VIDEO Un politician american, filmat in timp ce-si agresa prietena, risca sapte ani de inchisoare

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 23 septembrie 2009, 12:06 Actualitate | Internaţional

Un senator democrat din New York a fost filmat in timp ce-si agresa prietena, informeaza NBC. Hiram Monserrate poate fi vazut cum o trage violent pe femeie prin holul unei cladiri din cartierul Queens, dupa ce, initial, i-a taiat faţa cu o bucata de sticla. Politicianul risca sapte ani de inchisoare.

Inregistrarea video a fost prezentata in timpul procesului lui Monserrate, care se desfasoara la New York. In imagini se poate vedea cum prietena senatorului, Karla Giraldo, coboara scarile cu greutate, tinandu-se cu mana de balustrada. Femeia incearca sa sune la usa unui vecin, insa este trasa violent de Monserrate, care o scoate cu forta din imobilul aflat in zona Jackson Heights. Femeia plange si striga dupa ajutor.

Politicianul a fost arestat in decembrie 2008.

Dupa ce l-a acuzat pe senator ca a agresat-o, femeia si-a schimbat declaratia, afirmand ca incidentul a fost "un accident straniu" si a refuzat sa coopereze cu procurorii. Un tribunal din New York l-a pus insa pe politician sub acuzare.

Daca va fi gasit vinovat de agresiune, Monseratte isi va pierde locul de senator in Congresul de New York si ar putea petrece sapte ani in spatele gratiilor.

Atentie, imagini violente!


View more news videos at: http://www.nbcnewyork.com/video.



Citeste mai multe despre   






















5579 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Doamne (Miercuri, 23 septembrie 2009, 12:47)

    Alexandru [anonim]

    Abia am reusit sa nu lesin.

    Doamne fereste ce atrocitati.

    Nici in al doilea razboi mondial nu am vazut asa ceva.

    Atentie! Nu conduceti sau manevrati autoturisme sau utilaje grele dupa ce vizionati acest film.
    • -4 (14 voturi)    
      tt (Miercuri, 23 septembrie 2009, 13:26)

      tt [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

      ce sa te astepti de la acest partid marxisto-satanist numit partidul democrat? astia au distrus America in frunt cu 'mantuitorul' lor birasial, Barrack the magic negro Obama.
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Miercuri, 23 septembrie 2009, 14:03)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

      Poate nu te-ai uitat la filmul din articol...
    • +3 (3 voturi)    
      Apocalipsa (Miercuri, 23 septembrie 2009, 19:31)

      Geo [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

      Imaginile parca sunt desprinse dintr-un film despre sfarsitul lumii. Ati vazut cate secunde a stat usa aia n.e.d.e.s.c.h.is.a. in film? ..Oh my God! Nici tatarii nu se purtau asa cand pradau si ridicau sclavi..

      Sa fie judecat si sa primeasca 998 ani de inchisoare! Pentru fiercare usa deschisa!

      PS. Sa se interzica filmul celor sub 18 ani!
  • +5 (7 voturi)    
    Democrat cu mentalitate Latino (Miercuri, 23 septembrie 2009, 13:06)

    Korekt Politik [anonim]

    Senator Hiram Monserrate made history in 2001 when he became the first Latino elected to public office in Queens..
    From 2002 to 2005, Senator Monserrate served as the Co-Chair of the Black, Latino and Asian Caucus.

    ..asta scrie pe site-ul sau la biografie, e un Hispanic obisnuit de mic sa trateze femeile ca fiind inferioare barbatilor. Biata femeie, daca asa o bate in public, cam cum o tortureaza acasa?
    In plus, tragi-comic, democratul asta face parte din Comitetul pt. Sanatate Mintala :))

    Democratii au avut parte de mai multe scandaluri de acest gen, soldate cu demisii, pana la nivel de guvernator.
    • +1 (7 voturi)    
      Si republicanii (Miercuri, 23 septembrie 2009, 13:30)

      TB [utilizator] i-a raspuns lui Korekt Politik

      Chiar mai mari scandaluri. Nu tine de partid, tine de om.
  • +5 (9 voturi)    
    Imagini violente (Miercuri, 23 septembrie 2009, 13:25)

    eko [anonim]

    si unde-s imaginile violente ?
  • +1 (5 voturi)    
    violenta (Miercuri, 23 septembrie 2009, 14:04)

    eu [anonim]

    daca si astea mai sunt imagini violente......
  • -3 (7 voturi)    
    Proverbe (Miercuri, 23 septembrie 2009, 14:37)

    Stefu [anonim]

    1. Femeia nebatuta e ca campul nearat!
    2. Pe femeie cand o bati nu trebuie sa ii dai un motiv ca stie ea mai bine.

    Asta nici macar nu ii da vreo palma... ce e asa grav? Da ea, ea ce a facut?
    • +4 (4 voturi)    
      ce a facut ea? (Miercuri, 23 septembrie 2009, 16:19)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Stefu

      s-a inhaitat cu unul cam ca tine asa...
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Miercuri, 23 septembrie 2009, 16:23)

