VIDEO Imagini dramatice: un barbat isi salveaza copilul din fata unei masini scapate de sub control

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 12 mai 2010, 19:07 Actualitate | Internaţional

Imagini dramatice
Foto: Captura LiveLeak
Autoritatiile din Australia au dat publicitatii imagini dramatice care arata un barbat ce-si salveaza copilul atunci cand o masina scapata de sub control a intrat in ei pe trotuar, transmite New York Post. Andrew Leach poate fi vazut cum il protejeaza pe micutul Haydn, chiar daca vehiculul l-a lovit in plin pe barbat.

Imaginile au fost surprinse de camerele video ale unei agentii imobiliare din Penrith (Australia).

Leach a declarat ca mergea pe trotuar, tinandu-l in brate pe micutul Haydn. Parintii barbatului se aflau alaturi de ei. "La un moment dat, am auzit un zgomot. I-am spus tatei ca e probabil vreun tanar care isi ambaleaza motorul. Tata a glumit, s-a intors spre mine si, in acel moment, masina m-a lovit", a declarat australianul. "M-am gandit imediat ca eu pot sa fiu lovit, ca pot sa ma refac, insa fiul meu n-are nicio sansa sa-si revina".

Michael Ball, un agent imobiliar care s-a ferit in ultimul moment din fata masinii scapate de sub control, a declarat despre Leach: "Este uimitor ca nu a dat drumul copilului. A tinut copilul in brate tot timpul si nu i-a dat drumul".

Micutul Haydn a scapat fara nicio zgarietura, in timp ce Andrew Leach si-a rupt un picior. Parintii barbatului, Caroline si David Leach, au fost  raniti grav, fiind loviti in plin de masina si aruncati cativa metri in aer. Intre timp, ei s-au vindecat.

Masina era condusa de o femeie in varsta de 82 de ani, despre care se crede ca a suferit un atac de cord.

Accidentul a avut loc in apropiere de Sydney in 2008, insa imaginile au fost date publicitatii abia acum.



Citeste mai multe despre   






















5558 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Impresionant (Miercuri, 12 mai 2010, 21:40)

    Trojan.H [utilizator]

    Impresionant
  • +1 (3 voturi)    
    ar trebui ca toate accidentele de genul asta (Miercuri, 12 mai 2010, 22:30)

    dancu [anonim]

    sa duca spre pedeapsa cu inchisoarea pt teribilistii de soferi care le produc

    fiecare agarici care abia se tine pe picioare se crede zmeu cand sta pe >100 CP, dar de fapt nu e capabil sa se tina pe el pe picioare
    • +1 (3 voturi)    
      ?? (Joi, 13 mai 2010, 0:41)

      CristiG [anonim] i-a raspuns lui dancu

      Soferul masinii a fost o femeie de 82 de ani care a facut atac de cord. Nu totate accidentele sunt cauzate de teribilisti.
      • +4 (6 voturi)    
        era o baba 'teribilista' (Joi, 13 mai 2010, 10:49)

        me [anonim] i-a raspuns lui CristiG

        ... din pacate in multe state moderne nu este suspendat permisul seniorilor care nu mai au capacitatea de a conduce...
  • +7 (9 voturi)    
    limita de vartsa (Miercuri, 12 mai 2010, 23:31)

    Cosmin [anonim]

    Cu tot respectul pentru cei varstnici, insa o persoana de 82 de ani nu are ce cauta la volan.

    Ar trebui impusa o limita de varsta, probabil undeva la 70 de ani.

    Normal ca astfel de accidente pot fi produse si de pusti teribilisti, dar in cazul de fata varsta a fost factorul.
    • -1 (7 voturi)    
      Delirezi... (Joi, 13 mai 2010, 1:12)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Cosmin

      Crezi ca asta e solutia? Limita de varsta? Sune persoane care la 50 de ani mor de atac de cord. De aia este obligatoriu examenul medical periodic...dar tu probabil nu esti sofer si nu ai auzit de treaba asta. In schimb iti dai cu parerea despre chestiuni de care habar nu ai.....Rusinica!
      • +2 (2 voturi)    
        nu crezi? (Joi, 13 mai 2010, 8:09)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        nu crezi ca la 82 de ani sunt sanse mai mari de infarct decat la 50? Plus reflexele.
    • +4 (4 voturi)    
      Absolut de acord (Joi, 13 mai 2010, 10:37)

      rakkone [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin

      La fel gandesc si eu. Cum exista o limita de 18 ani sub care nu poti avea permis pentru ca fizic si psihic esti "necopt", ar trebui sa existe o limita superioara de varsta (si eu tot un 70 de ani as da) peste care sa nu mai ai drept de permis pentru ca fizic, reflexe, scleroza, atentie distributiva etc nu mai pot face fata.