VIDEO FOTOGALERIE Feţele lui Muammar Gaddafi

de Constantin Barbu     HotNews.ro
Joi, 24 februarie 2011, 18:35 Actualitate | Internaţional


FOTOGALERIE Fetele lui Gaddafi
Unul dintre cei mai longevivi lideri din lume, Muammar Gaddafi este cunoscut la fel de mult pentru represiunea brutala a opozitiei pe cat este cunoscut pentru stilul sau excentric. Prieten cu dictatorii Africii, auto-proclamat “rege al tuturor regilor” si “ghid al revolutiei libiene”, Gaddafi a intrat periodic in lumina reflectoarelor pe parcursul celor 40 de ani de cand este la putere in Libia.

Dusman si apoi prieten al Occidentului, Gaddafi a reusit sa recapete in ultimii ani bunavointa Occidentului prin mici concesii in ceea ce priveste drepturile omului, dar mai ales prin petrol. HotNews.ro a realizat o galerie foto-video cu imagini ale liderului nord-african, de la fotografii alaturi de Nicolae Ceausescu pana la interviuri in platourile televiziunilor de stiri occidentale.


Muammar Gaddafi intervievat de EuroNews


Gaddafi: Europa si America trebuie sa se converteasca la Islam / Al Jazeera


Discursul liderului libian la ONU din anul 2009


Muammar Gaddafi intervievat de Al Jazeera


Gaddafi intervievat de Larry King la CNN








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11759 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Feed-back pozitiv (sper) (Joi, 24 februarie 2011, 18:45)

    Heruvim [utilizator]

    Poate că articolul ăsta ar fi trebuit scris cu diacritice. Hotnews este unica mea sursa de informare şi vreau sa fiu sigur ca jurnalismul este la calitate maxima. Una este "Feţele lui Ghaddafi" şi alta "Fetele lui Ghaddafi". Se ştie doar că are o singură fată care ar fi încercat aterizarea în Cipru. Are legătura cu evenimentele. Uneori un simplu Ţ contează.
    • +10 (10 voturi)    
      Poză incorectă (Joi, 24 februarie 2011, 19:42)

      Wasile [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      Salut, Hotnews. În poze nu apar fetele lui Ghaddafi, ci Ghaddafi însuși - este o greșeală?

      Aaaaa, fețele? Păi de ce nu zici așa? Îmi aduce aminte de articolul cu turistul accidentat de un turtur, în care toți comentatorii se întrebau ce fel de animal este un turtur...
  • +11 (11 voturi)    
    Petiție online? (Joi, 24 februarie 2011, 20:28)

    Vlad [anonim]

    Trebuie să facem o petiție online pentru ca Hotnews să scrie cu diacritice?

    Ce o fi oare așa de greu? Care este impedimentul acum că toate sistemele de la Windows 2000 încoace suportă implicit Unicode/UTF8?
  • -3 (5 voturi)    
    Stilat (Vineri, 25 februarie 2011, 9:57)

    Florin [anonim]

    Dincolo de faptul ca e dictator si bla bla bla, nu putem contesta faptul ca este cel mai original imbracat dictator/lider al lumii :).
    Mie chiar imi place, nu m-as mira sa apara un lantz de magazine 'Gaddafi Wear'.
    • +2 (2 voturi)    
      Chiar este trist (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:22)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Chiar este trist ca grupuri mari de oameni, pe care le numim tari, si care au in componenta lor cel putin 1000 de oameni de elita si de mare calitate intelectuala, sunt conduse de bufoni si infractori : ceausescu, gadafi, sadam, mula omar, Kim Il-sung, pol po, Mobutu Sese Seko etc.

      Chiar si in tarile cu traditie democrata guvernantii nu sunt asii in inteligenta in tara lor, aproape mereu sunt mediocrii. Comunistii care au avut milioane de adepti si inca mai au in 100 de ani de gandire ideologica nici macar nu au ca ideal o lume cu conducatori extraordinar de inteligenti si culti. Uneori chiar parca suntem o planeta de creaturi sucite, cum sa speri la o lume mai buna condusa de mediocritati? Voi ati vazut profesori mediocrii scotand elevi exceptionali, sau un general mediocru castigand victorie dupa victorie?
      • +2 (2 voturi)    
        Elita nu se implica niciodata (Duminică, 27 februarie 2011, 1:17)

        Andreea [anonim] i-a raspuns lui Vlad-I

        Daca ne uitam cu atentie la liderii mondiali din ziua de azi putem observa cu usurinta ca acestia nu sunt cei mai mari genii ci oameni mediocrii, in care alagatorul de rand incearca sa se regaseasca. Politica elitei a fost si este de a sta departe de treaba murdara a conducerii unei tari. Ne plangem mereu ca de ce fura actualii demnitari.In trecut, cei care tineu in maini fraiele tarii aveau deja avere si nu aveau interese materiale.Proveneau din familii cu traditie, avand o educatie aleasa, cultivata prin cele mai renumite universitati din lume.
        Modelul Ceausescu e din pacate inca la moda.Nu instig la discriminarea celor care provin din familii modeste si medii defavorizate dar pentru a fi in fruntea unei natiunii ai nevoie de ceva mai mult decat vointa si un simt estetic "foarte bine dezvoltat" precum cel al generalului. Lui Gaddafi ii lipsesc multe, iar paranoia care l-a cuprins mai nou va aduce mari pierderi de vieti omenesti si teroare in Libia. Sper ca oamenii de acolo sa-si obtina libertatea cat mai curand!
  • +8 (8 voturi)    
    dictator fashion (Vineri, 25 februarie 2011, 10:24)

    lcv [anonim]

    dupa imbracaminte e un dictator cool.
    din penajul acestuia se inspira si papagalul mazare de la constanta?
    • +2 (2 voturi)    
      Mazare este un personaj actual ?! (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 17:28)

      PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui lcv

      Mazare este un personaj actual, care apaţine acestui popor minunat, cum aparţin şi alte exemplare sau exponate:
      Cornelius Vadim Tudor, Gheorghios Becalis, Irinel Columbeanu, Viorel Hrebenciuc, Crinus Antonescus, Victor Ponta, ...
      Oameni minunaţi, însuşi boborul român surprins într-un moment de genială... decădere !
  • +2 (2 voturi)    
    Asa era si Göring (seful aviatiei naziste) (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:11)

    Cataleya [utilizator]

    Pana si Hitler ramanea perplex de fiecare data cand Göring aparea in vestitele sale uniforme de gala.

    Cu toate ca uniformele nazistilor aveau niste norme foarte stricte, Göring aparea ca un fel de creator de moda, cu zeci de uniforme, care mai de care mai extravagante, mai pompoase si starneau zambete de ironie celor din jurul sau pt ca de cele mai multe ori n-avea nicio legatura cu uniforma nazista. Bineinteles, e vb de cei care isi permiteau sa rada de el :)