      Gigi Maybachistu' Afumat si Sexos [anonim] i-a raspuns lui Stefu

      Probabil că dacă ar sări la tine niște băieți mai violenți (ca să-ți fure telefonul mobil, portofelul sau din orice altă cauză) și te-ar tăia cu o bucată de sticlă pe față ai urla că nu e legală pedeapsa cu moartea și e prea ușor la închisoare...
    • +3 (5 voturi)    
      Mentalitate de cacat! (Miercuri, 23 septembrie 2009, 16:28)

      mary [anonim] i-a raspuns lui Stefu

      Uite de ce femeile romane destepte se casatoresc cu straini. Ca barbatul roman (cei fara educatie), are impresia ca e destept si inteligent daca bate femeia.
      Nu recunoaste ca nu e instare el isusi sa se faca respectat si iubit cu inteligenta, asta pt ca probabil nu o are.
      si cum un om care bate o femeie e un om plin de complexe de inferioritate fata de femeia lui, unica modalitate sa se simta si el "barbat" e sa bata pe cine nu are muschii tari ca a lui.
      Eu zic asa: Cei care bat femeile si care sunt de acord cu asa zisele proverbe aiurite sunt niste scursuri ale societatii, lipsiti de educatie si inteligenta.
      binenetele cine se simte cu musca pe caciula ca doar veni vorba de proverbe nu o sa aprobe ce am scris.
      • +6 (6 voturi)    
        Alegeti partenerul potrivit cu genele voastre (Miercuri, 23 septembrie 2009, 18:42)

        Marioara [anonim] i-a raspuns lui mary

        Draga Mary, femeile romance destepte se marita cu barbati romani destepti si bine educati. Pentru ca ei le inteleg cel mai bine, cu ei sunt cele mai compatibile, au aceeasi cultura, aceeasi limba, aceeasi scoala. Si nu are rost sa mai precizez in detaliu ca patrimoniul genetic european e net superior (prin realizari in orice domeniu, de secole) altora. Vezi statistici despre rata divortului (pana la 84% dupa doar 3 ani) la cuplurile mixte rasial/cultural in tarile vestice.

        Numai ca unii barbati (indiferent de etnie sau nivel de educatie) sunt sadici si agresivi, iar cand aceasta trasatura e amplificata de o anume mentalitate religioasa (la islamici) sau culturala (Hiram e hispanic) atunci ei devin un pericol, mai intai pt familia lor, apoi pt societate.

        Problema cu unele femei e ca isi aleg extrem de prost partenerul, ai zice ca sunt tampite sau complet orbite, sau masochiste, chiar cand familia sau prietenele le spun "mai fato, asta isi bate joc de tine, de ce stai langa el sa te maltreteze in halul asta"?, ele tot nu iau decizia separarii.
        Uite la amica senatorului democrat, dupa ce a fost batuta si umilita public, uite ca tot ea zice ca finalmente nu e nimic, nici o problema !!!

        Cand se ajunge la bataie, un cuplu e deja mort de mult timp, aia stau impreuna doar din interese reciproce, oricare ar fi ele (financiare, sexuale, de prestigiu social, etc.).

        Asa ca mai fetelor, lasati dobitocii smecheri si frumusei, cautati si voi cu mai putine fitze in cap, altfel veti ajunge doar niste marfa, atat !
        • +1 (1 vot)    
          Ai dreptate (Miercuri, 23 septembrie 2009, 20:33)

          maria [anonim] i-a raspuns lui Marioara

          Ai dreptate.
          Nici eu nu as putea sa o spun mai corect. Da cand ai dreptate , ai.
          Noi femeile ar trebui sa deschidem bine ochii ce alegem.
          Salutari
          • 0 (2 voturi)    
            nu prea as fi vrut sa comentez (Joi, 24 septembrie 2009, 8:48)

            bubu [anonim] i-a raspuns lui maria

            voi femeile .... deja ma zgarie la ureche cand aud ca noi barbatii sau noi femeile hai mai fata ma lasi asa ai spuso zici ca esti usa de biserica , eu spun mai simplu si mai frumos lan de grau fara buruieni nu este !!! nu mai generaliza !!! noi femeiile ar trebui sa alegem mai bine !!! ce un morcov de la aprozar !!! se poate spune si invers !!! sper sa gasitii fiecare ce meritatii
        • +1 (1 vot)    
          naivitate?? (Joi, 24 septembrie 2009, 2:38)

          teo [anonim] i-a raspuns lui Marioara

          esti cam frustrata draga Marioaro si ai o parere buna despre barbatii romani pe care ii consideri rasa superioara:DD se pare ca n-ai prea mers cu RATB-ul sau n-ai fost prin vreun club sau discoteca, sau poate nu stii ca poti fi luata cu japca si pusa sa practici cea mai veche meserie din lume ...
      • -1 (5 voturi)    
        care violenta (Miercuri, 23 septembrie 2009, 18:59)

        vasile [anonim] i-a raspuns lui mary

        Hai bre lasati-o jos ca macane. A luat-o de-o aripa si-a dat-o afara. Poti sa stii ce facea muierea acolo de-a trebuit sa procedeze asa!? Ce fata taiata cu sticla ? Asta de unde a-ti mai scos-o? Daca voia sa-i taie fata lua un cutit ceva nu o sticla sa se taie si el.
        Veniti la mine-n sat sa vedeti acolo care-i treaba. Nu ridica una ochii din pamant ca maninca jar !!
  • +1 (3 voturi)    
    Violenta la maxim (Miercuri, 23 septembrie 2009, 19:11)

    george [anonim]

    Ma mir ca ea a supravietuit !
  • 0 (0 voturi)    
    Cretini! (Joi, 24 septembrie 2009, 18:22)

    Oana [anonim]

    As avea un mesaj general pentru toti grobienii care se intreaba unde este violenta in clipul de mai sus. Daca traiti intr-o lume in care comportamentul de acest gen este normal - fata de femei ori barbati, dar mai ales in primul caz! - sunteti niste cretini de teapa celor care pipaie femei in tramvaie si isi bat copilul in supermarket. Prezenta voastra fermecatoare face viata fiecarei femei mult mai "interesanta si palpitanta".

    Sugerez tuturor femeilor sa-si cumpere cu incredere o arma cu electrosocuri!