VIDEO Un ziarist de la BBC, anchetat de politie dupa ce a marturisit intr-o emisiune ca si-a ucis iubitul bolnav de SIDA

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 16 februarie 2010, 20:03 Actualitate | Internaţional

"Confesiune" la BBC
Foto: Captura Youtube.com
Politia britanica a declansat o ancheta dupa ce un cunoscut prezentator al postului BBC a marturisit, in cadrul unei emisiuni, ca si-a ucis iubitul, bolnav de SIDA, transmite FoxNews. Ray Gosling a declarat ca si-a sufocat iubitul, dupa ce acesta ii ceruse sa-l ajute sa moara deoarece "suferea cumplit" din cauza bolii.

Intr-o emisiune realizata in decembrie trecut si difuzata recent de BBC, Gosling poate fi vazut cum merge printr-un cimitir si declara: "Poate ca acum este timpul sa va impartasesc un secret pe care l-am pastrat o perioada lunga de timp. Am ucis pe cineva odata. Era un tanar, era iubitul meu si avea SIDA", a afirmat ziaristul in cadrul emisiunii "Inside Out".

Gosling a afirmat ca "intr-o dupa-amiaza fierbinte" in spital, doctorii i-au spus ca nu mai pot sa faca nimic pentru pacient. Iubitul sau "avea dureri ingrozitoare, ingrozitoare", asa incat Gosling le-a cerut doctorilor sa-i lase singuri in salon.

"Am luat perna si l-am sufocat pana cand a murit. Doctorul s-a intors si eu am spus: "A murit". Nu s-a mai zis nimic de-atunci", a marturisit ziaristul, adaugand ca si-a pus capul in pamant si a inceput sa planga. Jurnalistul nu a precizat numele victimei, insa a spus ca el si cu iubitul sau facusera un pact ca Gosling "sa-l ajute sa moara" daca va avea dureri mari si nu va putea sa-si mai revina.

BBC a anuntat ca politia il ancheteaza pe Gosling si ca reteaua de televiziune va coopera cu anchetatorii.

Legile britanice pedepsesc cazurile in care cineva ajuta un muribund sa moara. Cei gasiti vinovati risca pana la 14 ani de inchisoare.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1604 vizualizari

  • -10 (12 voturi)    
    ce surpriza! (Marţi, 16 februarie 2010, 20:49)

    r [anonim]

    marele bbc promoveaza homosexuali degenerati si criminali.
    • +3 (7 voturi)    
      Satisfactie (Marţi, 16 februarie 2010, 21:20)

      Moldo-valahul [anonim] i-a raspuns lui r

      Si nu-i asa ca incerci o satifactie netarmurita cind scrii asa ceva? Balacarind, balacarind intru pofta de a umili; dar pofta asta vine de la un suflet mic, nu-i asa?
  • +2 (8 voturi)    
    Este si firesc (Marţi, 16 februarie 2010, 20:51)

    moucha [anonim]

    Atunci cand un animal sufera si este irecuperabil este firesc sa fie eutanasiat. Atunci insa cand indeplinesti dorinta cuiva care sufera pe deplin constient de faptul ca nu va mai fi niciodata sanatos, faci 14 ani. Asta imi trezeste in minte imaginea unor oameni care stau agatati de tocaria geamurilor, incercand sa mai castige un pic de timp pana cand pompierii ii vor salva din incendiu. Jos sunt pregatite salvari, masini de pompieri, gata sa intervina. Dar un avocat la costum anunta cu mobilul in mana "ne pare rau, proprietarul cladirii e de negasit, nu putem interveni, incercam sa dam de el maine". Salvarile pleaca, pompierii la fel si vine un preot cu portavoce si ii incurajeaza pe cei de la ferestre cum ca asa le-a fost sortit, ca Dumnezeu le da oamenilor incercari si ca asta e, trebuie sa treci prin ele cu fruntea sus.
  • +5 (9 voturi)    
    .... (Marţi, 16 februarie 2010, 20:55)

    eu [anonim]

    o lectie de omenie.,,si acum turma o sa inceapa sa vomite comentarii despre eutanasie si homosexualitate.
    • -1 (5 voturi)    
      o lectie de omenie? (Marţi, 16 februarie 2010, 21:55)

      toto [anonim] i-a raspuns lui eu

      sa ucizi, chiar la cerere, e omenie?
      ma rog nu asta e problema, ci faptul ca in aceasta lume murdara in care drepturile omului sunt incalcate fara nici o retinere chiar si in cele mai asa zis democrate tari, sa legiferezi eutanasierea este un mare pericol. Va dati seama ce metoda de a scapa de opozantii politici ar fi, sa induci cuiva o coma artificiala si apoi sa-i convingi familia ca e o leguma si ca trebuie eutanasiat? Acest jurnalist britanic doar vrea sa aduca in discutie, din nou, legiferarea eutanasierii si atrage atentia opiniei publice.
      • +1 (3 voturi)    
        Fugi la citit! (Miercuri, 17 februarie 2010, 0:56)

        rapidul [anonim] i-a raspuns lui toto

        Dupa mintea ta, coma artificiala se induce cu apa minerala, si mintea ta tolereaza usor scenariu: V. Ponta tanar si sanatos cade in coma, si apoi eutanasiat, Vanghelie dupa doua luni la fel, in coma profunda si eutanasiat, vine randul si lui Vadim, diagnostic "coma nebuneasca specifica" , apoi eutanasiat de doua ori, ca sa fim siguri, iar ziaristii, rudele si medicii, societatea nici macar asa un semn de intrebare, o banuiala, ceva, totul natural.
  • -6 (6 voturi)    
    reclama ascunsa! (Marţi, 16 februarie 2010, 21:35)

    gigi [anonim]

    Cred ca guvernantii au pus de o reclama pt pensionari, sa nu mai sufere! Tipul va fi fff cautat, la cati ne chinuim in tara asta!
  • -2 (2 voturi)    
    a vrut sa para interesant (Marţi, 16 februarie 2010, 22:42)

    Rumalun1st [utilizator]

    ce a ajuns BBC-ul daca se promoveaza asa ceva...
  • -4 (4 voturi)    
    poftim (Miercuri, 17 februarie 2010, 9:46)

    sabo [anonim]

    Degeneratii astia de englezi...in toata istoria lor au fost niste decreerati....numai tampenii si tampiti pe insula aceea
    si care s-au raspandit in lume.....sa stiti ca sunt protestanti...protesteaza la lumea curata
    • +2 (2 voturi)    
      ,,,, (Miercuri, 17 februarie 2010, 11:27)

      eu [anonim] i-a raspuns lui sabo

      un regat pe 2 insule si un imperiu care format cateva zeci de state, o cultura geniala, o comunitate cu mult mai eficienta decat uniunea europeana si cea mai valoroasa moneda din economia mondiala.
      Tine frustrarile pentru predica de duminica. vomele nationalist crestine nu isi au locul in lumea libera