O fiica a lui Osama bin Laden a confirmat ca tatal sau a fost ucis: L-au impuscat in fata familiei

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 mai 2011, 13:00 Actualitate | Internaţional

bin Laden, la nunta unuia dintre fii sai, in ianuarie 2001
Foto: Agerpres/AP
Una dintre fiicele lui Osama bin Laden a confirmat ca tatal sau a fost capturat in viata si impuscat de fortele speciale in primele minute ale operatiunii secrete derulate in oraselul Abbottabad din Pakistan, au declarat oficiali de rang inalt din serviciile pakistaneze de informatii, citati de Al Arabiya.

Serviciile de informatii au recuperat patru cadavre ciuruite de gloante din resedinta liderului terorist si au arestat doua femei, luand in custodie si sase copii, cu varste cuprinse intre 2 si 12 ani, dupa ce fortele americane au zburat spre Afghanistan.

O sursa din serviciile secrete a precizat ca membrii familiei lui bin Laden au fost transportati in Rawalpindi, in apropiere de Islamabad. "Acum sunt tratati in spitalul militar din Rawalpindi, unde au fost transportati de un elicopter".

Sursa citata a precizat ca in casa se aflau copiii lui bin Laden si o sotie a acestuia, alaturi de o alta femeie yemenita. El a adaugat ca femeia ar putea fi doctorul familiei, in conditiile in care era cunoscut faptul ca teroristul suferea de o deficienta renala.

Defectiunea unui elicopter i-a impiedicat pe americani sa ia mai multi prizonieri

Sursele din serviciile secrete speculeaza ca fortele americane nu au putut aresta acesti membri ai familiei deoarece nu aveau suficient spatiu in elicoptere, dupa ce unul dintre aparate s-a defectat in timpul operatiunii.

In ceea ce priveste femeia ucisa, sursele citate spun ca ar putea fi o sotie a lui bin Laden sau o ruda apropiata, din moment ce si-a sacrificat viata pentru el. "Din informatiile pe care le detinem, ea s-a pus in fata lui bin Laden in timpul operatiunii si a fost ucisa de comandourile americane".

Fortele speciale americane au luat doar doua cadavre cu ei: cel atribuit lui bin Laden si un altul care se crede ca este al fiului sau. In momentul in care agentii secreti pakistanezi si soldatii au ajuns la locul atacului, elicopterele americane zburau deasupra muntilor din regiunea tribala, spre Afghanistan.

"Capturat in viata si ucis in fata familiei"

Oficiali din serviciile secrete pakistaneze afirma ca printre cei sase copii luati in custodie din complex se afla si o fiica a lui bin Laden, in varsta de 12 ani.

Ea le-ar fi declarat anchetatorilor ca trupele americane l-au capturat in viata pe bin Laden si l-au ucis in fata membrilor familiei.

In ceea ce priveste a doua persoana care a fost luata de comandoul american, informatiile sunt divergente. Unele surse spun ca e vorba de unul dintre fii lui bin Laden, care a fost ranit si urcat intr-un elicopter. Alte surse afirma ca acesta a fost ucis in operatiune.

In casa nu s-au gasit arme sau explozibili

Persoanele arestate de pakistanezi spun ca nici Osama si nici celelalte persoane din cladire nu erau inarmate in momentul in care comandoul american a deschis focul.

"Nici un singur glont nu a fost tras din cladire spre fortele americane sau spre elicoptere", a declarat un oficial informat despre acest dosar.

Armata pakistaneza a sigilat cele doua intrari ale complexului.

In Abbottabad a sosit un numar semnificativ de reporteri din toata lumea. Inainte de a permite accesul presei, soldatii pakistanezi au luat din complex doi bivoli, o vaca si aproximativ 150 de gaini.

Oficiali din serviciile de securitate afirma ca nu au gasit in locuinta arme sau explozibil. Casa avea 13 camere, sase la parter si restul la etajele 1 si 2.

"Nu exista niciun buncar sau tunel in casa si nu inteleg de cel mai cautat om din lume ar fi decis sa locuiasca aici", a spus un oficial de rang inalt.

"O familie foarte rezervata, dar erau oameni buni"

El a precizat ca locuinta era detinuta de doi frati, Arshad Khan si Tariq Khan. Cei doi erau originari din Tangi, in districtul Charsadda. Oficialii pakistanezi nu detineau nicio informatie despre cei doi frati sau afacerile derulate de acestia.

