Testele ADN confirma moartea lui Osama bin Laden

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 2 mai 2011, 18:17 Actualitate | Internaţional

Un test ADN confirma moartea lui Osama bin Laden, a declarat luni un inalt oficial american, dupa raidul efectuat de trupe americane de comando in vila in care se ascundea liderul al-Qaeda in Pakistan, relateaza AFP.

Acest oficial, care a preferat sa-si pastreze anonimatul, a confirmat ca ADN-ul prelevat din corpul uneia dintre persoanele ucise in timpul interventiei militare corespunde cu cel al liderului terorist.

Potrivit unui alt oficial, care a preferat si el sa-si pastreze anonimatul, "ADN-ul corespunde celui al mai multor membri ai familiei lui bin Laden. Probabilitatea ca ADN-ul sa fie cel al lui bin Laden este de cel putin 99%".












4775 vizualizari

  • -4 (22 voturi)    
    uau (Luni, 2 mai 2011, 18:42)

    MirceaA [utilizator]

    i-au facut si teste ADN, dar o poza sau un film nu.
    • +7 (13 voturi)    
      . (Luni, 2 mai 2011, 18:45)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      Pe ceasca l-au filmat si tot au fost destepti care urlau ca e trucaj si acum traieste undeva prin Cuba...
    • +3 (9 voturi)    
      urmeaza si fimul (Luni, 2 mai 2011, 18:46)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      ... o sa fie cu Chuck Norris.
    • +2 (10 voturi)    
      mai stai (Luni, 2 mai 2011, 18:49)

      dman [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      ca inca lucreaza baietii la montaj.
    • 0 (12 voturi)    
      nu te-ai saturat (Luni, 2 mai 2011, 18:54)

      ion [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      sa tot faci propaganda pe aici? Poate si pe tine te cheama un Kareem ceva? Te vad inrait rau pe mesaje pe aici, ai atita ura si atita mistocareala ca pot spune ca esti un radical cu inca vreo 2-3 care tot postati intr-o veselie. Unii dintre voi scriu pe mai multe nickname-uri. Gata, nu va ajunge? numai prostii aberati.
      • +1 (7 voturi)    
        copile (Luni, 2 mai 2011, 19:40)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui ion

        EU fac propaganda? Inseamna ca nici nu stii ce-i aia. Eu nu cred in scenariile de film, atat tot.
    • +6 (10 voturi)    
      Ce te-a apucat d-le? (Luni, 2 mai 2011, 18:54)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      O sa le afli pe toate la timpul lor.Chestia este ca Bin Laden ia luat fata lui Vantu.
  • +7 (7 voturi)    
    Ehh (Luni, 2 mai 2011, 18:46)

    ady624 [utilizator]

    Sigur i-au făcut și d-alea. Nu le vor publica prea repede.

    Ce nu pricep eu, dacă tot l-au ciuruit, de ce trebuia să scape de corp așa repede? Ca să nu poată și alții face teste ADN sau poze?! De ce atâta grabă să scapi de un corp după ce-l cauți 10 ani? Asta dacă-l cauți...

    Adrian
  • +1 (13 voturi)    
    Tare de tot! (Luni, 2 mai 2011, 19:02)

    Spartakus [anonim]

    Astia ne cred cretini pe toti 7 miliarde, desi doar cateva sute de bizoni au iesit la Casa Alba sa strige "iuesei! iuesei!" Adica le-a fost mai usor sa-l caute pe asta la oua si la ADN (btw, de cand dureaza testele ADN cateva ore???) decat sa publice poze sau filme in care sa apara, clar ca vaca, Bin Laden impuscatul? Pe Guevara l-au pozat doua ore, au facut pelerinaj la masa aia, au adus toate satele, cu catel si purcel, sa se convinga ca murise banditul, acum, cu Osama nici un pixel n-au dat! Ori astia de la CIA nu mai sunt profesionisti, ori ne cred pe toti lobotomizati, ori Bin Laden e mort demult si povestea e gargara electorala pentru negrisor. Si sa-mi mai explice un teolog de la Pentagon o treaba, ca n-o pricep: cum au stabilit ca Osama, aruncat in mare, a fost ingropat dupa tipicul musulman? I-au legat pietroiul cu GPS de gat, sa-l tina fixat spre Mecca? Mi-e mila de retarzi si sila de stapanii lor.
    • +2 (8 voturi)    
      durata test comparativ adn (Luni, 2 mai 2011, 20:31)

      Fran [anonim] i-a raspuns lui Spartakus

      Un test comparativ de adn, in fond compararea catorva markeri, dureaza cateva ore si inca de ani buni. oameni buni, nu va mai isterizati, cand aveti dubii incercati si cu google. va scuteste sa va mai faceti de ris.
    • 0 (6 voturi)    
      TOP MINCIUNA (Luni, 2 mai 2011, 21:57)

