Sarah Palin, tarata prin noroi de fostul iubit al fiicei sale

de Roxana Bobolicu     HotNews.ro
Joi, 3 septembrie 2009, 22:19 Actualitate | Internaţional

In editia din octombrie a revistei "Vanity Fair", Levi Johnston face dezvaluiri incendiare despre Sarah Palin, mama fostei sale iubite. Acesta sustine ca fostul guvernator de Alaska si sotul sau, Todd, se certau des si dormeau in paturi diferite si ca insistau sa adopte copilul lui Levi facut cu fiica lor, Bristol. In plus, potrivit lui Levi, copiii erau cei care faceau toata treaba in gospodarie, Sarah Palin nu citea niciodata ziarul, era disperata sa faca bani si habar nu avea sa traga cu pusca, scrie Washington Post.

Levi Johnston povesteste cum Sarah si sotul sau au facut presiuni asupra cuplului de adolescenti, cerandu-le sa le dea copilul spre adoptie, motivul fiind acela ca ea nu dorea ca lumea sa stie ca fiica sa a ramas insarcinata.

Apoi, tanarul explica faptul ca Palin nu era genul de persoana care sa petreaca mult timp in natura, la pescuit sau la vanatoare, asa cum sustinea ea in campania electorala. "Nu am vazut-o niciodata punand mana pe o undita. Avea o arma in dormitor, iar intr-o zi m-a rugat sa ii arat cum se foloseste. Am intrebat-o ce fel de arma era, iar ea mi-a spus ca nu stie".

Insa Palin nu era nici un soarece de biblioteca: "Citea o carte din an in Pasti si nu am vazut-o niciodata in viata mea citind ziarul. Publicatiile The Frontiersman si Anchorage Daily News erau in casa in fiecare dimineata, insa singurul care le citea era Todd".

In plus, sotii Palin dormeau separat, iar atunci cand se certau, Todd o ameninta pe sotia sa cu divortul, sustine iubitul lui Bristol care a locuit o perioada cu ei.

De asemenea, Levi povesteste ca Sarah petrecea mai mult timp cu nepotul sau, Tripp, decat cu propriul copil, Trig. "Sarah avea un simt al umorului mai ciudat... Sarah il striga pe Trig, care s-a nascut cu sindromul Down, copilasul meu Down, si cateodata cand se juca cu copii striga Nu, nu il vreau pe copilul retardat, il vreau pe celalalt! si il lua in brate pe Tripp. Asa era ea - pana si copiii se obisnuisera cu asta".

Ceilalti patru copii ai sotilor Palin faceau tot timpul curatenie in casa si gateau: fostul guvernator "vroia tot timpul ceva si vroia ca ceilalti sa faca totul in locul ei. Daca vroia sa vada un film, eu si Bristol mergeam la centrul de inchirieri, daca vroia ceva de mancare, eu si Bristol mergeam sa ii aducem ceva de mancare".

Tanarul povesteste ca in timpul campaniei a fost obligat sa se tunda si ca a primit doua costume Burberry, un costum Armani, pantofi Prada si un pulover de casmir. La sfarsitul campaniei, "Sarah si fetele sale au fost nevoite sa inapoieze cea mai mare parte a hainelor, insa eu am reusit sa pastrez cateva" spune acesta.

Reprezentantii lui Palin au refuzat, miercuri, sa faca vreun comentariu, desi in trecut l-au criticat pe Johnston, spunand ca nu spune decat "minciuni gogonate si comite grave exagerari". Adolescentul de 19 ani a fost platit de revista Vanity Fair, ca autor al articolului "Eu si Doamna Palin", insa publicatia a refuzat sa divulge suma.  


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3818 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    ... (Joi, 3 septembrie 2009, 22:28)

    Gigi Maybachistu' Neortodox [anonim]

    Nici măcar nu e o stire extraordinară. Marea majoritate a româncelor ar face la fel odată puse în aceeaşi situaţie :)
  • +3 (7 voturi)    
    foarte tare! (Joi, 3 septembrie 2009, 22:41)

    ella [anonim]

    ce stire tare.... super!!!
  • 0 (6 voturi)    
    avem si noi... (Joi, 3 septembrie 2009, 22:55)

    zdragomir [utilizator]

    palinul nostru... doar ca e o blonda mai tanara
  • -1 (11 voturi)    
    pt bani vinde si pe masa (Joi, 3 septembrie 2009, 23:03)

    Lucianmotzul [anonim]

    Acest Levi un cacacios care pt bani face orice ,mai mare rusinea dupa ce te-au luat in familia lor sa te apuci sa cistigi bani din minciuni senzationale.
    • -3 (3 voturi)    
      vezi ca nu e RO (Joi, 3 septembrie 2009, 23:55)