Potrivit unui vecin, locatarii complexului nu aveau niciun contact cu ceilalti locuitori ai cartierului.

"Era o familie foarte rezervata si nu a participat niciodata la nicio nunta sau ceremonie funerara din zona", spune Qari Mastana Khan, un locuitor din orasul Bilal. "Dar erau oameni buni si dadeau apa curata si mancare vecinilor saraci. In timpul lunii sfinte a Ramadanului, ne-au invitat la cina de Iftar si ne-au servit o mancare delicioasa. Arshad Khan avea trei copii si fratele sau Tariq patru", a adaugat acesta.

Un alt aspect interesant era comportamentul strict al familiei care, in ultimii sase ani, nu a permis niciodata vreunei femei din vecinatate sa intre in casa sau femeilor lor sa-si viziteze vecinii. De asemenea, copii care se jucau pe strazi si pe campurile din apropiere nu aveau voie sa intre in complex, nici chiar cand mingile de fotbal sareau peste zidul casei.

"De obicei, cand mingile sar peste gardul vreunei case, copiii sar gardul si le iau, dar niciodata nu li s-a permis accesul in acea casa. Ori de cate ori o mingea cadea aici si copiii voiau sa o recupereze, cel care deschidea poarta le dadea bani sa-si cumpere o minge noua in loc sa-i lase sa-si recupereze mingea", spune un batran din zona, Mohammad Fayaz.

El spune ca aceste detalii l-au facut suspicios dar nu destul incat sa creada ca cel mai cautat om din lume era vecinul sau.


Citeste mai multe despre   











19701 vizualizari

  • +15 (35 voturi)    
    chinuiasca-se in zgomot (Miercuri, 4 mai 2011, 13:16)

    vlad [anonim]

    probabil ar fi fost periculos in viata in sensul ca multiplicau ceilalti atentatele in ideea de a pune presiune pentru o eventuala eliberare,io zic ca a scapat prea ieftin comparativ cu raul ce l-a produs.
    • +8 (34 voturi)    
      Straniu ... sau nu? (Miercuri, 4 mai 2011, 13:43)

      Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Daca-i adevarat ... l-au ucis din acelasi motiv pentru care iliescu si gashca lui l-au omorat pe ceausescu: stia prea multe si ar fi vorbit!
      • +14 (22 voturi)    
        'adevarul' unei fetite de 12 ani ! (Miercuri, 4 mai 2011, 15:00)

        femeile pt islam, simple reproducatoare [anonim] i-a raspuns lui Dani.El

        Nici un tribunal din lume nu ia in serios marturia unei fetite de 12 ani, fara a o corobora cu alte marturii, ale unor adulti responsabili.

        Observati izolarea acestor femei si fete, chiar vecinii familiei Khan (cea care il gazduia pe poligamul bin Laden) declara ca ele nu erau lasate sa primeasca alte femei in vizita sau sa iasa din casa, macar la o nunta sau inmormantare. Soarta de animal de grajd !

        Ideea ca nu exista nici macar un singur pistol in tot complexul acela situat in Pakistan e o minciuna inutila, armele se vand oriunde prin acele zone, in regiunile tribale AK-47 se poarta la vedere, fara nici un fel de jena fata de politie sau armata. Probabil se doreste prezentarea teroristului Ussama bin Laden ca un biet om batran si bolnav, pasnic si bun musulman. Dar asta nu cred nici macar jihadistii, mandri de seful lor criminal si de actele sale.

        De remarcat, fetita de 12 ani confirma direct ca tatal ei este Ussama bin Laden si ca el este mort. Probabil ca adeptii psihopati ai teoriilor conspirationiste isi vor chinui neuronii sa demonstreze ca fetita de 12 ani e agent CIA inca de la 5 ani si de aia sustine asa ceva. Pentru ca, se stie sigur de catre anti-americani ca bin Laden nu exista, e doar o inventie a capitalismului, lojilor masonice, lobby-ului militaro-industrial american, etc.

