VIDEO O noua dâră luminoasa ciudata pe cerul american

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 11 noiembrie 2010, 15:53 Actualitate | Internaţional


Dara luminoasa pe cerul new-yorkez
Foto: Captura Youtube.com
Dupa fenomenul bizar inregistrat luni seara pe cerul din California, explicat de experti de la Pentagon si NASA ca provenind de la un avion, o alta dara luminoasa rara ii alerteaza pe locuitorii din New York, relateaza CBS, citand insa un astronom care explica fenomenul.

Dara de lumina rosie a aparut pe cerul din Manhattan la apus. Presa locala si politia au inregsitrat mai multe apeluri de la cetateni alarmati.

Un astronom a explicat ca, desi e frumoasa, este vorba doar de o dara de condensatie, lasata in urma de un avion cu reactie.

Experti de la Pentagon si NASA au ajuns miercuri la concluzia ca dara misterioasa aparuta pe cer in sudul Californiei, care a creat senzatie in mass-media si a lansat numeroase comentarii pe Internet cu privire la posibilitatea ca urma sa fi provenit de la o racheta lansata in secret, provine de la un avion, fiind deformata de unghiul de filmare, de vant si de alti factori de mediu.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5195 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    E o racheta? E u avion? (Joi, 11 noiembrie 2010, 17:04)

    gigi [anonim]

    "Nu! E Superman!" :)
    Se potriveste.
    • +2 (2 voturi)    
      Nooo! (Vineri, 12 noiembrie 2010, 12:03)

      LauraC [anonim] i-a raspuns lui gigi

      It's SuperCow! :)
  • +1 (7 voturi)    
    da, riiight! (Joi, 11 noiembrie 2010, 17:05)

    emil b [anonim]

    avioane cu jet zboara de peste 40-50 de ani pe cerul americii si nu au fost semnalate astfel de fenomene. give me a break! se pregateste ceva.
    • -2 (6 voturi)    
      da, riight! (Joi, 11 noiembrie 2010, 17:12)

      Geo [anonim] i-a raspuns lui emil b

      Se pregateste ceva de peste 40-50 de ani si nu au fost semnalate astfel de fenomene. Give me a break! E vorba de avioane cu jet ce zboara pe cerul americii.
      • -2 (2 voturi)    
        ... (Joi, 11 noiembrie 2010, 20:47)

        sile [anonim] i-a raspuns lui Geo

        Zi-le, domnu' Geo! Apropo, chiria la landlord ti-o platesti la timp, da? Ca altfel te da afara din casa care nu e a ta si te muti in trailer-park...
  • +1 (7 voturi)    
    Explicatie* (Joi, 11 noiembrie 2010, 17:14)

    Vizitiul [utilizator]

    Explicatia* este simpla: Rata somajului in US este foarte ridicata in prezent. Asta inseamna ca oamenii au mult mai mult timp sa se uite "pe pereti" si incep sa observe lumea inconjuratoare, evident, orice li se va parea deosebit :)

    O documentare cu privire la poluarea din LA va va lamuri.

    *Nu reprezinta cauza absoluta :)
  • +2 (4 voturi)    
    frumos peisaj (Joi, 11 noiembrie 2010, 19:21)

    ... [anonim]

    Dumnezeule, dar cerul ala este galben! asta este mult mai ciudat decat orice dara. pentru ca asta se si inspira, nu doar se vede :(
    si totusi, tocmai de asta s-au inventat "anti-ecologistii": ca sa ne spuna ca este normal ca cerul sa arate asa. o mostra de "common sense", chipurile.
    • -2 (4 voturi)    
      halooo (Joi, 11 noiembrie 2010, 22:08)

      dodo [anonim] i-a raspuns lui ...

      Daca citeai articolul, ai fi vazut ca era vorba de apus...
      • +3 (3 voturi)    
        si ce-i cu asta? (Joi, 11 noiembrie 2010, 23:47)

        ... [anonim] i-a raspuns lui dodo

        apusurile mov, galbui, portocalii, luna galbena, soarele rosiatic - se vad asa datorita paclei si smogului. evident ca este vorba de apus. asta, insa, nu face mai putin galben si anormal cerul din imagini.

        de altfel, imaginea poluarii, mai mult sau mai putini crunte, ne-a devenit in ultimii ani accesibila fiecaruia dintre noi. priviti-va orasul de pe un deal suficient de inalt, si veti observa o pacla galben-violeta. in care, evident, plamanii nostri, altfel atat de sensibili la agresiunea fumatorilor, se simt ca in sanul lui Avram. sau, cel putin, aproape de vreo bronsita sau vreun cancer pulmonar.
        • -2 (2 voturi)    
          chiar asa, ce-i cu asta? (Vineri, 12 noiembrie 2010, 12:02)

          puncte, puncte [anonim] i-a raspuns lui ...

          Mai puncte puncte, stii vorba aia, "eat a beaver, save a tree"? M-am saturat de ecomaniaci care se perpelesc de grija pinguinilor. Uite, pentru comentariul tau, promit solemn ca in seara asta o sa stau cu toate becurile aprinse si o sa ma duc cu masina sa cumpar paine de la magazinu' lu' nea Virgil, dupa coltul blocului. Inca ceva: in ce oras traiesti de ai pacla violet deasupra capului tau verde?
  • +1 (3 voturi)    
    ce fraieri americanii astia! (Vineri, 12 noiembrie 2010, 11:44)

    nahir [utilizator]

    era vanghelie in zbor electoral, pentru atragerea simpatizantilor psd din lumea noua, ca aia veche din sectorul 5 e deja castigata si maine-poimaine vin alegerile pentru primaria bucurestiului (de unde zice el ca o sa ajunga la cotroceni, dupa modelul base).