VIDEO Conchita Wurst va canta in fata Parlamentului European, la invitatia unor deputati europeni

de A.C.     HotNews.ro
Joi, 11 septembrie 2014, 15:14 Magazin

Conchita Wurst
Foto: Eurovision.tv
Conchita Wurst, travestitul austriac cu barba , castigator al Eurovisionului in luna mai, va canta in fata Parlamentului European pe data de 8 octombrie. Initiativa apartine deputatilor europeni, care incearca sa combata discriminarea, a anuntat artistul, citat de AFP.

"Cand suntem dedicati iubirii, respectului si tolerantei, facem parte dintr-o miscare mai mare, sustinuta de oamenii din Europa si din lumea politica, chiar daca din pacate este combatuta de anumite forte", a declarat Conchita Wurst pentru agentia austriaca APA.

Conchita Wurst va canta timp de o ora, la invitatia deputatilor europeni din cinci grupuri parlamentare si a deputatei Ulrike Lunacek din Austria, care a redactat un raport impotriva homofobiei si a discriminarii pe baza de orientare sexuala.

"Este stabilit: 8 octombrie, Conchita Wurst canta in fata Parlamentului European la invitatia mea si a altor deputati europeni", a confirmat Lunacek pe pagina sa de Facebook.

Conchita Wurst la Eurovision 2014:






















1475 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    ce frumos (Joi, 11 septembrie 2014, 15:22)

    Bazil.the.3rd [utilizator]

    Nu-mi pot imagina o alegere mai buna. Ar trebui sa gasim pentru copiii nostri seturi de rochite cu barba ,ce distractiv si european ar fi.Pupici,tu.
    • -3 (9 voturi)    
      intradevar..... (Joi, 11 septembrie 2014, 16:15)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Bazil.the.3rd

      ....."pasarica carnat" este reprezentativ/a pentru efeminatul PE, aceasta femeie cu barba a actualului sistem politic perfid, in care democratia este doar un cuvant fara continut.
      Ne mai miram ca rusii isi fac de cap la frontierele UE !?
      Daca nu ar fi fost USA, UE ar fi fost, de mult, o provincie a CSI iar limba oficiala ar fi fost limba rusa !
      • 0 (0 voturi)    
        . (Joi, 11 septembrie 2014, 18:36)

        Bazil.the.3rd [utilizator] i-a raspuns lui translativus

        rusii ca rusii ,fac turcii si marocanii un misto de noi de nu ne mai spala nici potopul
  • 0 (10 voturi)    
    daca (Joi, 11 septembrie 2014, 15:36)

    #SCHIMBARE [utilizator]

    ca sa NU fie discriminare...si avand in vedere ca acestia reprezinta probabil cam 1 la 500 ...daca se tine anul acesta cu Mr/Ms Wurst atunci 499 de ani de acum incolo nu ar trebui sa mai cante vreunul/vreuna...ca sa nu fim discriminati noi ceilalti 499 ...toleranta NU ar trebui sa insemne sa ii bagi pe gat omului cu orice pret ceea ce tu consideri .
  • +1 (5 voturi)    
    Pt Combaterea discriminarii (Joi, 11 septembrie 2014, 15:59)

    soringusar [utilizator]

    Pt combaterea discriminarii ar trebui sa il invite pe d-l Al-Baghdadi (conducatorul ISIS ) sa le cante la Kalashnikov.
    Doar este puţin diferit , să-i dam si lui o sansa sa se exprime.
  • 0 (8 voturi)    
    Adversitate (Joi, 11 septembrie 2014, 16:00)

    BennyBenois [anonim]

    Un nou episod care va alimenta reactii precum desprinderea Scotiei de UK. Nu este nimic natural si tolerant in a pune Parlamentul European in fata unui popo care si-a tras o rochie doar pentru a-si acoperi apucaturile sodomice... Si uite asa mai scoate UE o caramida de la baza fragila a acesteia. Toleranta inseamna a ii da si altuia voie sa "traiasca printre noi", nu a-l face vedeta.
  • +2 (2 voturi)    
    Va recomand... (Joi, 11 septembrie 2014, 18:05)

    DerYogen [utilizator]

    ..sa cititi "Fahrenheit 451" de Ray Bradbury, o lume absurda in care presiunea de a "nu supara" minoritatile a dus treptat la interzicerea tuturor cartilor si a oricarei forme de cultura adevarata care ar fi putut contine (real sau fictiv) ceva "ofensator" la adresa acestor minoritati. De asemenea, va recomand sa cititi si comentariile autorului pe marginea cartii. De multe ori, "political corectness" este impinsa prea departe.