        Pacat ca bin Laden a fost executat, e o moarte prea blanda pentru un animal cu fata umana ca el. Probabil s-a dorit in primul rand descurajarea celor care ar fi fost tentati la acte teroriste si luari de ostateci daca bin Laden ar fi ajuns la Guantanamo.
        Sigur, vor exista 'razbunari' sau tentative, insa realitatea a dat o palma jihad,ului un simbol a murit, s-a incheiat o era 'eroica', USA au demonstrat ca vor lichida pe oricine le este inamic de moarte, indiferent ca se numeste Saddam, Milosevici sau bin Laden, indiferent cat costa, ce spun sondajele sau cat timp dureaza.

        Islamul e obligat sa faca Reforma (dupa modelul crestinismului), altfel va fi eliminat, se vad semnele!
      • +12 (16 voturi)    
        nu chiar (Miercuri, 4 mai 2011, 16:09)

        dman [anonim] i-a raspuns lui Dani.El

        ceausescu a fost omorat din cu totul alt motiv.

        tu chiar crezi ca d-aia l-au omorat pe bin laden?? si daca stia prea multe cui ar fi spus?? si daca ar fi spus la ce foloseau informatiile?

        era prea periculos de tinut in viata...s-ar fi lasat cu rapiri atentate etc etc ptr eliberarea lui.
  • +19 (45 voturi)    
    Fiica asta... (Miercuri, 4 mai 2011, 13:16)

    zet [utilizator]

    De fapt nu e reala, este un trucaj 3d creat de James Cameron (Avatar) si filmata in tehnologie imax nativ. Este desigur o facatura americaneasca, se stie ca Obama e la fund cu sondajele, si tot poporul american a pus umarul pentru urcarea lui Obama in sondaje (inclusiv republicanii). Spun toate acestea pentru ca romanul stie extrem de precis ca Osama nu a existat, trupele de comando Seal six nu exista, si de fapt nici americanii nu exista, sunt doar o inventie a bubulilor care conduc lumea mintindu-ne in fata. Ne cred tampiti bubulii astia.
    Ia sa mai apas io pe botonu' 1 de pe telecomanda (OTV) ca bine le mai zice DD.
    • -7 (23 voturi)    
      depinde (Miercuri, 4 mai 2011, 13:33)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui zet

      E posibil ca fiica lui Osama sa existe, chiar daca Osama nu exista.
      Pana la urma fata spune ca americanii au executat un civil, ba inca in fata familiei, dupa care s-au apucat sa care cadavrul, ca doar se stie ca e mai usor de carat un cadavru de 80 de kile decat sa il impingi pe unul cu pusca.
      Asa ca pe viitor ne putem folosi de urmatoarele doua axiome:
      1. Osama nu a existat, iar daca a existat a murit de mult, nu acum.
      2. Americanii trimit elicoptere cu trupe speciale sa impuste cetateni nevinovati, in fata familiilor.
      • +1 (17 voturi)    
        Te-ai nascut strateg innascut! (Miercuri, 4 mai 2011, 14:47)

        zet [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Ai punctat formidabil, bad-ass-ii aia din seal six sunt acum in sedinta operativa, vor sa iti ofere un job: planificator tactic.
        Auzi la ei, ce natarai... i-au facut lui OBL o gaura artificiala intre ochi, si au tarat apoi sacul de rahat cateva zeci de metri (se stie ca astia din trupele speciale sunt niste tipi mai fragili, nu pot cara greutati, ca se poate rupe ceva in ei) in loc sa il impunga de la spate cu puscociul - crek se executa OBL pas alergator, tot romanul stie cat era OBL de supus.
        • +5 (11 voturi)    
          Greu la deal cu boii mici (Miercuri, 4 mai 2011, 16:09)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui zet

          Pareai mai dezghetat in primul mesaj dar acum realizez ca ti-e strain sarcasmul.
      • 0 (0 voturi)    
        nu zau? (Joi, 5 mai 2011, 10:07)

        un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        nevinovat?
    • +3 (5 voturi)    
      bine le zici (Miercuri, 4 mai 2011, 14:16)

      Ciprian Bardan [anonim] i-a raspuns lui zet

      Bune le m-ai zici! tre sa mut si eu OTV mai aproape ca il am pe 3 de abia
  • -3 (17 voturi)    
    Daca nu cumva... (Miercuri, 4 mai 2011, 13:36)

    Vasile [anonim]

