VIDEO Marea Britanie: Un jefuitor inarmat, imobilizat cu ajutorul unui scaun de un jucator de rugby

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Joi, 13 mai 2010, 22:56 Actualitate | Internaţional

Jefuitor la o casa de pariuri din Marea Britanie
Foto: Captura Youtube.com
Un barbat a fost impiedicat sa jefuiasca o casa de pariuri dintr-un orasel din Marea Britanie de catre un jucator profesionist de rugby, inarmat cu un scaun. Jefuitorul, pe numele sau Azar Sulman, inarmat cu un pistol i-a cerut lui Martin Richardson, rugbist de performanta sa deschida usa, pentru a-si grabi plecarea din sediu. Richardson, practicant si de judo, a refuzat sa indeplineasca cerintele infractorului si in schimb, a inceput sa-l loveasca cu un scaun. Barbatul in varsta de 20 de ani a fost imediat imobilizat, pana la sosirea politiei, informeaza SkyNews.

"In mod normal, nu as deschide usa nimanui, cu atat mai putin unui hot" a declarat rugbistul. "Si ce daca avea o arma? Nu pot trece cu vederea faptul ca a fost foarte nepoliticos", a continuat Richardson.

Politia locala l-a rasplatit pe curajosul client cu 250 de lire sterline si a anuntat ca ii va acorda o medalie pentru calmul cu care a actionat.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4281 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Caracter (Joi, 13 mai 2010, 23:37)

    hefaistos [anonim]

    Un om adevarat se vede in situatii limita de acest gen. Tot respectul pentru atitudinea si actiunea lui.
    F.rar mai vedem asemenea fapte in zilele noastre.
    • +2 (2 voturi)    
      hmm... (Vineri, 14 mai 2010, 8:16)

      danzigk [utilizator] i-a raspuns lui hefaistos

      sa nu uitam ca politia recomanda ca in astfel de cazuri sa nu intervii, sa stai calm, sa nu enervezi infractorul, etc.
      faptul ca are o arma inseamna ca si-a asumat folosirea lui. tu stai smeker in fata unui pistol ?
      • 0 (0 voturi)    
        Exact! (Vineri, 14 mai 2010, 12:39)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui danzigk

        Frumos da pe ecran, dar eroul si-a riscat viata inutil.
        Deci "eroul" s-a envervat cand i-a zis ala sa-i deschida usa?
        =))
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo ! (Vineri, 14 mai 2010, 0:20)

    jorj [anonim]

    Bravo lui !
    • 0 (0 voturi)    
      hmm... (Vineri, 14 mai 2010, 1:05)

      Un Trecator [anonim] i-a raspuns lui jorj

      Nu stiu ce sa zic. Nu stiu daca se justifica, dupa orice standarde de eroism sau lasitate, sa-ti pui viata in pericol, atacand un jefuitor inarmat, care avea tot timpul sa te ciuruiasca. A avut noroc ca, desi el a fost inconstient, agresorul a fost mai cumpatat. :) Data viitoare poate nu mai joaca la cacialma.
      • 0 (0 voturi)    
        pai... (Vineri, 14 mai 2010, 2:14)

        allin [anonim] i-a raspuns lui Un Trecator

        nu te-ai gandit ca s-ar fi putut ca rugbistul sa o fi luat personal acestt jaf si sa nu o faca pt casa de pariuri ? :)
        mare orgoliu tre sa aiba nenele asta sa fie portaru unui hot.... si mai ales daca nu il roaga frumos ci il ameninta cu pistolu.
        parerea mea ;)
  • +3 (3 voturi)    
    guy, unde esti? (Vineri, 14 mai 2010, 8:19)

    mihai [anonim]

    e ca o secventa dintr-un film al lui Guy Ritchie, unde bobocu incearca un jaf si da peste durul-durilor si ii mai cere sa-i deschida si usa :)
    anyway, curajos tip
    • 0 (0 voturi)    
      cel mai bun comentariu (Vineri, 14 mai 2010, 14:31)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      am un singur plus.
  • 0 (0 voturi)    
    S-a intamplat in Brasov (Vineri, 14 mai 2010, 11:49)

    Viorel Moisei [anonim]

    ca un astfel de erou sa se ia dupa jefuitorii unei case de schimb si sa fie omorat de unul dintre acestia. Nenea de aici a avut noroc.
  • +1 (1 vot)    
    Poate a fost fler (Vineri, 14 mai 2010, 14:34)

    abc [anonim]

    Fiind si luptator, l-o fi simtit pe pusti slab de inger.
  • 0 (0 voturi)    
    numai pentru faptul (Vineri, 14 mai 2010, 14:36)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca il chema azar suleiman si merita un scaun in cap.
  • 0 (0 voturi)    
    Talharul avea pistolul in stanga (Vineri, 14 mai 2010, 14:38)

    abc [anonim]

    Poate se descurca greu sa traga avand sacosa in dreapta:D