​FOTOGALERIE Alerta nucleara din Japonia in imagini

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 15 martie 2011, 12:22 Actualitate | Internaţional

FOTOGALERIE Alerta nucleara la Fukushima
Zeci de mii de oameni evacuati, ​explozii zilnice la reactoarele nucleare de la Centrala Fukushima, localnici si muncitori iradiati. Acesta este tabloul dezastrului produs in nord-estul Japoniei, unde instalatiile unei centrale nucleare vechi de 40 de ani au fost grav afectate de cutremurul si tsunami-ul produse vineri, 11 martie.
  • Click pe imagine pentru o fotogalerie din zona Fukushima


Citeste mai multe despre   






















8650 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Doamne ajuta (Marţi, 15 martie 2011, 12:28)

    Stefan [anonim]

    Dumnezeu sa ii ajute !
    • -1 (5 voturi)    
      dzeu (Marţi, 15 martie 2011, 13:07)

      Seb [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      Daca ar exista entitatea asta ar fi putut sa ii protejeze impiedicand producerea cutremurului. De fapt conform doctrinei voastre cutremurul nu ca nu a fost oprit de dzeu ci a fost PRODUS de dzeu. Astfel incat rugile tale sunt absolut inutile chiar conform doctrinei tale.
      Ai pretentia ca dzeu sa-si schimbe planul divin pentru ca vrei tu?
      • -1 (1 vot)    
        Nu ai dreptate (Marţi, 15 martie 2011, 22:53)

        Gii [anonim] i-a raspuns lui Seb

        Da, dar salvarea ulterioara poate veni de la El!
        Mecanismele vietii si ale lumii inconjuratoare nu le-am inteles indeajuns sau daca le-am inteles inca nu stim cum sa rezolvam anumite probleme incat sa emitem ca stim tot.
        Asa in loc sa dam cu bata... mai bine am tacea si daca am vrea ne-am ruga.
  • +4 (4 voturi)    
    Eu as avea un comentariu (Marţi, 15 martie 2011, 12:30)

    MIHAI 2 [anonim]

    Despre progresul ireversibil al tehnologiei,
    despre forta creeatoare a omului , despre
    munca constiincioasa si disciplinata....toate
    acestea reprezentate probabil cel mai bine
    de Japonia...
    .....si despre INCA CEVA...dar nu spun
    pentru ca o sa ziceti ca sunt obscurantist.
  • +3 (3 voturi)    
    aspect (Marţi, 15 martie 2011, 12:35)

    Tzompi [anonim]

    Ce este tragi-grotesc e ca aia cu contoarele Geiger sunt echipati cu costume integrale de astronauti (cel putin asta am vazut la CNN) .
    In timp ce civilii in haine normale...
  • +4 (6 voturi)    
    Sa ne rugam pentru ei (Marţi, 15 martie 2011, 12:47)

    Lilia73 [utilizator]

    !
    • 0 (0 voturi)    
      Rugaciuni (Marţi, 15 martie 2011, 20:31)

      Seb [anonim] i-a raspuns lui Lilia73

      In loc sa te rogi la prietenul tau invizibil de ce nu faci ceva constructiv si cu efecte masurabile.
      Poate sa donezi ceva:
      http://www.savethechildren.org.au/
      http://www.msf.org/msf/donations/donations_home.cfm
      http://www.redcross.org/
  • +2 (2 voturi)    
    cifre (Marţi, 15 martie 2011, 14:13)

    Tzompi [anonim]

    Chestii ce nu le mai stiam:
    RO are 21 mil loc pe 250.000 kmp
    JP - 128 mil loc pe 320.000 kmp
    Zona Tokyo 35 mil. loc - la 230 km de Fukushima
    Se pare ca centrala avea si "design flaws", erori de proiectare, legate de situatia cand cade total curent (deci nu musai legat de cutremur).
  • 0 (0 voturi)    
    Cauza cutremurului (Marţi, 15 martie 2011, 20:42)

    Seb [anonim]

    Vreti sa stiti care este cauza cutremurului din Japonia?

    Ia uitati-va aici:

    http://www.youtube.com/watch?v=UcikNCsilHk&feature=feedu

    Ce face religia din oameni...
  • 0 (0 voturi)    
    Ajutai Doamne (Miercuri, 16 martie 2011, 7:55)

    duduS [utilizator]

    Japonia a primit una din cele mai grele lovituri din istoria ei.Este greu de crezut ca totul se va termina cu bine"'adica sa se opreasca miscarile pamintului si sa rezolve problemele de la centralele nucleare>Este usor de vorbit din afara situatiei an care se afla ei! Dumnezeu s ai ajute sa treaca peste acest necaz<si pe noi sa ne fereasca de asa ceva>