    Daca nu cumva incepea sa dea pe goarna informatii deranjante despre colaborarea cu CIA si celelalte servicii secrete?!...
  • -5 (19 voturi)    
    Asta spune multe (Miercuri, 4 mai 2011, 13:48)

    Man in stupidity [anonim]

    Pai si pe Ceausescu l-au omorat repede ca sa inceteze tot , culmea , TERORISTII cu crimele !
    Now and then , the same shit for stupid people !
    Oamenii astia cunoasteau foarte multe lucruri CEL PUTIN INCOMODE despre sistemul capitalist , putea vorbi .
    Coruptie , consum de droguri , omul adus la stadiul de sclav al banului totul , dar totul este ADEVARAT , asta este capitalismul adus cu forta .
    Si nu se intreaba nimeni de ce americanii isi baga nasul unde nu le fierbe oala ? Pai cu ce drept intervin ei acolo ? Sa fim seriosi ! Cu ce drept ne pun ei scut in tara ? Ca sa ne poata controla strategic ? Acasa la voi faceti ce vreti dar in nici un caz la altii , inclusiv la noi .
    Americanii scot o gogoasa dupa alta , modelul chinezesc este fiabil , bazat pe munca si corectitudine cum era odinioara si la noi si nu o sa mai aiba nevoie la un moment dat de nici o banca , atunci vor aparea problemele si pentru China . Pai cum bai , tu nu platesti taxa de protectie ? Te crezi smecher ?
    • +6 (22 voturi)    
      Modelul chinezesc e cel mai bun (Miercuri, 4 mai 2011, 14:12)

      zet [utilizator] i-a raspuns lui Man in stupidity

      Fain modelul chinezesc, intr-adevar. Este un model foarte eficient, ca orice model de sclavagism: supusii muncesc 18 ore pe zi pentru un salariu de 50 de dolari pe luna. Weekendurile se "sarbatoresc" o data la 2 luni, si cazarea se face in dormitoare cu 80 de paturi la 60 mp.
      Si ca sa nu te indoiesti ca stapanii nu se ingrijesc de sclavii lor, tocmai ce s-a dat publicitatii ca acestia din urma nu au voie (prin contract) sa se sinucida (inainte de introducerea acestei reguli, foarte multi apelau la acest gest capitalist).
      Asa ca iti doresc din inima sa emigrezi in China si sa ajuti la propasirea acestui model de eficienta.
      • +3 (9 voturi)    
        lol (Miercuri, 4 mai 2011, 18:05)

        aricipogonici [utilizator] i-a raspuns lui zet

        zet, nu te mai chinui, e destul de greu pentru unii sa inteleaga ironia, si mai greu sa o inteleaga.
    • +2 (6 voturi)    
      inspirata alegerea numelui Man in stupidity (Miercuri, 4 mai 2011, 14:37)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Man in stupidity

      nimic de adaugat...
    • +10 (16 voturi)    
      Conu Leonida fata cu capitalismul (Miercuri, 4 mai 2011, 16:20)

      Socrates [anonim] i-a raspuns lui Man in stupidity

      "Oamenii astia cunoasteau foarte multe lucruri CEL PUTIN INCOMODE despre sistemul capitalist , putea vorbi ."

      Asta e cea mai originala explicatie privind moartea lui Obama, cred ca meriti un premiu.

      Auzi bibicule, n-au americanii gloante destule ca sa impuste toti prostii din lume care debiteaza "chestii incomode" despre capitalism.
      • +3 (3 voturi)    
        corectie (Miercuri, 4 mai 2011, 20:47)

        Socrates [anonim] i-a raspuns lui Socrates

        "moartea lui Osama" in loc de "moartea lui Obama"
        Scuze!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Joi, 5 mai 2011, 10:12)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Man in stupidity

      pai pleaca in china. tu poti sa faci asta. Esti liber!
      Un chinez nu beneficiaza de aceleasi libertati dar asta e irelevant pentru tine.
      Tu nici macar nu esti capabil sa apreciezi libertatea fundamentala cum este cea pe care o avem toti sa aberam cum ne taie capu public (ca aici) fara sa ne salte nimeni. Chinezii nu pot nici asta!
      Dar te rog du-te! Pleaca si nu te mai intoarce :)
      Drum bun!!!
  • +7 (11 voturi)    
    Osama a murit.... (Miercuri, 4 mai 2011, 13:55)

