Oficialii turci investigheaza cazul unui profesor care a facut un om de zapada "nud" care "incalca valorile sociale"

de A.C.     HotNews.ro
Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:02 Magazin

Om de zapada "indecent"
Foto: captura ecran
Oficialii turci examineaza cazul unui profesor care a facut, alaturi de elevii lui, un om de zapada "care incalca valorile sociale", raporteaza Hurriyet Daily News. Çilem Sakine Coşkun, profesor de educatie fizica, a fost fotografiat recent alaturi de elevii sai, dupa ce au facut un om de zapada in curtea scolii.

Oficialii din Ministerul Educatiei vor sa examineze cazul lui Coşkun pentru ca "apare intr-o poza care incalca valorile sociale".

Desi autoritatile nu au clarificat ce anume "violeaza valorile sociale" decizia elevilor de a accentua sanii si abdomenul omului de zapada ar putea fi motivul, sugereaza utilizatorii retelelor de socializare.

Un sindicat al profesorilor condamna investigatia si o asociaza cu moartea unui profesor premiat, care a murit din cauza unui atac de cord pentru ca a fost mustrat pentru modul in care isi aranjeaza parul, barba si hainele.

"Mentalitatea care a insultat un profesor premiat in Yalova din cauza hainelor sale si mentalitatea care nu tolereaza un om de zapada in Nurhak sunt manifestari ale aceluiasi intuneric", se arata intr-un comunicat al sindicatului.




















4184 vizualizari
  • +20 (22 voturi)    
    Evul mediu (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:11)

    V. Veroiu [utilizator]

    Pentru unii abia se intoarce
    • +10 (10 voturi)    
      Mustafa Kemal (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:34)

      Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

      s-ar rasuci in mormant.Cine sustinea la modul serios integrarea Turciei in UE?
      • +3 (5 voturi)    
        sustinatori UE (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:04)

        Inuka [utilizator] i-a raspuns lui Peredhil

        Daca ar fi sa credem declaratiile de saptamana trecuta Iohannis...
        Dar pe el il iertam, ca era ocupat cu documentarea celei de-a treia carti si nu a avut timp sa se informeze cu ce se intampla prin sultanatul lui Erdogan.
    • +5 (5 voturi)    
      nu cred ca se "intoarce"........... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:43)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

      toti musulmanii sunt inca in feudalism.
      • +3 (3 voturi)    
        Nici (Miercuri, 8 aprilie 2015, 18:09)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

        Nici crestinii nu ar fi mai breji daca BOR ar ajunge sa conduca tara.
  • +4 (8 voturi)    
    hmm (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:17)

    renzor [utilizator]

    Allahu Akbar:) Religia, de orice fel, e noaptea mintii. Daca orice om de pe lumea asta in loc sa-si faca o cruce sau sa pupe o mortaciune ar fi citit un cuvant dintr-o carte, eram cu 10.000 de ani mai destepti.
    • +6 (6 voturi)    
      Cam gresita parerea... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:23)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui renzor

      Nu vezi ca in parlamentul romanesc, oameni cu 2-3 facultati se dau cu mir si-si fac cruci peste cruci sa-i scape crucea de catuse???
  • +5 (5 voturi)    
    si cel mai grav... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:23)

    liviu_ [utilizator]

    nu are nici cagula in cap
  • +5 (7 voturi)    
    ! (Miercuri, 8 aprilie 2015, 15:42)

    tudorr [utilizator]

    Noroc cu armata lor care e bine infipta in 2015 si tine in frau extremismul religios, ca politicienii turci vad ca incet incet descopera masina timpului cu care se reintorc in anul 1000!
  • +8 (8 voturi)    
    ?!?!? (Miercuri, 8 aprilie 2015, 16:45)

    tconica [utilizator]

    Ce se intimpla cu turcii?!!!! Stirile de acolo au inceput sa semenene cu cele din Arabia Saudita!!!
    • +3 (5 voturi)    
      Erdogan presedinte... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:20)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui tconica

      .
  • +7 (7 voturi)    
    Lucrarea era neterminata (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:20)

    IancuJianu [utilizator]

    S-au cam grabit pozarii, trebuia sa astepte putin, sa-l si imbrace, sa-i puna si turbanul pe cap....