VIDEO "Nostradamus din Orientul Mijlociu" si-a prezentat profetiile pentru 2011: Un asasinat va zgudui lumea, Wikileaks va dezvalui scandaluri financiare, Obama se va confrunta cu "situatii nemaintalnite"  

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 3 ianuarie 2011, 18:20 Actualitate | Internaţional

Michel Hayek
Foto: Captura Youtube.com
Un prezicator cunoscut sub numele de "Nostradamus din Orientul Mijlociu" a afirmat ca, in 2011, lumea va fi zguduita de "crima secolului" insa "isi va reveni", iar Wikileaks va dezvalui mai multe "scandaluri financiare" in acest an, informeaza The National. Michel Hayek si-a prezentat prezicerile pentru lumea araba si cele mai importante tari de pe glob la un post de televiziune din Liban, pentru cel de-al 26-lea an consecutiv.

Hayek si-a prezentat prezicerile pentru urmatoarele 12 luni in fata a milioane de telespectatori arabi.

Iata cele mai importante profetii ale lui Michel Hayek:

* regiunea araba se va confrunta cu "obstacole" importante
* se va produce un asasinat care va fi considerat "crima secolului", insa lumea isi va reveni
* acest an va fi martorul unui tip diferit de razboi, un razboi pentru pace
* Abu Dhabi va fi in centrul atentiei, si nu la modul figurativ
* se va produce o perturbare majora, "o agitatie" in apele din Stramtoarea Hormuz
* pentru prima data, intr-un mod nebunesc fara precedent, in anumite state arabe se vor amplasa mai multe baze de rachete
* Qatar si Arabia Saudita se vor confrunta cu probleme legate de securitatea nationala
* in Arabia Saudita, o reuniune nationala de urgenta va duce la introducerea de "sange nou si tanar" in pozitii influente din cadrul guvernului 
* liderul american Barack Obama se va confrunta cu situatii nemaintalnite de presedintii dinaintea lui
* aeroporturile din SUA vor fi tinta unor noi tentative de atentate
* strazile din Iran vor fi martorele unor proteste nemaivazute din timpul Revolutiei Islamice din 1979
* opozitia din Iran isi va pierde unul dintre liderii de marca
* Wikileaks va dezvalui scandaluri financiare in 2011
* fondatorul Microsoft, Bill Gates, va fi asociat cu domeniul politic

The National precizeaza ca, cu un an in urma, atunci cand si-a prezentat previziunile pentru 2010, Hayek a prezis asasinatul din Dubai, din luna ianuarie, caruia i-a cazut victima un important lider al Hamas. Cea mai importanta profetie a sa a fost cea legata de Qatar, despre care a spus ca "va excela in sporturi care atrag atentia la scara mare". Luna trecuta, Comitetul Executiv al FIFA a hotarat ca emiratul arab sa fie gazda turneului final de fotbal din 2022.

Citeste aici mai multe despre Michel Hayek.





Citeste mai multe despre   






















14263 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    doar prostii - articol fara rost (Luni, 3 ianuarie 2011, 18:32)

    outside_the_wall [utilizator]

    Cine e acest "stie-tot"? Ma indoiesc ca e futurolog. Fiind vorba de "profetii" pare mai degraba a fi un ghicitor, sau chiar un complice al intimplarilor (mai putin probabil). Cu asftel de articole se indobitoceste lumea. Hotnews, va apreciez, dar nu merita prima pagina, zau! Multi sarlatani o sa apara si la noi in Romania, mai ales dupa recunoasterea "profesiei" de ghicitor. Cit de ridicoli putem fi! Si totusi, traim in secolul 21! Prosti se vor gasi mereu.
    • +10 (10 voturi)    
      ii da clasa baba Vanga !ia luati aici... (Luni, 3 ianuarie 2011, 19:13)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