    Radu [anonim]

    .... sa inceapa telenovela. Vor mai fi multe stiri din astea. Lumea e plina de oameni care au prea mult timp liber.
  • -1 (17 voturi)    
    americani... (Miercuri, 4 mai 2011, 13:56)

    geo [anonim]

    marcheting...au mintit tot timpul,si vor mintii pana Washington va fii capitala Chineza...
    • +5 (9 voturi)    
      Si atunci (Miercuri, 4 mai 2011, 14:17)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui geo

      Nu vor mai minti. Vor ascunde tot :))
      • +3 (5 voturi)    
        vor ascunde tot (Miercuri, 4 mai 2011, 15:28)

        hail to the thief [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        ptr binele societatii ... nu tot imbecilul trebuie sa stie tot
  • +4 (18 voturi)    
    vai, ce urat! :P (Miercuri, 4 mai 2011, 14:10)

    Bogdan [anonim]

    Cum sa faca asa ceva ?? Este imoral !! Barbar!!
    Ar fi trebuit ca unul dintre soldatii americani sa isi puna niste grenade in jurul curelei si sa-i imbratiseze pe toti din familia Ben Laden. In felul acesta ar fi ajuns in raiul islamistilor si s-ar fi culcat cu o suta de virgine timp de o vesnicie... :))
    P.S.
    Vad pe forum o multime de conspirationisti care stiu ei ca Ben Laden nu exista si de fapt e o conspiratie mondiala. Probabil ca la asa o minte ascutita scriu de undeva din Monte Carlo, unde inteligenta lor produce milioane de euro, si sigur nu sunt niste rupti de foame din Romania care fac pe desteptii...:P
  • -1 (9 voturi)    
    Serios ? (Miercuri, 4 mai 2011, 14:28)

    Man in stupidity [anonim]

    Ia matale legatura cu niste romani stabiliti acolo si vezi cate ore muncesc pe zi . Daca le ajung banii de mancare , incalzire si un concediu pe an . Apoi mai discutam ...
    Treaba cu orele suplimentare se va reglementa si la ei cu siguranta , unde va fi cazul . Ca se lucreaza si in weekend este foarte bine , care-i problema ? Si eu am lucrat ani de zile fara weekend-uri si n-am avut nici o problema .
  • +2 (12 voturi)    
    pe cine vrea sa pacaleasca aia mica?:P (Miercuri, 4 mai 2011, 14:33)

    Bogdan [anonim]

    E trasa rau de par treaba asta! Adik Obama, Hilary Clinton, Biden si cine mai vedea in direct ce se intampla au vazut si executia lui Ben laden in fata familei proprii??!? :P
    Vrajeala asta nu intereseaza oricum pe nimeni, la cata boala au, aia intregi la minte, pe criminalul asta care omora oameni nevinovati in numele lui Mahomed!! Descreieratul asta ameninta o lume intreaga si a fost model pentru alte animale care cand auzeau ca zici ceva de Mahomed iti luau gatul in numele "religiei iubirii"...Eu l-as fi crucificat si apoi l-as fi aruncat in mare, la rechini...
  • 0 (4 voturi)    
    Pai sa zicem ca-l lasau in viata pe Osama (Miercuri, 4 mai 2011, 14:52)

    Alui [anonim]

    Daca le spunea Osama, "da m-au ajutat cutare si cutare politician de varf/general pakistanez", americanii erau fortati sa declare razboi pakistanului.
    In plus, suporterii lui ar fi incercat sa-l elibereze intr-un schimb de ostateci, etc.
  • +1 (5 voturi)    
    Ma intreb cine incearca sa ne prosteasca. (Miercuri, 4 mai 2011, 14:52)

    mircea [anonim]

