Puzzle: Cat timp iti ia sa gasesti ursul panda ascuns printre oamenii de zapada din imaginea alaturata?

de G.T.     HotNews.ro
Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:18 Magazin

Identifica ursul panda - Dudolf
Foto: captura facebook

Cum toata lumea este in spiritul sarbatorilor de iarna in aceasta perioada, imaginea alaturata a primit multa atentie in mediul online, devenind un puzzle viral, conform abc15.com.

Desenul a fost realizat de Gergely Dudas cu numele sau de artist - Dudolf, si a fost repostata in ultimele zile de mai mult de 60.000 de ori si apreciata de circa 400.000 de ori pe Facebook, scrie independent.co.uk.




























Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Un barbat din Bucuresti a ascuns 140.000 de euro in portbagajul masinii. Ce a facut iubita lui dupa o cearta

Un barbat de 46 de ani din Bucuresti a ramas fara 140.000 de euro pe care ii tinea ascunsi in portbagajul masinii.

15853 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    6 secunde (Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:29)

    Qu [utilizator]

    N-are morcov...
  • +4 (4 voturi)    
    Nici macar 4 secunde (Miercuri, 23 decembrie 2015, 13:42)

    Gigi-al-mai-tare [utilizator]

    Pe bune, asta e greu la ei??
    • +1 (1 vot)    
      Da, cam asa si eu... (Miercuri, 23 decembrie 2015, 14:33)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

      in jur de 4-5 secunde (nu am cronometrat).

      In ideea ca nu-l va pune pe primul rand (ma gandesc ca cei mai multi oameni se uita in sensul citirii, luand-o gospodareste, stinga-dreapta si sus-jos), m-am uitat mai intai pe ultimul rand, si apoi in sus, pe diagonala, si am dat peste el rapid-rapid.
    • -1 (3 voturi)    
      Nu e ca e greu sau nu (Miercuri, 23 decembrie 2015, 16:45)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

      Unii pur si simplu nu-l vad, chestie neuronala.
  • +2 (2 voturi)    
    Tragic (Miercuri, 23 decembrie 2015, 14:32)

    Nababucordonmosor [utilizator]

    Tragic este ca printre acesti oameni de zapada si panda s-a ascuns si un om pentru linistea noastra. Din pacate nici dupa 26 de ani nu a fost identificat si dat afara din imagine.
  • -2 (4 voturi)    
    Al . . . (Miercuri, 23 decembrie 2015, 16:01)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . patrulea rand de sus pe mijuloc. 5-6 secunde!
  • 0 (2 voturi)    
    m'niezaii ma-sii, toti is gemeni ! :) (Miercuri, 23 decembrie 2015, 22:20)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    m-am incurcat si la numarat morcovii...