VIDEO Vladimir Putin a glumit pe seama unui jurnalist care a suferit doua atacuri cerebrale, spunand ca pare beat

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 18 decembrie 2014, 18:38 Magazin

Presedintele rus Vladimir Putin a glumit joi, in timpul conferintei sale de presa anuale, pe seama unui jurnalist care a suferit doua atacuri cerebrale, spunandu-i ca pare beat, relateaza Huffington Post UK, citat de Mediafax.

Seful statului a fost intrebat de un jurnalist din Kirov de ce supermarketurile din Rusia nu au stocuri mai mari de Kvas, o bautura alcoolica locala.

Putin a glumit cu jurnalistul, spunandu-i ca pare sa fie beat si provocand amuzamentul auditoriului.

De fapt, jurnalistul respectiv a suferit doua accidente vasculare cerebrale.

Multi dintre jurnalistii prezenti au facut aceeasi greseala ca presedintele si chiar au postat informatia pe Twitter, fara a o corecta dupa aflarea adevarului. Televiziunea pro-Kremlin RT a prezentat insa scuze pe Twitter.

Vladimir Putin a vorbit in cadrul conferintei despre criza economica grava cu care se confrunta tara sa, in conditiile in care moneda nationala rusa traverseaza o perioada dificila din cauza scaderii pretului la petrol si a sanctiunilor occidentale.





















4133 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    De asteptat (Joi, 18 decembrie 2014, 20:37)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce naste din pisica soareci mananca iar ce naste din mujic, glume de mahala face. Nimic surprinzator la specia asta de neanderthali.
  • +8 (8 voturi)    
    pt ca tot ce iese pe gura lui Phutin pute (Joi, 18 decembrie 2014, 20:40)

    Wanheda [utilizator]

    de aia; e bine stiuta deja politica lui, e de rit imperialist in stil mujic.
    • +2 (2 voturi)    
      ei si tu acuma! (Duminică, 21 decembrie 2014, 8:15)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Putina intelegere fata de slugile Kremilinului!

      mazeta, alias tarasbulba, alisa patton si alti evoci, astudiat cu atentie discursul Stapanului lor, in forma scrisa.
      Absolut ORICE ar fi comentat HN, postacii lui Putin oricum ar fi gasit obiectii, ar fi zis ca nu au fost destule precizari ....
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Joi, 18 decembrie 2014, 20:43)

    rerenenegate [utilizator]

    Pai si ce sa faca rusii daca n-au mancare? Gaze/petrol nu pot consuma, la fel nici tancuri/obuze, bautura le mai da ceva calorii cat sa supravetuiasca. Intrebarea jurnalistului era justificata.
  • +2 (2 voturi)    
    !! (Joi, 18 decembrie 2014, 20:46)

    dguina [utilizator]

    Kvasul NU este o bautura alcoolica !!
    • +2 (2 voturi)    
      pai (Joi, 18 decembrie 2014, 20:51)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui dguina

      se pare ca putin nu stia treaba asta.
    • +1 (1 vot)    
      de curiozitate (Vineri, 19 decembrie 2014, 1:11)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui dguina

      Ce este kvas asta?
    • +2 (2 voturi)    
      ei, contine putin alcool! (Duminică, 21 decembrie 2014, 8:18)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui dguina

      Se obtine prim fermentatie, deci contine si alcool, desi numai 1,2% este desigur foarte slab ...
  • +4 (4 voturi)    
    hehe (Joi, 18 decembrie 2014, 21:25)

    transpenibilus [utilizator]

    Taras Bulba, Taras Bulbocich Bulbov cum ai lipsit tu de la lectia AIA a cursului intensiv la care n-au absentat Pravzeta, Nyk1 si ceilalti. Lasa ca-ti explica ei cand va recheama la baza.

    Kak znati, Putin vorbeste si lucruri destepte. Insa dupa ce faci tampenii si te comporti ca un barbatel oligrofen care e smecher doar pentru ca e tatuca unui popor de robi si are degetul pe butonul atomic? E ca un betiv care-si bate frecvent nevasta