      CIUDAT [anonim] i-a raspuns lui Spartakus

      sunt de acord cu Spartakus. de ce ar arunca in mare cadavrul celui mai cautat terorist din lume la nici macar o zi dupa operatiunea militara? ce obicei islamic e aruncarea unui corp in mare? minciuni peste minciuni foarte penibile....
      • 0 (2 voturi)    
        la voi numai minciuni sint (Marţi, 3 mai 2011, 0:27)

        Arici pogonici [anonim] i-a raspuns lui CIUDAT

        Daca citeai mai bine poate vedeai ca scrie CONTRAR obiceiurilor islamice. In fine, nu vor sa-l ingroape pe Osama ca sa nu se faca un loc de pelerinaj pentru musulmani. Nu gasesc nimic penibil in aceste stiri. Inca nu e timpul sa se dea aceste imagini pe tv si gata.
    • +2 (2 voturi)    
      mda (Marţi, 3 mai 2011, 0:24)

      Remus [anonim] i-a raspuns lui Spartakus

      Demult se gasesc kituri in magazine in care testarea ADN dureaza numai citeva minute. Ce tot vorbiti prostii si faceti pe gigi contra, sau sinteti un grup de radicali pe aici?
  • -1 (9 voturi)    
    ADN (Luni, 2 mai 2011, 19:02)

    Mihai [anonim]

    Din ce stiu un test ADN dureaza vreo 14 zile minimum pana este gata,desigur daca nu s-a pus la punct vreun test rapid si nu stim si noi.
    • +1 (1 vot)    
      ADN (Luni, 2 mai 2011, 21:38)

      Quebecoisfier [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Nu ia decat cateva ore, depinde de ce fel de tehnica au utilizat. Daca au utilizat DNA microarray, iar targetul a fost foarte aprioape de proba de control (aia luata de la sora lui) ar fi avut primele rezultate statistic palpabile in aproximativ 2 ore.
  • 0 (8 voturi)    
    ADN (Luni, 2 mai 2011, 19:10)

    ADN [anonim]

    Au aflat ADN-ul in cateva ore ??
  • +3 (11 voturi)    
    Cata penibilitate (Luni, 2 mai 2011, 19:11)

    nano2k [utilizator]

    Pana acuma americanii bombardau grote prin Afganistan, dar binladenul traia bine mersi intr-o "vila"!!!

    Ori americanii ne insulta inteligenta, ori binladenul le-a insultat americanilor inteligenta 10 ani.

    Auzi dom'le, nu avea contract cu firma de salubritate (aia care cauta apoi in gunoi) si asa si-au dat seama ca in vila aia se ascunde ceva.

    Iar asta cu "inalt oficial care nu isi dezvaluie identitatea"... hai ca e prea tare. Doamne ce spalati pe creiere suntem, sa credem toata zvonistica aruncata pe piata media de baietii cu ochi albastri.
  • 0 (2 voturi)    
    Poze cu Osama (Marţi, 3 mai 2011, 1:40)

    Stone Cold [anonim]

    Nu cred ca vor difuza vreodata poze cu Osama dupa ce i-au zburat jumatate de capatana.
    Au si americanii CNA-ul lor.
  • 0 (2 voturi)    
    , (Marţi, 3 mai 2011, 4:01)

    Cristi [anonim]

    Eu nu inteleg de ce toata lumea vrea poze si filme. Oricum veti zice ca sunt trucate. Totul este in zadar.
  • 0 (0 voturi)    
    azi (Joi, 5 mai 2011, 20:52)

    anonim [anonim]

    Mai da voi nu vedeti ca, aste-a ne crede vacari ,poi ei crede ca noi suntem prosti si ei destepti .in fine Oasama pt tot globu pamantesc ramane o istorie face-ti si un muzeu sa vina frati lui de tinta teroristii sa vada ce lider a,avut asa o sal urmeze si ce-i lalti .. adika dupa 10 ani de cautari acum ho top va treziti sal aruncati repede in mare cam repede a fost miscare nu vi se pare;)
  • 0 (0 voturi)    
    nu ineleg nimic (Vineri, 6 mai 2011, 8:45)

    slujbashul [anonim]

    Pe vremea cand Afganistanul era ocupat de Rusi, Osama era omul sprijinit de AMERICANI. Imi aduc aminte ca atunci cand l-au omorat pe Sadam au filmat executia si a aparut pe toate posturile tv. Oare nu trebuia judecat pentru crimele comise daca tot il prinsesera. Nu mai inteleg nimic dar eu cred ca acest Osama tot la sprituri si gratare cu Bush se afla si acum. Sa ma insel oare?....