VIDEO Dictatori umiliti la TV: de la sotii Ceausescu la Laurent Gbagbo

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 12 aprilie 2011, 19:40 Actualitate | Internaţional

Laurent Gbagbo, capturat
Foto: Liberation
Imaginile cu dictatorul Laurent Gbagbo (Coasta de Fildes) capturat doar in maiou au facut inconjurul televiziunilor occidentale. Plecand de la aceasta inregistrare, cotidianul francez Liberation a realizat un montaj video cu ultimele filmari in care apar dictatorii dati jos in urma unor actiuni de forta: Laurent Gbagbo, sotii Ceausescu, Saddam Hussein, Benito Mussolini.




Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

12192 vizualizari

  • -26 (48 voturi)    
    si Basescu ? cand? (Marţi, 12 aprilie 2011, 19:47)

    doru [anonim]

    cand il vedem si pe Basescu asa?
    • +23 (35 voturi)    
      hmmm (Marţi, 12 aprilie 2011, 21:07)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui doru

      ori ironic (which is good) or esti manipulat (caz in care iti recomand sa mai schimbi canalul)
      • +2 (4 voturi)    
        DAR ADRIAN SEVERIN ? (Miercuri, 13 aprilie 2011, 7:29)

        pointless man [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

        Ala chiar se cramponeaza ca riia.
      • +2 (6 voturi)    
        poate este doar sincer (Miercuri, 13 aprilie 2011, 9:01)

        marius [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        credeti ca toti care il displac pe Basescu se inchina la Chucky si Felix? atitudinea asta "cine nu ne place este impotriva noastra" suna a bolsevism...
    • +9 (21 voturi)    
      drag stangel (Marţi, 12 aprilie 2011, 21:08)

      adilau [utilizator] i-a raspuns lui doru

      coada pentru asa ceva e mult mai lunga; basescu e departe de a fi in varful listei.
      • -11 (17 voturi)    
        nu in varf dar TOTUSI pe lista nu? (Miercuri, 13 aprilie 2011, 0:14)

        ochelaristu [anonim] i-a raspuns lui adilau

        deci e pe lista! Pana si voi astia cu plusuri recunoasteti ca SI base e pe lista! Ha, ha, ha!
    • +12 (18 voturi)    
      :) (Marţi, 12 aprilie 2011, 21:36)

      Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui doru

      Tu esti dintre ofiterii pensionari care toata viata n-au facut nimic si carora actualul guvern le-a taiat din pensii? Sau esti indobitocit politic?

      Poate nu vrei sa tii minte dar ... pe vremea lui iliescu oamenii erau omorati si batuti pentru ca nu erau cu iliescu ... Sau pe vremea lui Bombonel te luau de pe strada daca "vorbeai" prea mult ... Daca l-ai fi injura pe Bombo pe un site ca Hotnews cred ca erau in stare sa-ti afel IP-ul si sa te amendeze (gaseau ei ceva) ...
    • +20 (26 voturi)    
      ai vreun argument logic pt ceea ce ceri ? (Marţi, 12 aprilie 2011, 21:40)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui doru

      - pe Ilici cand il vedem judecat pt inalta tradare pentru ca a lasat Basarabia prada trupelor rusesti ?
      - pe Ilici cand il vedem judecat pt oamenii care au murit dupa 22 dec?
      - pe Ilici cand il vedem judecat pentru tinerii morti la mineriade?
      - pe Nastase cand il vedem judecat pentru ca incerca sa manipuleze fortat toata presa (prin reclame platite de la stat) ?
      - pe Ponta cand il vad judecat pentru ca in timpul unei manifestatii de 20000 de oameni a declarat ca jandarmeria are munitie de razboi si are ordin sa traga in populatie ?
      - pe toti inaptii USListi cand ii vedem la TV seara de seara si vorbesc tot felul de ineptii fara sa poata dovedii ceva cand ii vedem judecati ?
      • -8 (18 voturi)    
        . (Marţi, 12 aprilie 2011, 22:21)

        copywrite89 [utilizator] i-a raspuns lui dorel

        usor..usor...ca faci prea multe spume.