    Osama bin Laden statea intr-o vila ultra pazita si conspirativa si nimeni nu stia nimic.Vezi doamne ,nu mai avea influenta in structurile teroriste mondiale.Cel putin asta incearca sa ne inoculeze unii.Si daca nu mai conta,de ce atata tapaj pe moartea lui?Eu cred ca teroristii chiar sunt debusolati si sunt sanse ca acestia sa se disocieze de terorismul lui bin Laden si sa se ia la bataie intre ei.Nu cred in ce spun unii ca se va ridica un nou lider.Daca va fi asa,acela va fi omul CIA.Sau FSB.
  • -4 (12 voturi)    
    genocidul de la noi?cine plateste? (Miercuri, 4 mai 2011, 14:56)

    delia [anonim]

    oare prin ce-au facut politicienii nostri din 90 incoace nu-l comparam cu-n terorism??oamenii care se sinucid cu sutele si chiar miile din cauza saraciei si bolilor de tot soiul dobandite di alimentele aduse din ,,civilizatie'',adica tot gunoiul occidentului la care se face mare reclama si consumat de acest popor batjocorit de acesti politicieni ordinari care si-au umplut conturile,astia cum se numesc??
    • +4 (8 voturi)    
      Trezeste-te, e doar un cosmar (Miercuri, 4 mai 2011, 16:23)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui delia

      Oameni care se sinucid cu sutele si miile?
      Ce fumezi fata?
  • +5 (5 voturi)    
    apa curata (Miercuri, 4 mai 2011, 15:22)

    marius t [anonim]

    "Dar erau oameni buni si dadeau apa curata si mancare vecinilor saraci."

    apa CURATA ...
  • +6 (8 voturi)    
    De fapt Osama (Miercuri, 4 mai 2011, 17:05)

    Nicolae [anonim]

    se 'retrasese' din viata publica.Traia linistit in acea vila de milioane cu numai 2 sotii.una dintre ele,Florica, este nascuta la Dor Marunt,a emigrat in Dubai in 1995, l-a cunoscut pe Osama in piatza '14 Septembrie' de la Sharja,stand la coada amandoi la gaini.Osama s-a oferit sa-i taie gatu gainilor iar florica, impresionata de maniera in care manuia Osama shishu, l-a invitat la ea acasa,la servit cu niste sarmalutze si i-a dansat,dupa cina, 2 dansuri din zona muscelului si inca 2 dansuri din zona buricului.Osama,impresionat de talentele Floricai, a ceruto de nevasta dupa traditia Saudita: ia dat 2 smetii , a lasat-o KO si pina sa se trezeasca saraca Flori,dadea deja de 2 saptamani cu T-ul pe parchetu de la haremu lui Osama.
    In rolu lui Osama: George Cloony
    in rolu Floricai: Jeniffer Anyston
  • +6 (8 voturi)    
    Si daca ar fi asa (Miercuri, 4 mai 2011, 17:35)

    deder [anonim]

    Ar trebui sa zica mersi ca a avut o moarte usoara, pt tot ce a facut acest specimen nu merita glontul,,,
  • +4 (6 voturi)    
    ERATA to claim = a sustine si NU a confirma (Miercuri, 4 mai 2011, 19:18)

    alex [anonim]

    "Bin Laden was captured alive and then executed, 'claims daughter, 12", acest titlu din presa internationala arata ca fata a sustinut, a afirmat, nu a confirmat variata executie dupa capturare.
    Va rog sa scrieti obiectiv. Diferentele de nuanta conteaza!
  • +3 (3 voturi)    
    Mai, (Miercuri, 4 mai 2011, 19:35)

    Jar [anonim]

    da' Obama traieste?
  • 0 (2 voturi)    
    imi place, place, place ... (Miercuri, 4 mai 2011, 23:15)

    dorel [anonim]

    numarul mare de inamici ai lui Osama din Romania ... sunt convins ca toti comenteaza ca urmare a chinurilor propriei constiinte :))
  • 0 (0 voturi)    
    a (Joi, 5 mai 2011, 1:24)

    alain [anonim]

    e tare ciudat aerul acestui articol...insufla compasiune...nu are nik de marketing de audienta...e ceva de transmis un mesaj...cui serveste asta ?
  • +2 (2 voturi)    
    Nu exista probe (Joi, 5 mai 2011, 10:29)

    schoria [utilizator]

    Nu există (sau nu s-au prezentat în mod credibil) probe, nici privind "marele organizator" al actelor teroriste, nici privind moartea sa !
    Ca "bau-bau", a "ținut" vreo' 10 ani. Va fi înlocuit cu alt "bau-bau" cât de curând ! America și restul lumii trebuie să e ocupe de ceva important, ori bin Laden era desuet !