​VIDEO Barack Obama a ramas incuiat in afara Casei Albe

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 martie 2011, 17:47 Actualitate | Internaţional

Presedintele Barack Obama a fost protagonistul unui incident amuzant la intoarcerea acasa, cand a ramas incuiat in afara Casei Albe. Imaginile il arata pe presedintele american incercand sa deschida usa pentru a intra, insa aceasta era inchisa, potrivit Yahoo News, intrucat personalul Casei Albe nu stia ca Obama se va intoarce la lucru in acea seara.

Acesta a trecut degajat la urmatoarea usa, s-a uitat putin inauntru, apoi a mers mai departe inspre a treia, unde a reusit sa intre.



Nu este primul presedinte care incearca sa foloseasca o usa incuiata. In 2005, Bush a dorit sa iasa rapid de la o conferinta de presa in Beijing, insa nu a avut succes, dupa ce a incercat ambele manere, acesta a glumit: "Am incercat sa fug. Evident, nu mi-a iesit".

.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4683 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Cate fas-uri a tras (Sâmbătă, 26 martie 2011, 17:55)

    Lilia73 [utilizator]

    Obama in timp ce incerca sa deschida usa? Ati omis acest detaliu!!:))
  • +4 (6 voturi)    
    :)))) (Sâmbătă, 26 martie 2011, 18:57)

    ampersand [anonim]

    "personalul Casei Albe nu stia ca Obama se va intoarce la lucru in acea seara"

    Un orologiu sună noaptea jumătate.
    La White House in poarta oare cine bate?
    - Eu sunt, mamă soacră! M-am făcut covrig.
    Vin de la serviciu şi sunt mort de frig!
  • +2 (2 voturi)    
    mason (Sâmbătă, 26 martie 2011, 19:39)

    alexe oana [anonim]

    Bush (boschet) e hazliu rau !
  • +3 (5 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 26 martie 2011, 19:58)

    io [anonim]

    mi se intampla si mie dar nu sunt filmat si nimeni nu rade....de ce pentru un presedinte ii comic si mediatizat? stiri de cancan si nici macar....
  • 0 (4 voturi)    
    De vina e Michelle (Sâmbătă, 26 martie 2011, 20:13)

    Calin Stamate [anonim]

    Cred ca Michelle s-a suparat pe Obama si nu il mai primeste in casa. Oare ce o fi facut Obama?
  • +1 (5 voturi)    
    pai saracu (Sâmbătă, 26 martie 2011, 23:05)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    el e doar un cititor de prompter, restul il depaseste. asteaota de la consilieri totul, inclusiv deschisul usii,
    Ce -ar mai fi de spus.
  • +3 (3 voturi)    
    Adica? (Duminică, 27 martie 2011, 0:02)

    Don Ciccio [utilizator]

    Era afara sau inauntru?


    "ÎNCUIÁ, încúi, vb. I. 1. Tranz. A închide cu ajutorul unui zăvor, al unui lacăt etc. ♦ A reține pe cineva închis într-o încăpere. ♦ Refl. A se închide (singur), a se izola într-o încăpere."
  • -5 (5 voturi)    
    Pentru jurnalism (Duminică, 27 martie 2011, 0:49)

    Cristi [anonim]

    inutil nu exista vreo pedeapsa? Cum ar fi CU MOARTEA??????
  • +1 (1 vot)    
    Sper... (Duminică, 27 martie 2011, 7:00)

    Mih. [utilizator]

    ...sa fie de bun augur...pentru altii!
  • -3 (3 voturi)    
    Obama si DU ? (Duminică, 27 martie 2011, 9:56)

    anonin [anonim]

    La key-text "Depleted uranium tipped missiles" in Google Search se obtine <Aproximativ 6.130 (de) rezultate ...> M-am uitat la cateva links precum:

    http://weeklyintercept.blogspot.com/2011/03/us-led-warplanes-drop-depleted-uranium.html

    Eu cred ca nu sunt adevarate. Propaganda. Este adevarat ca patania lui Obama cu Casa Alba este un subiect captivant, dar 6.130 documente despre folosirea bombelor cu Uraniu, fie si Depleated, sa nu atraga atentia unui ziar ca Hotnews ma surprinde.

    US-led warplanes drop depleted uranium on Libyan civilians
    http://weeklyintercept.blogspot.com/2011/03/us-led-warplanes-drop-depleted-uranium.html

    “[Depleted uranium tipped missiles] fit the description of a dirty bomb in every way… I would say that it is the perfect weapon for killing lots of people.” – Marion Falk, chemical physicist (retd), Lawrence Livermore Lab, California, USA

    In the first 24 hours of the Libyan attack, US B-2s dropped forty-five 2,000-pound bombs. These massive bombs, along with the Cruise missiles launched from British and French planes and ships, all contained depleted uranium (DU) warheads.
    DU is the waste product from the process of enriching uranium ore. It is used in nuclear weapons and reactors. Because it is a very heavy substance, 1.7 times denser than lead, it is highly valued by the military for its ability to punch through armored vehicles and buildings. When a weapon made with a DU tip strikes a solid object like the side of a tank, it goes straight through it, then erupts in a burning cloud of vapor. The vapor settles as dust, which is not only poisonous, but also radioactive.
    An impacting DU missile burns at 10,000 degrees C. When it strikes a target, 30% fragments into shrapnel. The remaining 70% vaporises into three highly-toxic oxides, including uranium oxide. This black dust remains suspended in the air and, according to wind and weather, can travel over great distances. If you ...
    • +2 (2 voturi)    
      Păcat (Duminică, 27 martie 2011, 12:44)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui anonin

      Păcat că nu sunt implementate "iconiţele emotive", că ţi-aş oferi-o p-aia cu ăla de cască plictisit. Cine-s Aletho News ăia preluaţi din INN de weeklyintercept-ul citat de tine?