      Sakura [utilizator] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      Pe alte meleaguri se face ziaristică mai serioasă decât la noi. Mă îndoiesc că o revistă aşa serioasă ar fi publicat ceva ce să nu fie verificat şi reverificat. Mai ales în cazuri din acestea sensibile.
      • +2 (2 voturi)    
        :)) (Vineri, 4 septembrie 2009, 9:58)

        A [anonim] i-a raspuns lui Sakura

        tu chiar crezi ce spui?
  • +4 (12 voturi)    
    Mama tampitilor e tot timpul gravida (Joi, 3 septembrie 2009, 23:11)

    george [anonim]

    Mai e nevoie de argumente in favoarea titlului? Una din dovezi este acest Levi. Declaratiile lui sunt de o josnicie pe care nu o pot caracteriza in cuvinte cuviincioase. A doua dovada este faptul ca o revista a fost capabila sa publice voma lui Levi. Mai sunt si altele.
    La coada listei venim noi, care citim mizeriile astea. Care este!
    • +2 (4 voturi)    
      Mai grav (Joi, 3 septembrie 2009, 23:33)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui george

      ...este că mama tâmpiților are și o gestație exagerat de scurtă :D E prea capabilă.

      1. nu știu de ce ne interesează pe noi să știm aceste amănunte picante (fie ele adevărate sau minciuni)
      2. prin asta Levi nu face decât să se așeze pe scara valorilor undeva sub ultima treaptă.
      3. De ce comentez eu??! N-am altceva mai bun de făcut? :D (pare-se că nu :( )

      Adi
  • +1 (1 vot)    
    Asta da treaba (Joi, 3 septembrie 2009, 23:38)

    Lampedusa [anonim]

    "potrivit lui Levi, copiii erau cei care faceau toata treaba in gospodarie, Sarah Palin nu citea niciodata ziarul". In gospodaria aia se executa numai cititul presei? si la urma urmei, era guvernator de Alaska. Baronul de Botosani face treaba in casa? dar prefectul de Neamt? Oprisan o da cu mopul? Ghita Falca merge la cumparaturi?
  • -1 (3 voturi)    
    Politica americana (Vineri, 4 septembrie 2009, 0:37)

    L&L [utilizator]

    Ce nu inteleg in toata afacerea asta este de ce media din State este asa de inversunata impotriva acestei femei. Pe cine a calcat pe bombeu asa de tare si ce incurca ea prin ceea ce face? Personal eu nu vad sa aiba un impact politic prea mare...
    Toata afacerea pare fi numai o serie de lovituri preventive in caz ca decide sa participe la alegerile prezidentiale.
    Pe de alta parte "Vanity Fair" a fost , este si probabil va fi "full of sh_t" in continuare.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Vineri, 4 septembrie 2009, 9:20)

      Gigi Maybachistu' Bruxellez [anonim] i-a raspuns lui L&L

      "Ce nu inteleg in toata afacerea asta este de ce media din State este asa de inversunata impotriva acestei femei"

      Poate fiindcă are un caracter urâcios, e ipocrită precum țața Veta de la 7, și are niște idei despre viața socială destul de asemănătoare cu ale Elenei Ceaușescu?... :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Cu parere de rau (Vineri, 4 septembrie 2009, 0:39)

    cetateanul [anonim]

    Cu parere de rau, dar femeia moderna cam asa are profilul, ar fi in stare sa-si aleaga sotul la un concurs, nu conteaza sentimentul, sa iasa de brat cu masculul cel mai tare, sare repede la facut o facultate si o diploma, dar dupa ce obtine diploma ca pe o pereche de pantofi, nici gand sa mai dezbata ceva pe tema aia. Forumurile de specialitate sunt pline de barbati. Gestul ei sa se bage intr-un post in care ai responsabilitatea a milioane de vieti, cu o asa pregatire indoielnica, este un gest criminal.
  • 0 (2 voturi)    
    nimic nou (Vineri, 4 septembrie 2009, 0:53)

    goe [anonim]

    Nimic din ce spune tipul asta nu contrazice ceea ce stiam deja despre sarah palin. I-am urmarit mai multe discursuri. Toate au fost la fel, printre altele il facea pe Obama terorist (cu "argumente" inca), spre deliciul publicului republican spalat bine pe creier. In putinele dezbateri pe care le-a avut a recitat in mod repetat aceeasi poezie de o strofa (consilierii au sfatuit-o bine, si-au dat seama ca mai mult nu poate). La orice intrebare raspundea cu poezia, dar zambea provocator si facea cu ochiul. Absolut penibila! A avut si vreo 2 interviuri libere mai pe la inceputul campaniei si inainte sa i se pregateasca poezia, in care s-a facut de ras in ultimul hal.
    Sigur ca gestul pustiului nu este frumos, sigur ca o anumita parte a presei o toaca marunt la comanda politica, dar pe cuvant ca de proasta asta agresiva nu-mi pare rau. Asta chiar trebuie tocata. Vanghelie al nostru e un erudit si un rafinat pe langa ea... si pun pariu ca stie si ca Africa e continent si nu tara.
    • -1 (1 vot)    
      Avantaj Vanghele (Vineri, 4 septembrie 2009, 1:16)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui goe

