Care sunt cele mai fericite tari din lume

de A.C.     HotNews.ro
Joi, 20 noiembrie 2014, 15:07 Magazin

Fericirea in Europa
Foto: captura ecran
Un infografic creat de MoveHub releva diferentele nivelurilor de fericire din tarile din intreaga lume. Aparent, "cele mai fericite natiuni" sunt situate in mare parte in Europa de Sud si America Centrala. Rusia, Statele Unite si unele parti din Africa se afla la polul opus pe axa fericirii. 


Happines Index Around the World

Sursa:Movehub
























12985 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    aia ia-ia ia-ia (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:23)

    VW_Bora [utilizator]

    Costa Rica :-))
    • 0 (0 voturi)    
      scuze... (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:44)

      VW_Bora [utilizator] i-a raspuns lui VW_Bora

      http://www.youtube.com/watch?v=0uREy_Hhnv4

      ...e cu Puerto Rico :-(

      dar parcă rimează mai bine cu Costa Rica :-))
  • +3 (3 voturi)    
    :) (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:24)

    Xorxe [utilizator]

    In Siria e mare fericire, am vazut. Si in Irak. :))))
    • +1 (1 vot)    
      depinde cine ii intreaba.. (Joi, 20 noiembrie 2014, 16:08)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Xorxe

      si cand..

      dupa ce ai stat cu arma la tampla, s-ar putea sa fii foarte fericit ca inca mai esti in viata.
  • 0 (0 voturi)    
    Bizar (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:34)

    Orpheus [utilizator]

    Vad ca Republica Moldova e foarte fericita... Asa o fi, desi pare improbabil.
    • +2 (2 voturi)    
      ba cred ca-i foarte probabil... (Joi, 20 noiembrie 2014, 16:54)

      eduard2700 [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

      ia baga o juma' de vodca si-ai sa vezi ca e foarte probabil sa fii fericit.
  • -1 (3 voturi)    
    bizar (Joi, 20 noiembrie 2014, 18:12)

    Mazeta [utilizator]

    Ungaria, Japonia și Lituania sunt foarte fericite și în același timp au cea mai mare rată a sinuciderilor.
    • +2 (2 voturi)    
      nu e bizar, e logic... (Vineri, 21 noiembrie 2014, 0:26)

      Mihalake [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      aia care nu sunt fericiti, se sinucid. Cei care au ramas disponibili pt. sondaje si statistici sunt cei fericiti ...
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 21 noiembrie 2014, 4:53)

    John.Doe [utilizator]

    Bullshit. Siria si Irak se ineaca in fericire. Si mexicanii de fericire mai bine mor incercand sa treaca granita in US, decat sa ramana in Mexic.
    Nu pare credibil articolul.