        Pedepsestei chiar tu, reclama-i la autoritati, daca ai dovezi cum ca ei sunt vinovati, nu mai tipa pe forumuri.
        • +2 (4 voturi)    
          te referi la ponta banuiesc si nu la ex-i (Miercuri, 13 aprilie 2011, 0:24)

          dorel [anonim] i-a raspuns lui copywrite89

          o sa iti dau un link de pe site-ul lui Vantu :

          http://b365.realitatea.net/news/victor-ponta-jandarmii-au-primit-muni%C8%9Bie-li-s-a-spus-ca-azi-are-loc-o-lovitura-de-stat/
      • -2 (2 voturi)    
        cand o sa te bucuri tu de noul cod al muncii (Miercuri, 13 aprilie 2011, 13:22)

        mos craciun [anonim] i-a raspuns lui dorel

        Te doare foarte tare capul de ce s-a intamplat pana acum , dar nu stai o clipa sa te gandesti la ce urmeaza . Cand o sa o sa te bucuri de noul cod portocaliu al munci cred ca nu o sa mai stai sa te gandesti de ce un rosu aprins precum ilici nu si-a primit ce merita . Se pare ca propaganda portocalie merge la fel de precum cea rosie . E suficient de buna cat sa iti ia ochii de la problemele reale . Hai noroc si la cules de portocale !
    • 0 (0 voturi)    
      Basescu nu! (Miercuri, 13 aprilie 2011, 8:05)

      Cornel [anonim] i-a raspuns lui doru

      pentru ca in regimul lui traim bine, iar poporul isi va arata, cu siguranta, recunostinta.
    • 0 (0 voturi)    
      cand ? (Miercuri, 13 aprilie 2011, 10:50)

      constantin [anonim] i-a raspuns lui doru

      probabil impreuna cu tatucu iliescu ...
  • -3 (15 voturi)    
    a fost o tradare !Gbagbo si sotia au fost sedati (Marţi, 12 aprilie 2011, 20:19)

    Eneas [anonim]

    de tradatori si colonialistii francezi i-au capturat fara probleme!se vede clar ca au fost surprinsi dormind,fara lupta ....mai erau si cativa francezi si nigerieni in jurul lor !sper ca ivorienii sa inceapa un razboi de eliberare adevarat pentru a pune capat implicarii militare franceze in Africa!
  • +5 (7 voturi)    
    Cata prefacatorie.... (Marţi, 12 aprilie 2011, 23:36)

    CONU' [utilizator]

    adica daca este arestat un dictator care a facut viata de cosmar populatiei pe care a asuprit-o si era in chiloti / maiou sau in fundu' gol in momentul capturarii, tre' sa ne facem astfel de probleme de constiinta ca il vede lumea in postura aia si sa-i consideram umilit ? Bai nene care ai dat titlul articolului, ne lasi?
  • +7 (7 voturi)    
    uitam prea repede (Marţi, 12 aprilie 2011, 23:45)

    io [anonim]

    in clip scrie ca ceausescu o fost in perioada 1974/1989....ar trebui sa ii explice nijte istorie celui ce a facut clipul...jurnalisti de duzina....
    • -1 (1 vot)    
      prostul, daca nu e si fudul... (Miercuri, 13 aprilie 2011, 9:49)

      none [anonim] i-a raspuns lui io

      Dupa parerea ta, in ce perioada a fost Ceausescu presedinte, daca nu intre 1974 si 1989?
    • 0 (0 voturi)    
      a citit partial (Miercuri, 13 aprilie 2011, 15:14)

      mary [anonim] i-a raspuns lui io

      Perioada corespunde celei in care Ceausescu a fost Presedintele Romaniei. Functia nou introdusa de Ceausescu...
  • +6 (6 voturi)    
    francezi jegosi.... (Miercuri, 13 aprilie 2011, 0:00)

    Marcel [anonim]

    ce pacat ca pe vremea lui napoleon nu erau televiziuni
    • +1 (1 vot)    
      sau... (Miercuri, 13 aprilie 2011, 8:47)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Marcel

      putin mai inainte, pe vremea lui Robespierre!
  • +1 (3 voturi)    
    da (Miercuri, 13 aprilie 2011, 7:35)

    panaite [utilizator]

    astia sunt pasii de urmat de catre InfoOps in cazul unei interventii militare, directe sau indirecte. Mai intai apare demonizarea inamicului, apoi, dupa infrangere, caricaturizarea lui in media.