Turcia: Adolescenta ingropata de vie pentru ca a fost vazuta in compania unor barbati

de M.C.     HotNews.ro
Joi, 4 februarie 2010, 23:16 Actualitate | Internaţional

O adolescenta din Turcia, ce facea parte dintr-o familie de kurzi, a fost ingropata de vie de catre membrii familiei sale ca si pedeapsa pentru ca a fost vazuta in compania unor barbati.

Medine Memi, in varsta de 16 ani, a fost gasita ingropata la doi metri adancime in curtea familiei sale din localitatea Kahta, in sud-estul provinciei Adiyaman. Aceasta avea mainile legate si statea intr-o pozitie de sezut.

In urma autopsiei s-a gasit pamant atat in plamanii cat si in stomacul fetei, fapt ce demonstreaza ca atunci cand a fost ingropata adolescenta era in viata si constienta.

Tatal si bunicul fetei au fost arestati si sunt tinuti in custodia politiei pana la proces.

Politia a descoperit cadavrul in decembrie dupa ce o persoana le-a declarat politistilor ca fata a fost ucisa in urma unui "consiliu" familial, noteaza The Guardian.

"Crimele pentru onoare" fac anual aproximativ 200 de victime in Turcia si sunt frecvente mai ales in zonele kurzilor. Sub presiunea Uniunii Europene, Turcia a introdus pedepse speciale impotriva autorilor acestor crime, ce pot fi condamnati la inchisoare pe viata.


Citeste mai multe despre   























2658 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Niste incuiati! (Joi, 4 februarie 2010, 23:39)

    Gogu [anonim]

    Saraca fata! Ce se va intampla cu barbatii care „i-au tinut companie”? Onoarea lor cine o judeca?
  • +4 (8 voturi)    
    ???? (Joi, 4 februarie 2010, 23:57)

    Cristi [anonim]

    Islam criminal. Dinspre zona aia numai de grozavii sinistre auzim. Primitivism e prea putin spus. Criminali odiosi.
  • +5 (5 voturi)    
    ha (Vineri, 5 februarie 2010, 0:49)

    valentin rusu [anonim]

    mai vor sa intre in ue pai deaia nu o sa intre
  • +1 (7 voturi)    
    Turcia in EU? Niciodata! (Vineri, 5 februarie 2010, 0:55)

    dumi [anonim]

    Musulmanii in EU? Niciodata!
    • +1 (1 vot)    
      mda.. (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 13:52)

      Lilia [anonim] i-a raspuns lui dumi

      Nu pentru ca sunt musulmani,nu vor fi primiti in UE, dar pentru ca pana in ziua de azi nu au recunoscut genocidul, eliminarea armenilor de către guvernul ” Junilor turci” între anii 1915-1916, soldat cu moartea a aproximativ 2,5 milioane de oameni.
  • +2 (2 voturi)    
    adolescenta (Vineri, 5 februarie 2010, 2:04)

    dany [anonim]

    tribal...grotesc...e absurd ..in 2011....extraordinar
  • -1 (5 voturi)    
    acuma ii intelegeti pe israelieni (Vineri, 5 februarie 2010, 9:04)

    kktzel [anonim]

    ...sau poate nici acuma nu va dati seama ca singura si ultima bariera de aparare impotriva ingrozitorul pericol galben ( despre care se mentioneaza in Biblie ) si anume ISLAMUL este statul Israel,,,????...sau asteptati sa va intre in case ca pe urma sa regretati ca n-ati tinut cu israelienii....voi stiti ca in Israel in zilele noastre musulmanii le taie chestia la fetite iar daca prind vreo femeie cu vreun barbat fara aprobarea parintilor le lapideaza - adica le omoara cu pietre...???...stiati sau...???...continuati sa le plingeti de mila la barbarii palestinieni...ati uitat cum veneau in Romania inainte de 1989 si ne luau cele mai frumoase fete ca apoi sa le vinda la niste barbari din desert pe o camila...!!!mai ce repede uitati voi toate orbiti de furia impotriva evreilor care-practic-nu v-au facut niciodata nimic...
  • -1 (5 voturi)    
    ISRAELIENII SI EVREII (Vineri, 5 februarie 2010, 9:25)

    calugaru [anonim]

    mai kktzel las-o moale si nu te mai preface ca nu stii cum sta socoteala la romani....noi am fost invatati de mici copii si din generatie in generatie ca evreii sunt vinovati de toate...de aceea e mult mai usor pentru noi sa continuam cu niste idei false decit sa cautam adevarul...daca te legi de musulmani iti taie partea de jos...sau in cel mai bun caz iti dau foc la pravalie...in timp ce evreii nu riposteaza deloc...sau poate stii vreun exemplu - unul singur !!!! - in care un evreu a lovit un roman ???...de ce nu le intrebi pe romancele care s-au casatorit cu evreii cum o duc in Israel...???...sau sa le intrebi pe cele care traiesc in desert alaturi de niste brute musulmane...!!!!...kktzel are dreptate...ar trebui sa ne trezim...vorba imnului DESTEAPTA-TE ROMANE...pina nu e prea tirziu
    un patriot
  • 0 (2 voturi)    
    se intampla peste tot in Europa (Vineri, 5 februarie 2010, 9:26)

    Misha [anonim]

    Am fost in vacanta vara trecuta in Londra. Una din stirile care era pe toate canalele media era despre o crima de onoare. Un musulman avusese relatii cu sotia/sora altuia. Printre alte torturi tin minte ca i-au dat foc si i-au taiat genitalele. Din nefericire pentru ala scapase cu viata si era la terapie intensiva.
  • +1 (1 vot)    
    UE (Vineri, 5 februarie 2010, 10:24)

    marius [anonim]

    unde sunt sustinatorii intrarii Turciei in UE? au tacut?
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 5 februarie 2010, 12:25)

    Gigi Maybachistu' Legal [anonim]

    După cum s-a văzut şi în afacerea Tanacu, e o mare diferenţă între ceea ce spune guvernul de la Ankara şi ce înţeleg nişte ţărănoi cretini şi fanatici religioşi (comentariul are caracter general, îşi păstrează sensul deşi se poate înlocui numele capitalei :D )
  • -2 (2 voturi)    
    ca si pedeapsa (Vineri, 5 februarie 2010, 15:39)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    era suficient ca pedeapsa sau drept pedeapsa.
    Din ciclul: sa invatam limba romana fara profesor, dar cu bun simt.
  • +2 (2 voturi)    
    Astea-s maniaci sexuali! (Vineri, 5 februarie 2010, 18:12)

    Lilia73 [utilizator]

    Nici prin minte sa-ti treaca asa o pedeapsa pentru asa comportament,.... cat o analizeaza ei si cat si-o imagineaza...cred ca dupa ce au ingropat biata copila au avut si orgasm...adevarati maniaci si psihopati!