VIDEO Negocierile de la Minsk: Un gardian ii pune mana la gura unei jurnaliste atunci cand incerca sa ii puna o intrebare presedintelui ucrainean Poroshenko

de A.C.     HotNews.ro
Vineri, 13 februarie 2015, 14:58 Magazin

Un gardian nu lasa o jurnalista sa isi puna intrebarea
Foto: Captura YouTube
Un gardian a impiedicat o jurnalista de la postul de televiziune "Russia 24" sa ii puna o intrebare presedintelui ucrainean Petro Poroshenko in cadrul negocierilor de la Minsk. Gardianul i-a pus mana la gura si a luat-o in brate pe ziarista la scurt timp dupa ce aceasta incepuse sa vorbeasca atunci cand presedintele Poroshenko si alti participanti la negocieri se aflau in apropiere.

























16148 vizualizari

  • +4 (26 voturi)    
    Libertatea presei (Vineri, 13 februarie 2015, 15:22)

    Porcurorul General [utilizator]

    Libertatea presei in stil belorus. Un fel de "Je suis tiganca imputita". Nici prenumele, nici verbul, nici substantivul si nici adjectivul nu imi apartin. Am zis si eu ce am auzit vorbindu-se.
    • -2 (28 voturi)    
      imbratisarea a fost pt. ziua de sf. Valentin (Vineri, 13 februarie 2015, 15:33)

      lute_ipse [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      ziaristi cu intrebari / discursuri gen A3 se gasesc pretutindeni.

      ps.
      se pare ca el era garda de corp a lui Porosenco.
      • -2 (10 voturi)    
        ? (Vineri, 13 februarie 2015, 15:52)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui lute_ipse

        sa inteleg ca intrebarile neconvenabile trebuie stopate cu pumnul nin gura celui care le pune? bravo, democratule!
        • +1 (1 vot)    
          sunt sigur ca se gaseau destui ziaristi incomozi (Vineri, 13 februarie 2015, 17:21)

          lute_ipse [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          care sa-l "intrebe" pe putin de mama.
          tu ce crezi trebuiau lasati ?
    • +4 (16 voturi)    
      doar in doua locuri (Vineri, 13 februarie 2015, 16:33)

      math [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      ...din lume se face presa adevarata, libera.

      Rusia si Antena3. Nu are rost sa te miri de ce in rest sunt numai minciuni, ziaristi hartuiti sau propaganda basista.

      Tricipleta Putin-Ponta-Tzeparis va salva toata Europa.
      Vom avea numai trei ore de program TV pe zi (gratis) in care se vor afla adevaratele realizari ale marilor conducatori si toate ororile capitalismului imperialist.
  • -3 (7 voturi)    
    Probabil ca va fi promovat (Vineri, 13 februarie 2015, 15:58)

    Andradda [utilizator]

    Ce altceva poti sa-i faci unei asemenea "gorile" care si-a aparat presedintele, cu pretul vietii!
    :))))
  • +1 (9 voturi)    
    expicatie (Vineri, 13 februarie 2015, 17:09)

    The Saker [utilizator]

    jurnalista rusa l-a intrebat pe Poroshenko de ce bombardeaza civilii rusi din est nevinovati
    • +11 (13 voturi)    
      intrebare absolut legitima... (Vineri, 13 februarie 2015, 17:19)

      math [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

      ...daca acesti civili inarmati cu furci si topoare ocupa orase aparate de armata tarii raspective nu inseamna ca ai voie sa tragi in ei. Normal este sa te retragi, sa iti transferi tezaurul la Moscova si cand ajung civilii la Kiev sa te predai.
    • +1 (7 voturi)    
      de ce nu i-a pus lui putin aceasta intrebare ? (Vineri, 13 februarie 2015, 17:25)

      lute_ipse [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

      doar se vede clar interventia rusilor in sprijinul "separatistilor"
      • +2 (4 voturi)    
        de ce? (Vineri, 13 februarie 2015, 21:27)

        anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui lute_ipse

        Risca o imbratisare mult mai stransa.
    • -6 (14 voturi)    
      Evident (Vineri, 13 februarie 2015, 17:38)

      Taras Bulba [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

      Si reactia corect era, desigur, sa-i puna calusul in gura. Cum isi permite sa intrebe asa ceva cand armata ucraineana arunca ajutoare in Lugansk? (vezi video)

      https://www.youtube.com/watch?v=LP0lwFu312s
      • -2 (6 voturi)    
        Nu dati click (Vineri, 13 februarie 2015, 18:18)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

        Agentii rusilor care pun linkuri la postarile lor trimit la adrese virusate.
        • +1 (5 voturi)    
          Virusat (Vineri, 13 februarie 2015, 23:01)

          Taras Bulba [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

          Virusat esti matale la mansarda, de unde si numele...
  • 0 (0 voturi)    
    "jurnalista" a Rusiei (Sâmbătă, 14 februarie 2015, 12:21)

    Razvan_M [utilizator]

    Gestul imi pare ca este inca o dovada a prieteniei stranse intre popoarele Ucrainei si Rusiei.