VIDEO Bush isi sterge mana de camasa lui Clinton dupa ce da mana cu sinistratii din Haiti

de M.C.     HotNews.ro
Vineri, 26 martie 2010, 22:39 Actualitate | Internaţional

Bush si Clinton dau mana cu sinistratii din Haiti
Foto: Captura Youtube.com
Fostul presedinte american George W. Bush se afla din nou in centrul atentiei datorita unui clip video in care se observa cum acesta isi sterge mainile de camasa lui Bill Clinton dupa ce da mana cu sinistratii din Haiti, noteaza New York Times.

Clipul video a fost extras dintr-o inregistrare postata de BBC la inceputul acestei saptamani, cand George Bush si Bill Clinton au vizitat taberele de sinistrati din Haiti si capitala Port-au-Prince, distrusa aproape in totalitate de cutremurul devastator de pe 12 ianuarie. Scopul vizitei celor doi fosti presedinti americani a fost de a stimula donatiile pentru sinistrati. Pana in momentul de fata, prin fondul Bush-Clinton, s-au strans 37 milioane de dolari.

Filmuletul postat pe YouTube a strans in doar doua zile peste 1,6 milioane de vizualizari.



Citeste mai multe despre   






















4806 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    cine e Bush asta?! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 0:45)

    trussardy [utilizator]

    parca imi suna cunoscut..
    • +3 (11 voturi)    
      buna (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:30)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui trussardy

      e un Vanghelie american
    • +1 (3 voturi)    
      sigur nu e un vierme de forum (Sâmbătă, 27 martie 2010, 18:08)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui trussardy

      asa ca tine! TU cati bani ai strans pentru sinistrati - cu sau fara sa (ajungi vreodata) sa iti stergi mana pe camasa lui bill? da' esti prea ocupat sa te dai valoare pe forum...
  • 0 (10 voturi)    
    Basescu (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:01)

    bmick [anonim]

    Pare a fi o facatura... ceva de genu' "Basescu a lovit un copil!"
    • -6 (8 voturi)    
      trucaj (Sâmbătă, 27 martie 2010, 12:40)

      dada [anonim] i-a raspuns lui bmick

      sa-ti fie rusine, dinu patriciu
  • -1 (5 voturi)    
    ete na! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:42)

    MirceaA [utilizator]

    a stranutat omul, i-a ramas ceva in palma si s-a sters de camasa colegulu... ca in armata.
  • +3 (3 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 27 martie 2010, 7:52)

    ampersand [anonim]

    N-am fost vreodată fan buşulică, dar secvenţei de mai sus îi lipseşte "contextul", n-am nici cea mai vagă idee despre ce s-a-ntîmplat cu mâna lui.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu conteaza (Sâmbătă, 27 martie 2010, 16:56)

      Deepstereo [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Nu conteaza ce s-a intamplat, oricum a fost un superb, am ras cu pofta
  • -1 (1 vot)    
    Si dupa ce a dat mana cu Obama... (Sâmbătă, 27 martie 2010, 22:58)

    tupeu [anonim]

    Bush s-a dezinfectat dupa ce a dat mana cu Obama.
    Bush s-a intors catre un adjunct al sau, "care i-a turnat multa solutie dezinfectanta pe maini". Bush i-a oferit si lui Obama spunandu-i: "N-am vrut sa fiu neigienic si am dat cu solutie"