Prima fotografie cu Steve Jobs, extrem de slabit, la doua zile dupa ce si-a dat demisia

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 august 2011, 14:06 Actualitate | Internaţional

Steve Jobs, doua zile dupa ce si-a dat demisia
Foto: Captura Youtube.com
Site-ul TMZ a publica o fotografie cu Steve Jobs prezentata ca fiind realizata la doua zile de demisia acestuia din fruntea Apple. In aceasta fotografie, Steve Jobs apare extrem de slabit.

"Am spus intotdeauana ca, daca va veni creodata o zi in care nu imi voi mai putea indeplini sarcinile ca CEO al Apple, voi fi primul care va voi anunta. Din pacate, acea zi a venit", scria Steve Jobs, in scrisoarea prin care isi anunta retragerea din fruntea celebrei companii.

Fotografia a fost realizata de site-ul specializat in poze cu celebritati Pacific Coast News si a fost vanduta in catre TMZ. Apple a refuzat sa comenteze.

Fotografia publicata de TMZ si care a facut inconjurul internetului a starnit un val de indignare pe Twitter: "Leave Steve alone".


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

15098 vizualizari

  • +4 (16 voturi)    
    Posibil (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:11)

    Creo [anonim]

    ..sa fie o poza trucata, nu mai puneti botul la tot ce zic tabloidele
    • +6 (16 voturi)    
      photoshop (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:23)

      photoshop [anonim] i-a raspuns lui Creo

      e photoshop all day long
    • -4 (4 voturi)    
      omul are SIDA numita popular in SUA cancer la (Duminică, 28 august 2011, 19:28)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Creo

      pancreas,ca fraierii sa creada ca e ceva onorant si tratabil! este un geniu ,dar isi plateste pacatele prostului obicei .pardon,bunul obicei al minoritarilor ...
  • +22 (26 voturi)    
    Chiar e nevoie de asta? (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:19)

    dan [anonim]

    Lasati oamenii in pace! Un pic de respect pentru demnitatea celor din jur, mai ales cand sunt suferinzi.
    • -20 (26 voturi)    
      Da, e nevoie! (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:49)

      lebensraum [anonim] i-a raspuns lui dan

      Fiindca e foarte bogat si celebru, inainte de a fi suferind...
      • +3 (3 voturi)    
        putina rusine! (Duminică, 28 august 2011, 13:46)

        pcd [anonim] i-a raspuns lui lebensraum

        sau mai bine zis, putina omenie! se vede clar ca este un om care sufera, UN MURIBUND. nici chiar in fata mortii nu aveti decenta? este totusi UN OM.
        • -3 (3 voturi)    
          parerea ta ! (Luni, 29 august 2011, 16:53)

          lebensraum [anonim] i-a raspuns lui pcd

          Noi nu suntem oameni pentru el. Suntem doar statistici...A venit randul lui sa fie un numar...
  • +14 (18 voturi)    
    99% trucaj (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:26)

    geo [anonim]

    Intr-adevar, sunt sanse mari sa fie trucata: vezi la http://i.imgur.com/WV5Y0.jpg o analiza interesanta a imaginii
    • +1 (1 vot)    
      ... (Duminică, 28 august 2011, 12:19)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui geo

      reddit ;)
  • -14 (18 voturi)    
    Poate (Sâmbătă, 27 august 2011, 14:36)

    bffgg [anonim]

    l-au ajuns blestemele posesorilor europeni de produse "i".
  • -6 (20 voturi)    
    RIP Steve Jobs (Sâmbătă, 27 august 2011, 15:23)

    Vizitiul [utilizator]

    Face parte din viata.
    • -1 (11 voturi)    
      Rusine pentru acest comment! (Duminică, 28 august 2011, 0:01)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      Nerusinatule!
      • 0 (6 voturi)    
        Inainte sa te manifesti (verbal) violent ... (Duminică, 28 august 2011, 10:56)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        ... cauta mai bine ce-a zis Jobs despre moarte. Cre' ca ce i-a urat vizitiu' e mai degraba cumsecade decat comentariu' matale (care in romana e comentariu, nu comment).
        • +3 (3 voturi)    
          Corect (Duminică, 28 august 2011, 18:44)

          Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

          Eu i-am urat in spiritul ideei ca toti ajungem sa murim, se pare ca omul nu e de acord :) Astia care mai si murim suntem niste nerusinati!
  • -5 (11 voturi)    
    well... (Sâmbătă, 27 august 2011, 15:29)

    cosminrs [utilizator]

    ce e sigur e ca saracul om nu mai are mult de trait.
    chestia cu pixelul albastru.. aia e partea a doua.
  • -10 (18 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 27 august 2011, 16:01)

    eu [anonim]

    RIP Steve, RIP Apple :-(

    pacat ca au intrat intr-un con de umbra cei de la apple

    au o gramada de bani, dar n-au mai investit in nimic, decat un oversized ipod si un iphone la fel de pacatos ca primele serii
  • +1 (11 voturi)    
    Dragilor.... (Sâmbătă, 27 august 2011, 16:05)

    Doctor Hook [anonim]