      2010 – Al treilea razboi mondial. Războiul va începe în noiembrie 2010 şi se încheie în octombrie 2014. Va începe normal dar dupa se vor folosi bombe nucleare , şi apoi arme chimice.
      2011 – Ca urmare a căderile de precipitaţii nucleare în emisfera nordică nu va fi nici un animal sau vegetaţie. Apoi, musulmanii vor salariul de război, împotriva armelor chimice care au supravieţuit europeni.
      2014 – Cei mai mulţi oameni vor suferi de cancer de piele şi alte boli de piele (o consecinţă a războiului chimic).
      2016 – Europa fara populatie .
      2018 – New China devine o putere mondială. Ţările în curs de dezvoltare, la rândul său operate din exploatatori.
      2023 – Un pic de schimbare în orbita Pământului.
      2025 – Europa încă nu-si revine.
      2028 -Crearea unei noi surse de energie (probabil o reacţie termonucleare controlate). Foamea este treptat depăşita. Se lanseaza o navă spaţială cu echipaj la Venus.
      2033 – Gheata de la poli se topeste.Creste nivelul marilor si al oceanelor.
      2043 – Economia mondială este înfloritoare. În Europa,musulmanii sunt la putere.
      2046 – orice organism (organe) poate fi fabricat (clonare?). Înlocuirea organismele devine una dintre cele mai bune metode de tratament.
      2066 – În timpul atacului de la Roma musulmana, Statele Unite au folosit un nou tip de armă – climatice. De răcire bruscă (îngheţarea instant).
      2076 – Classless Society (comunismul).
      2084 – restaurarea naturii.
      2088 – O boală noua – imbatranire pentru câteva secunde!
      2097 -procesul de imbatranire invins.
      2100 – Soare artificial iluminează partea întunecată a Pamantului.
      2111 – Oamenii devin roboţi in viata.
      2123 – război între naţiuni mici. Naţiunile mari nu intervin.
      2125 – Ungaria va primi semnale din spaţiu.
      2130 – Colonii sub apa (cu ajutorul consiliilor simpatic).
      2164 – Animale devin pe jumatate omenesti
      2167 – o nouă religie.
      2170 – seceta majora.
      2183 – O colonie de pe Marte devine o putere nucleară, şi cere independenţa faţă de Pământ (ca
      • +3 (3 voturi)    
        dar vanga ramine vanga (Luni, 3 ianuarie 2011, 20:46)

        tepes [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Dle. 2010 noiembrie a trecut si razboiul nu a inceput ,uite ca vorbesc si-n versuri,restul prezicerilor afisate nu-si mai au rostul.
        • -1 (3 voturi)    
          calendar ortodox vechi (Marţi, 4 ianuarie 2011, 10:38)

          gazpefoc [anonim] i-a raspuns lui tepes

          Dupa calendarul vechi ortodox, dupa care e cel mai probabil ca se lua si Baba Vanga ea fiind ortodoxa de rit vechi, 11 noiembrie pica in 24 noiembrie normal. Ia vezi cand a atacat Coreea de Nord pe aia din Sud?
      • +2 (2 voturi)    
        pai (Marţi, 4 ianuarie 2011, 3:39)

        Bobo1 [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        razboiul a inceput in noiembrie. E pus pe Pause momentan, dar inca e acolo.
        o singura corectare:
        "2076 – Classless Society (comunismul)"
        Nu comunism, ci zeitgeist era = classless Society
      • -1 (1 vot)    
        pai, (Marţi, 4 ianuarie 2011, 12:24)

        .comcredulu' [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        sa trecem peste glumitele gen razbelul din nov. '10, la precipitatiile nu neaparat nucleare din Europa, apropos de supervulcanul de langa Vezuviu.....
      • 0 (0 voturi)    
        N-are cum (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 9:49)

        vanatorul [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        orice prezicere care nu se termina cu 2012 - sfarsitul lumii, n-are ce cauta!
  • +3 (11 voturi)    
    Nedumerire.. (Luni, 3 ianuarie 2011, 18:58)

    George [anonim]

    Hotnews s-a transformat cumva in tabloid? Zau asa, chiar ne obligati sa suportam toate aberatiile debitate de tot felul de shizoizi?
    • -3 (3 voturi)    
      Corectura... (Luni, 3 ianuarie 2011, 19:15)

      George [anonim] i-a raspuns lui George

      .... de tot felul de schizoizi?
    • +2 (4 voturi)    
      cine te obliga, draga ? (Luni, 3 ianuarie 2011, 23:53)

      getodacul [utilizator] i-a raspuns lui George

      nu-ti place titlul, nu dai click si nu citesti articolul.
      Hai ca asta a fost buna! Parca si vad un redactor al Hotnews cum sta cu pistolul la tampla ta obligandu-te sa citesti fiecare articol, litera cu litera
  • +1 (3 voturi)    
    zvonac (Luni, 3 ianuarie 2011, 19:14)

    gopo111 [utilizator]

    zvonac de doi lei ca si ceilalti, dupa ce citeste si el presa zice ca le stie pe toate, astia sint aia de ne influenteaza mai tare ca tv-ul, ar fii bine sa ii baneze pe zvonaci, ca am vazut ca si romania e plina de zvonaci care doar blablabla dar nu se face nimic din ce spun ei , dar ce ii intereseaza pe ei isi iau bani munciti usor si isi vad mai departe de minciunile lor,puneti mina la munca zvonaci lasati prostiile, Nostradamus a fost doar unul nu ceea ce va credeti voi
  • -1 (7 voturi)    
    Hayek (Luni, 3 ianuarie 2011, 19:25)

