​FOTOGALERIE Apocalipsa in SUA: O tornada a distrus orasul Joplin (Missouri), provocand moartea a 89 de persoane si pagube uriase

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 23 mai 2011, 17:00 Actualitate | Internaţional

Apocalipsa in Missouri
​Tornada care a lovit duminica localitatea Joplin, statul american Missouri, a provocat moartea a cel putin 89 de persoane, au anuntat luni autoritatile, citate de Reuters. CNN a relatat ca orasul american a fost distrus "in proportie de 75%", iar imaginile apocaliptice pot fi vazute la tot pasul.
  • Apasa pe poza pentru a deschide o FOTOGALERIE cu proportiile dezastrului.
Autoritatile se asteapta ca numarul mortilor sa creasca, in orasul cu 50.000 de locuitori grav afectat de dezastrul natural.

"Pierderea de vieti este incredibila", a afirmat primarul Mike Woolsto, care a precizat ca locuinte, magazine, spitale si masini au fost distruse complet de tornada de duminica.




Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3754 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    ... (Luni, 23 mai 2011, 17:33)

    luc4ian [utilizator]

    De ce trebuie ca orice titlu al stirilor despre cataclisme naturale sa contina cuvantul Apocalipsa?
    • +4 (6 voturi)    
      ... (Luni, 23 mai 2011, 17:11)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui luc4ian

      Pentru ca e o trimitere la profetia cu 21 Mai. Hai ca aici chiar se potriveste titlul.
    • +7 (7 voturi)    
      Exact asta ma intrebam si eu :) (Luni, 23 mai 2011, 18:03)

      Bogdan C [anonim] i-a raspuns lui luc4ian

      Cum zicea cineva, mass-media acum opereaza sub motto-ul "noi va prezentam stirile, voi fugiti si ascundeti-va". Cum e cate un dezastru natural, sau cateodata doar pentru ca a nins prea mult, imediat Apocalipsa. Ma intreb ce termeni or sa foloseasca daca, Doamne fereste, e vreo catastrofa planetara. Super-Apocalipsa?
    • 0 (4 voturi)    
      S-a intamplat! (Luni, 23 mai 2011, 18:11)

      Ash [anonim] i-a raspuns lui luc4ian

      asta a fost sfarsitul lumii prevestit de acela ...:))
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Luni, 23 mai 2011, 17:46)

    Eclesiastul [utilizator]

    pentru că dă bine să vorbeşti ca-n biblie... mda...ce să zic..mare prosteală!
  • -1 (7 voturi)    
    casa de piatra ! (Luni, 23 mai 2011, 19:30)

    marius [anonim]

    pai cum sa nu se distruga, ce alea-s ce au ei acolo ?
    niste scinduri frumos vopsite cu tapet frumos din pvc in interior, o tzeapa ! ieftina vinduta scump si pe credite cu dobinzi mari pe 30 de ani, visul american ce mai
    • -1 (7 voturi)    
      exact (Luni, 23 mai 2011, 20:09)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui marius

      La ce case au nici nu trebuie nustiu ce vant. Sincer, ma indoiesc de faptul ca o casa cu stalpi si placi de beton armat in acre peretii sunt de caramida sau BCA ar avea vreo problema la o tornada. Ar zbura acoperisul, s-ar sparge geamurile si atat.

      Dar la ce case au astia nu ma mira. Visul american de carton si PFL.
      • -1 (7 voturi)    
        nu-ti trebuie nici macar atat (Luni, 23 mai 2011, 21:30)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui dorel

        un amarat de beci sapat inainte sa torni fundatia e suficient ca sa te adapostesti. din nefericire nivelul inteligentei in comunitatile astea este sub nivelul.. beciului.
      • 0 (0 voturi)    
        Spitalul (Marţi, 24 mai 2011, 17:38)

        gabriel.pop [anonim] i-a raspuns lui dorel

        era de beton. Acum nu mai este.
        Voi chiar nu intelegeti cum e o chestie din asta. Nu vintul este pericolul ci obiectele pe care le cara: masini. lemne garduri etc.
        O tornade de gradul asta e ca o risnita electrica de cafea. Macina si beton.
        Eu am vazut cu ochii mei un "TIR" cazut prin acoperisul unei scoli. Cit crezi ca ar rezista blocul tau daca il lovesti cu citeva zeci de Loganuri cu 300km la ora?
  • -1 (7 voturi)    
    green peace (Luni, 23 mai 2011, 22:18)

    1010 [anonim]

    Au halit clima cu lingurita (masini de mii cm3 sa mergi zece pasi) acuma soseste factura !!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    jurnalisti... (Marţi, 24 mai 2011, 9:12)

    emi [anonim]

    Jurnalistii astia ar trebuie sa lase biserica si sa se mai duca pe la scoala, sa se uite la emisiuni de stiinta, sa mai citeasca ceva geografie ca sa vada cum se formeaza tornadele, etc. Si cand ma gandesc ca au bagat Religie la scoala din clasa I pana intr-a VIII-a. ....Vai de Romania....