    As vrea sa cred ca poza este "lucrata"!Si eu il respect pe acest titan al zilelor noastre si sunt mandru ca sunt contemporan cu el si-i folosesc produsele....Din pacate cancerul de pancreas este groaznic:oamenii obisnuiti nu traiesc mai mult de 6 luni(din momentul depistarii).Medicina americana a facut minuni pana acum....Stie el mai bine decat noi ce sa faca.asta este inceputul sfarsitului.....
  • +3 (7 voturi)    
    Poza falsa , stire slaba (Sâmbătă, 27 august 2011, 17:58)

    FAKE PIC [anonim]

    Poza este un FAKE grosolan :


    Aici e demonstratia falsului grosolan :
    http://www.techtosh.com/steve-jobs-first-picture-after-resignation/
    • +3 (5 voturi)    
      Decat sa-i dati inainte cu fake grosolan ... (Duminică, 28 august 2011, 11:08)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui FAKE PIC

      ... mai bine v-at duce la un spital de oncologie si v-ati uita la cum arata un bolnav de cancer.

      In fazele avansate, tumorile nu mai sunt localizate. Iti cresc tot felul de gogoloaie pe maini, pe cur, pe cap, peste tot. Oasele devin fragile, si se deformeaza de zici ca-s lemne expuse la umezeala - si se si rup foarte usor. La un moment dat, ca urmare a toxinelor ce se acumuleaza in organism, intervine dementa, si imposibilitatea de a vorbi. Singura chestie care nu dispare, si devine tot mai rea, pe masura ce trece timpul, e durerea. La un moment dat, morfina nu-si mai face efectul.

      Daca Jobs inca e capabil sa stea in picioare, e clar ca mai are multe luni de zile de suferit. Dar in conditiile in care sufera de cancer, cam orice deformatie care la un om normal ar desemna un fals, in cazul lui e plauzibila.
  • +6 (6 voturi)    
    Fals si uz de fals (Sâmbătă, 27 august 2011, 18:03)

    A78 [utilizator]

    Aici e demonstrat cum s-a modificat poza si e un Hoax by TMZ , un fel de Cancan sau Libertatea de la noi : http://www.techtosh.com/wp-content/uploads/2011/08/WV5Y0.jpg
  • +11 (11 voturi)    
    ce ti-e si cu viata asta (Sâmbătă, 27 august 2011, 19:49)

    daroc [utilizator]

    Trucate sau nu pozele de acum, un lucru e totusi cert: omul chiar are probleme serioase de sanatate.
    Nu-s un fan Apple (dar nici un denigrator isteric al produselor lor), dar nu pot sa nu remarc genialitatea din punct de vedere al marketing-ului al acestui om. Rar asa ceva! Un manager ca el se naste odata la o suta de ani.... Nu pot sa nu il compar pe acest Steve Jobs cu managerii de top ai bancilor americane, care le-au adus pe fundul prapastiei... (desi nu e nimic de comparat aici).
    Tehnic vorbind, Nokia a inventat smartphone-ul, dar Apple a dat lovitura, desi culmea, nici macar nu era companie producatoare de telefoane mobile! I-Pad-ul e o inventie Apple de sub Steve jobs si iar o revolutie! etc etc etc.
    Si uitati mai, un asemenea om, un asemnea geniu, ca sa nu mai povestesc de cati bani are - practic isi permite orice poate medicina moderna oferi, indiferent cat de scump - si uitati cum e doborat de boala. Si e inca tanar! Chiar te indeamna sa reflectezi la ce inseamna viata asta...
    Si vad atatia alti netremnici si/sau nulitati si alte specimene, sanatoase tun pana la adanci batraneti! Parca nu-i corect deloc!
  • +2 (4 voturi)    
    otv (Sâmbătă, 27 august 2011, 22:06)

    fumatoru [anonim]

    Cu ce e mai buna stirea asta decat stirea-intrebare de la OTV: "Si-a facut Cioaca nevoile pe drumul dintre Bran si Brasov?"
    Cu ce sunteti mai buni voi cei care "analizati" pixelii si deontologia celor cere i-au postat initial? Huh?

    Hai cu minus
  • +4 (4 voturi)    
    E pacat... (Duminică, 28 august 2011, 10:08)

    Marinel [anonim]

    ...daca ar fi adevarat. Sper ca-i trucata imaginea, desi nu sint admirator al Apple, dar omul acesta e un geniu, a revolutionat multe in IT.
    ... si de faptul ca unii intra cu cizmele murdare in viata privata a unei persoane, fie el si Jobs.
    • -2 (2 voturi)    
      Esti sigur ? (Duminică, 28 august 2011, 12:43)

      Levi [anonim] i-a raspuns lui Marinel

      Afirmi ca este un geniu, dar pe ce te bazezi ?
      Esti dumneata vreun etalon, ai aceasta capacitate de a intelege geniile ?
      Va plac vorbele marete dar nu le sustineti cu absolut nimic.

      Cei mai multi oameni traiesc o viata intreaga fara sa inteleaga diferenta dintre bine si rau, dintre frumos si urat doar pentru ca nu au o educatie buna.
  • +2 (4 voturi)    
    Libertatea (Duminică, 28 august 2011, 10:42)

    Stiri false de weekend in lipsa de altceva [anonim]

    Hotnews de ce ati urcat stirea ? Nu aveti stiri in weekend si urcati sticky stirile false de scandal ? Sunteti oare mai diferiti fata de Libertatea ?