    Mirel [anonim]

    M. Hayek e un personaj fascinant, care are milioane de sustinatori in zona Golfului. Eu il urmaresc de cativa ani si pot spune ca declaratiile sale sunt extrem de interesante. Individul e o legenda vie in tarile arabe si, daca romanii n-au auzit de el, nu inseamna ca e vorba de un diletant ce vorbeste prostii. Mai puneti si voi mana pe care si mai largiti-va orizontul, baieti!
    • +1 (3 voturi)    
      Hahahahaha!!! (Luni, 3 ianuarie 2011, 20:30)

      George [anonim] i-a raspuns lui Mirel

      Bai Radoi, vezi-ti bai de fotbal si lasa falsii "profeti" si propaganda!

      P.S. Sper ca la sfarsitul lui MMXI sa-ti musti mana cu care ai scris ineptiile de mai sus. Iar impostorul ala de Hayek sa-si recunoasca impostura.
  • +5 (5 voturi)    
    aoleu !! (Luni, 3 ianuarie 2011, 19:30)

    adi [anonim]

    A murit caracatita lu' peste :-)) , Paul sau cum-il-chema, desigur ca aveam nevoie de Mr. Hayek !! Viitorul suna bine !
    (mai bine puneti mana si faceti ceva SINGURI pentru viitor)
  • +1 (3 voturi)    
    Ai grija, Michele! (Luni, 3 ianuarie 2011, 21:12)

    Daniel [anonim]

    Acu' fo cateva luni citeam ca fratii tai arabi din ... Arabia Saudita? Egipt? - ma rog, una inapoiata rau de tot d.p.d.v. spiritual si cultural - ti-au condamnat la moarte un concetatean (turist in acea tara!) cum ca ar fi vrajitor! Ai grija pe unde calatoresti de-acuma!
  • +3 (3 voturi)    
    EPIC...FAIL (Luni, 3 ianuarie 2011, 22:54)

    enoon [anonim]

    Ahh...another EPIC fail, altu care stie tot si toate despre aceasta lume, un fel de jizas.
  • +4 (4 voturi)    
    2125 – Ungaria va primi semnale din spaţiu (Marţi, 4 ianuarie 2011, 0:32)

    ampersand [anonim]

    Cred că e vorba de-o confuzie, nu e vorba despre Ungaria ci de România, baba a spus Bucharest iar ăia au înţeles Budapest. Marţianul mic, verde şi ochii mari va trimite semnalul de recunoaştere "Barză, varză, viezure, gazdă, brazdă" şi va primi răspunsul "Boszmeg!"
  • +1 (1 vot)    
    ...au si ei OTV-ul lor.... (Marţi, 4 ianuarie 2011, 10:42)

    alex.... [anonim]

    ...cum dracu de nu avea si prosoape in cap.....
  • 0 (0 voturi)    
    Chiorul e profet in tara orbilor (Marţi, 4 ianuarie 2011, 15:47)

    Fane Babanu [anonim]

    - Apar zilnic " Nostradami" care pretind prezice viitorul si o cam dau in bara tot timpul . Acelasi joc de cuvinte ca la tarot / cafea / chiromantie - "aoleo frumosule ca azi-maine-poimuine dar mai sigur saptamanile astea ai o punte de trecut si sa fii antena la vecinu Ghe ca are ceva cu tine si ca sa terminam acilea mai mult ca sigur ai broasca legata si argintul viu facut " . Orice superstitie se transforma brusc in adeverirea "profetiilor". Cititi de curiozitate Codul Bibliei de Eliyahu Rips http://en.wikipedia.org/wiki/Torah_Code gasiti pagini si in lb romana .
    (Ma bantuie si-acum vorbele "lui" Stefan cel Mare
    [si Sfant]: "Moldova nu a fost a mea si nu este a voastra, ci a urmasilor vostri, si a urmasilor urmasilor vostri, in veacul vecilor!"
    [memorabila interpretare a regretatului Gh. Cozorici in piesa APUS DE SOARE/Barbu Stefanescu-Delavrancea])