Studiu: Trei din patru britanici si-ar dori sa emigreze

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 10 mai 2010, 17:53 Actualitate | Internaţional

Trei sferturi dintre britanici si-ar dori sa emigreze, cea mai "populara" destinatie, preferata de cei mai multi dintre acestia, fiind Australia, sustine un studiu citat de cotidianul Daily Mail.

Principalele motive invocate de britanicii ce si-ar dori sa emigreze sunt situatia economica actuala, dificultatile in a gasi un loc de munca, dar si dorinta de a-si schimba viata.

Studiul a fost realizat de institutul Currency UK, pe un esantion de 1.029 de persoane


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1524 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Corect (Luni, 10 mai 2010, 18:16)

    Vizitiul [utilizator]

    Iar UK o sa ajunga noul middle east :)
    • +3 (5 voturi)    
      comentariu (Luni, 10 mai 2010, 18:18)

      vgbdm [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      "Yes and one of the major reasons people want to emigrate is because of the unfettered immigration."
      - Gibbsie, Lincs, 10/5/2010 0:15
      • +6 (6 voturi)    
        Categorie (Luni, 10 mai 2010, 18:43)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui vgbdm

        Intra la categoria "excesul este daunator".

        Ce ironie, au fost impotriva emigrarii din Europa de Est si au ajuns invadati din alta parte!

        Sa vedem pe unde scot camasa, pe termen lung.
    • 0 (0 voturi)    
      englezii vor soare (Marţi, 11 mai 2010, 0:39)

      uzzy [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      cred ca s-au saturat de clima aia cand tot timpul ploua, trebuie sa ai tot timpul umbrela...
  • +4 (4 voturi)    
    mda. daily mail (Luni, 10 mai 2010, 18:49)

    smith [anonim]

    si elvis traieste tot in australia...
    si obama.
    • +1 (1 vot)    
      daily mail ziar de scandal (Marţi, 11 mai 2010, 0:06)

      ghe [anonim] i-a raspuns lui smith

      de genul Click,citit de englezi fandositi carora le plac Cheeky Girls :))DDD
  • -1 (7 voturi)    
    Deci, in rezumat: (Luni, 10 mai 2010, 18:58)

    A.Corneliu [utilizator]

    1. Englezii fug din anglia.
    2. Musulmanii intra si se inmultesc.
    3. Englezii ramasi se convertesc la Islam.
    4. Si se implineste dorinta exprimata in gura mare de muftiii "englezi" oral si in scris, la TV, in ziare, pe internet si pe toti peretii: "Traiasca Anglia musulmana!"
    Nu in viitorii 2-3 ani, dar nici cu mult mai incolo.
    QED
    • -1 (3 voturi)    
      Hmmm ... (Luni, 10 mai 2010, 21:13)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui A.Corneliu

      A propos de Anglia musulmana ... Ma gandesc oare ce vor zice sud-africanii albi care de "binele" "democratiei" negre emigreaza in UK. S-ar putea ca impreuna cu skin-heads-ii sa-i injumatatzeasca pe muslimi ... Si atunci acestora le vor sari in ajutor Franta musulmana ... si poate Jumate de Europa musulmana! Si pentru asta vom putea multumi "prientenilor" americani! Tot in numele democratiei!

      Sau poate ne vom trezi la realitate si sa bagam de seama pericolul numit islam!!!