VIDEO Dezvaluiri surprinzatoare ale intamplarilor noului sezon Game of Thrones: Jon Snow reapare in serial

de G.T.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2015, 14:04 Magazin

John Snow - Game of Thrones
Foto: Captura YouTube
Cel de-al saselea sezon al serialului Game of Thrones, care se filmeaza in prezent, este programat sa fie lansat aprilie 2016, conform gameofthrones.wikia.com.

Cu toate acestea, anumite intamplari ce au loc in viitorul sezon sunt deja discutate pe internet. Cea mai curioasa intamplare este faptul ca personajul Jon Snow reapare in serial, subiect pe marginea caruia fanii serialului dezbat planul secret al producatorilor prin care acesta este reintrodus in intriga filmului, scrie independent.co.uk.

In videoclipurile de mai jos sunt prezentate presupunerile fanilor si sunt dezvaluite 6 dintre cele mai importante aspecte ale intrigii noului sezon.























7272 vizualizari
  • -9 (13 voturi)    
    ... (Luni, 28 septembrie 2015, 14:24)

    pathfinder [utilizator]

    Foarte interesant.
    E un serial din ala care le da impresia la unii ca invata istorie din ce-nteleg.
    Sa inteleg ca Ion Zapada e individu' ala suparat pe viata din imaginea/filmul al doilea?
    hi hi hi hi hi
    • -5 (7 voturi)    
      ... (Luni, 28 septembrie 2015, 15:43)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

      Tinand cont de minusuri e clar.
      Oamenii astia chiar cred ca invata istorie...
      Ha! Ha! Ha! Ha! Ha!
      • +4 (4 voturi)    
        Tu nu prea stii ce e aia "fantasy", right? (Luni, 28 septembrie 2015, 16:45)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

        La literatura fantasy ma refer.
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 10:10)

          pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

          Adevarat graiesti, nu sunt mare fan "fantasy".
          Dar citesc mult science fiction.
          Treburile astea cu vrajitoare ma fac sa rad...
      • +2 (2 voturi)    
        Serios? (Luni, 28 septembrie 2015, 19:19)

        Xterra [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

        Daca omului ii place un film/serial care nu e pe placul tau, gata omul respectiv e prost?
        Te faci de ris cu asemenea comentarii.
        Stii cum e vorba cu gusturile...
        Oricum, ce treaba are istoria cu serialul asta? Vad ca tot repeti.
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 10:11)

          pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Xterra

          Pentru ca am cunoscut tineri care au impresia ca la ce se uita e istorie. Sau pe acolo.
          Si isi si sustin "impresia".
          hi hi hi hi hi
    • +7 (7 voturi)    
      ha? (Luni, 28 septembrie 2015, 15:59)

      ion a lu' gheorghe [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

      dumneata citesti carti?
      Daca ai citit stii ca sint tot felul de carti, inspirate din realitate, povesti, stintifico-fantastice, western, etc. Stii ca serialul este o adaptare a cartii cu acelasi nume?
      Daca nu iti place dumitale nu inteleg de ce trebuie sa mai comentezi, numai ca sa spui si dumneata ceva?
      • +3 (5 voturi)    
        in plus (Luni, 28 septembrie 2015, 17:35)

        Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui ion a lu' gheorghe

        Cred ca domnul vrea sa dea impresia "la unii" ca stie istorie, spre deosebire de limba romana. Puneti domnul pathfinder mana pe carte mai bine, nu neaparat pe cartea de gramatica, e buna si "A song of ice and fire". Sau poate "Winnetou", pentru un pic de istorie americana.
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Marţi, 29 septembrie 2015, 13:28)

        pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui ion a lu' gheorghe

        Am raspuns mai sus.
        Dar, ca sa fie clar, fiecare gen are varsta lui.
        Povestile cu eroi si vrajitoare pana pe la 14 ani. Maxim!
        Dupa aia ar trebui ca lumea sa treaca la altele, mai serioase.
        Daca intr-adevar ai pierdut timpul in tinerete e foarte posibil ca la 20-30 de ani sa-ti placa treburile astea cu "vrajitoarea rosie". Asta pentru ca nu ti-ai facut plinul cand trebuia.
        Daca ma-ntelegi...
  • +2 (2 voturi)    
    Doar pentru cei care au citit cartile (Luni, 28 septembrie 2015, 14:38)

    Va_ly [utilizator]

    Nu prea ai ce sa ghicesti. In carte preoteasa rosie nu paraseste niciodata Rondul de noapte, deci continuarea este simpla:
    - preoteasa la atentionat pe Snow sa isi tina lupul aproape (in seara cand a fost ucis lupul era inchis), asa ca varianta 1 este: il invie preoteasa
    - varianta 2: este mort si mort ramane ca multe alte personaje din poveste.

    In serial naiba stie ce or sa aleaga ca si asa au facut povestea terci cu elemente inutile care nu exista in povestea initiala dar care da bine si socheaza (gen arderea pe rug a copilei, bleah!).
  • +2 (2 voturi)    
    Ce surpriza !! (Luni, 28 septembrie 2015, 14:51)

    mary [anonim]

    Cei care au citit seria lui George Martin in intregime, stiu ca nu e nici o surpriza...John Snow e "resuscitat" de vrajitoarea rosie
    • -6 (8 voturi)    
      ... (Luni, 28 septembrie 2015, 15:45)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui mary

      Si pe vrajitoarea rosie cine-o invie?
      Aia albastra?!?
      Maturi au vrajitoarele astea?!?
  • +1 (3 voturi)    
    Jon Snow must live or we are all ...... (Luni, 28 septembrie 2015, 16:25)

    EXEs [utilizator]

    Daca criminalul asta de George Martin il omoara si pe Jon Snow atunci eu cel putin nu ma mai uit la GOT. Asta e punctul limita dupa toate crimele astea barbare de Ev Mediu. Oricum scenariul a ajuns intradevar o varza, dar oricum ma uitam mai mult pentru scenele cu continut original HBO (sx). Pentru continut mai inteligent astept Mr. Robot, sezonul 2.
    • +1 (3 voturi)    
      Lumea aia e imaginara (Luni, 28 septembrie 2015, 16:49)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui EXEs

      Dar e intradevar in stil de ev mediu....brutal? Da. Realistic, cum altfel ai vrea sa fie o lume ca aia???
      Si e doar o carte/un film, nu trebuie sa intri in criza ca a murit Snow, viata e mai brutala chiar, wake up.
    • +1 (1 vot)    
      asta e farmecul (Luni, 28 septembrie 2015, 19:24)

      Lannister [anonim] i-a raspuns lui EXEs

      De asta imi place serialul asta, ca nu are un anume actor principal, cum a inceput sa-ti placa un caracter cum dispare cand nu te astepti.