de 4-5 secunde (nu am cronometrat).

      In ideea ca nu-l va pune pe primul rand (ma gandesc ca cei mai multi oameni se uita in sensul citirii, luand-o gospodareste, stinga-dreapta si sus-jos), m-am uitat mai intai pe ultimul rand, si apoi in sus, pe diagonala, si am dat peste el rapid-rapid.
    • -1 (3 voturi)    
      Nu e ca e greu sau nu (Miercuri, 23 decembrie 2015, 16:45)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

      Unii pur si simplu nu-l vad, chestie neuronala.
  • +2 (2 voturi)    
    Tragic (Miercuri, 23 decembrie 2015, 14:32)

    V. Veroiu [utilizator]

    Tragic este ca printre acesti oameni de zapada si panda s-a ascuns si un om pentru linistea noastra. Din pacate nici dupa 26 de ani nu a fost identificat si dat afara din imagine.
  • -2 (4 voturi)    
    Al . . . (Miercuri, 23 decembrie 2015, 16:01)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . patrulea rand de sus pe mijuloc. 5-6 secunde!
  • 0 (2 voturi)    
    m'niezaii ma-sii, toti is gemeni ! :) (Miercuri, 23 decembrie 2015, 22:20)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    m-am incurcat si la numarat morcovii...