VIDEO Momentul zilei de la Londra: Un preot face "roata" in Westminster Abbey

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 29 aprilie 2011, 19:43 Actualitate | Internaţional

Un preot britanic a devenit o celebritate instantanee pe Internet dupa ce s-a dat peste cap in Westminster Abbey, la finalul ceremoniei religioase de vineri. "Pentru multi oameni, e momentul de varf al zilei, un moment extraordinar", a scris Telegraph.

Preotul, imbracat in vestmant negru, s-a dat peste cap pe covorul rosu din interiorul catedralei, fara sa stie ca acrobatiile sale sunt inregistrate de camerele de televiziune.

Preotul se da peste cap de doua ori, intr-un moment spontan de bucurie.

"Care e pedeapsa pentru tipul acesta de comportament?", a intrebat sarcastic comentatorul de la SkyNews.



Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

9517 vizualizari

  • -9 (13 voturi)    
    =)) (Vineri, 29 aprilie 2011, 18:54)

    POPA [anonim]

    =)) =)) deci chiar si dracu e tot un fel de om!! =)) =))
  • +4 (6 voturi)    
    DEMENTIAL (Vineri, 29 aprilie 2011, 19:55)

    demential [anonim]

    pur si simplu demential preotul!
  • +1 (7 voturi)    
    :)) (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:31)

    ampersand [utilizator]

    "Figura" asta se numea cândva "roata ţiganului" :D
  • -4 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:38)

    anca [anonim]

    ma gandesc oare ce se intampla in westminster abbey in mod normal ... :))))))))))))
  • -4 (6 voturi)    
    AVETI PROBLEME CU VEDEREA....... (Vineri, 29 aprilie 2011, 21:03)

    observatorul indignat [anonim]

    eu nu stiu unde ati vazut voi razand pe moderator! dar poate voi vedeti altfel realitatea decat noi, muritorii de rand! eu mi-as permite sa spun mai degraba ca moderatorul era indignat de gest si prin atitudinea sa marca clar dezacordul fata de comportamentul acestui preot! de ce voi jurnalisti romani trebe sa denaturati totul???
  • +6 (6 voturi)    
    . (Vineri, 29 aprilie 2011, 21:35)

    I [utilizator]

    dupa cat de afectat e dl. prezentator cred ca SkyNews e un fel de Realitatea de la noi.
  • +8 (8 voturi)    
    sportivi (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 1:34)

    razvan [anonim]

    cel putin popi la ei pot sa faca roata. ai nostrii se dau cel mult de-a rostogolul la cat de rotunzi sunt...
    il propun pe popa asta sa participe la jocurile olimpice interecumenice.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e popa (Duminică, 1 mai 2011, 23:02)

    Luci [anonim]

    Intre timp s-a aflat: nu e popa ci paraclisier ("verger"), deci laic.
    Oricum, omul e simpatic in entuziasmul lui iar reprezentantii bisericii nu s-au suparat nici ei, din cate declara, deci numai astia de la tv fac pe scortosii.