O noua amenintare Al Qaida: America trebuie sa uite bucuria si sa planga cu sange!

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Miercuri, 11 mai 2011, 8:53 Actualitate | Internaţional

Reteaua terorista Al-Qaida si-a reluat amenintarile la adresa Statelor Unite si le-a cerut, din nou, musulmanilor sa razbune moartea lui Osama ben Laden. Principalul site de propaganda al acestei organizatii, Al Fajr Media Center, a dat publicitatii un nou mesaj in care se subliniaza faptul ca uciderea liderului terorist a fost un pacat si o mare eroare, iar presedintele american Barack Obama si-a atras poporul intr-un mare dezastru - informeaza France Presse.

"Nu ramanem muti in fata nedreptatii. Voi sunteti cei care au ales acest lucru si voi sunteti cei care veti plati pretul. Obama este protejat de armate, dar cine va va proteja pe voi de asaltul nostru? Vom razbuna aceasta asasinare, care va face America sa uite placerea bucuriei si sa planga cu sange" - avertizeaza Al-Qaida, in mesajul adresat americanilor. 

Totodata, reteaua terorista le cere combatantilor sa profite de orice ocazie pentru a-i ucide pe americani sau a le distruge economia. "Pamantul lui Allah este mare si interesele lor sunt peste tot, atunci fa tot posibilul pentru a-i lovi" - se mai precizeaza in mesajul Al -Qaida.


Citeste mai multe despre   






















3344 vizualizari

  • +7 (17 voturi)    
    Diplomatie in actiune! (Miercuri, 11 mai 2011, 9:18)

    Domnisorul Goe [anonim]

    Se observa din acest subtil mesaj diplomatia hotarata, dorinta ferma de a rezolva diferendele pe cale legala, promisiunea de a apela la justitie, toate caracteristice deja cunoscute ale acestui ONG numit Al Quaeda.

    Ceea ce nu face decat sa indreptateasca indignarea noastra asupra atacului barbar al imperialistilor americani asupra CEO-ului Al Queda.
    • +5 (9 voturi)    
      Foarte fin (Miercuri, 11 mai 2011, 9:20)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui Domnisorul Goe

      Sa nu fie interpretat gresit mesajul tau, mi'ai facut ziua!
    • -3 (9 voturi)    
      corect (Miercuri, 11 mai 2011, 12:32)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Domnisorul Goe

      ceea ce scrii ar fi foarte corect daca America ar fi procedat asa cum spui.
  • -2 (14 voturi)    
    Concluzie (Miercuri, 11 mai 2011, 9:30)

    moucha [anonim]

    Constat ca tot ce incepe cu Al este vazut ca terorist. Daca ma scriu astia ca Al Exandru am pus-o.
    • -2 (6 voturi)    
      Nu inteleg (Miercuri, 11 mai 2011, 14:19)

      ghiolbotzan [utilizator] i-a raspuns lui moucha

      De ce se dau minusuri la comentariile anti-americane sau ironice la adresa americanilor. Stai, de fapt inteleg! Se confirma teoria conform careia americanii si cei pro americani sunt retarzi! :)
      • -2 (2 voturi)    
        nici tu nici maimutele nu inteleg (Joi, 12 mai 2011, 2:59)

        lucid [anonim] i-a raspuns lui ghiolbotzan

        E evident de ce se dau minusuri. Dar numai oamenii pot intelege, nu si maimutele :)

        In plus, singura teorie valida e ca retarzi sunt ghiolbanii pe care nu-i duce creierul sa-si argumenteze coerent afirmatiile. Dar am folosit oricum prea multe notiuni peste nivelul tau intelectual.

        Data viitoare cand mai vrei sa vezi "retarzi", ca sa te citez, incearca oglinda. Apoi pune in balanta tot ce au realizat cei de peste ocean cu cea a realizat tribul tau sau familia ta de la maimute incoace :). N-o sa-ti fie prea greu sa vezi cine sunt de fapt retarzii
      • 0 (0 voturi)    
        uita (Joi, 12 mai 2011, 11:13)

        uita [anonim] i-a raspuns lui ghiolbotzan

        uita-te in oglinda si atunci vei intelege de ce iei minusuri. bine, daca reusesti sa privesti dincolo de lungul nasului.

        acum, sunt doua posibilitati: fie nas lung, de mincinos, si camp vizual acceptabil; fie nas scurt si vederea scurta.

        dar si intr-un caz si in celalalt, trebuie facuta o gaura prin oglinda ca sa intre nasul. atunci isi pot vedea imaginea si cei care nu reusesc sa vada dincolo de lungul nasului.

        incearca asta. vei avea surprize. atunci, poate, vei intelege de ce ai avut nevoie de acest exercitiu si de ce se dau minusuri. si vei mai intelege cine este retardul. il vei vedea in oglinda.

        tot vei castiga ceva, insa: faptul ca vei reusi sa vezi dincolo de lungul nasului. dar nu inainte, ci inapoi. oglinda reflecta.
  • -3 (7 voturi)    
    frate, dar astia n-au alta treaba ??? (Miercuri, 11 mai 2011, 10:06)

    Bogdan [anonim]

    Uite asa se intampla cand ai prea mult timp la dispozitie...N-ati auzit ce-a zis Basescu romanilor ?? La munca, nu la fabricat bombe! :P (daca traiau in Romania credeti ca le mai statea gandul la scrisori patetice catre SUA ?!?!)
  • +4 (6 voturi)    
    Mai bine, (Miercuri, 11 mai 2011, 10:13)

    Al Capone [anonim]

    Sa depuna o plangere la CEDO....