      Intr-adevar, de cand cu stupida asta am inceput sa-i reconsider pe Marean, pe Gigi, chiar si pe Moni.

      Daca pierdea Obama alegerile iar McCain ar fi facut un atac de cord, America pleca direct inspre epoca de piatra.
  • +3 (3 voturi)    
    foame mare (Vineri, 4 septembrie 2009, 2:35)

    SM [utilizator]

    Doar sa public un coment, ca stirea nu ma intereseaza: Nu va ajung mizeriile "personalitatilor" din Romania, trebuie sa le publicati si pe cele din alte tari?
  • 0 (0 voturi)    
    E plina lumea de ticalosi, de ingrati, de tradator (Vineri, 4 septembrie 2009, 9:21)

    hotnewsfil [utilizator]

    Tanarul Levi Johnston isi arata, de timpuriu, calitatile de ticalos, de profitor-ingrat, de tradator al al familiei care l-a tinut in puf.
    Va face cariera printre gunoaiele din politica americana (da, si acolo sunt gunoaie). Joaca rolul de coada de topor, asa cum a facut Monica Lewinsky, in afacerea "sex-in-biroul-oval", prin care republicanii l-au lovit pe Clinton si, prin el, partidul Democrat, in preajma alegerilor. Acum, democratii vor sa ii mai tempereze pe oponentii din parlament, cei care franeaza promovarea restructurarilor Obama, in educatie, in asigurarea medicala, in politica externa, etc.
  • 0 (0 voturi)    
    Un linşaj profund principial (Vineri, 4 septembrie 2009, 10:18)

    moroes [utilizator]

    "Presei mari din SUA nu îi place Sarah Palin. De fapt, asta e puţin spus. Ziariştii din New York şi Los Angeles nu o suportă pe Palin. Pentru că strică nişte clişee. Pentru ei, republicanii sînt de două feluri: fie nişte tipi bogaţi, corupţi, sexişti şi rasişti, fie nişte ţărănoi sexişti, rasişti, religioşi, îndobitociţi de bere şi vînătoare. Şi albi, bineînţeles. Femeile republicanilor sînt nişte creaturi fără sare şi piper, emanînd sexualitate cam cît o coadă de mătură şi inteligenţă cam cît mătura întreagă. Spre deosebire de republicani, democraţii sînt nişte oameni cu suflet, care luptă să scape lumea de sărăcie şi războaie, îşi încurajează femeile să facă politică, nu sînt sexişti şi rasişti pentru că atunci nu ar mai fi democraţi. Aţi înţeles ideea. E o chestiune de principii. Ziariştii din New York şi Los Angeles sînt tipi luminaţi, profund atraşi de cultură, de subtilitatea Europei comparată cu virilitatea brutală a Americii rurale, oripilaţi de religiozitatea ţărănoilor care nu trăiesc din ajutoare sociale şi vor impozite mici. Pentru ei, Sarah Palin e un coşmar. E frumoasă şi feminină. Pe lîngă că e frumoasă, crede în Dumnezeu şi posedă armă de foc (în acest punct, cititorul care crede că trebuie să fii prost ca să crezi în Dumnezeu trebuie să ridice ochii şi să dea din cap în semn de dezgust superior). Pe lîngă că e religioasă şi vînează, are cinci copii (aici, cititorul care crede că numai proştii fac mulţi copii trebuie să se strîmbe cu oroare). Pe lîngă că are cinci copii, se opune căsătoriei între homosexuali (în acest punct, cititorul care crede că numai bigoţii se opun căsătoriei între homosexuali trebuie să afle că şi Obama se opune şi trebuie să realizeze că e îngrijorător de prost informat). (...) "

    Cristian Ghinea, Dilema Veche, 9 Octombrie 2008

    http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=243&cmd=articol&id=9247
    • 0 (0 voturi)    
      asa e, ai perfecta dreptate (Vineri, 4 septembrie 2009, 23:18)

      goe [anonim] i-a raspuns lui moroes

      Ai uitat totusi sa mentionezi ca e proasta de bubuie si mai inculta si decat cainele lui Obama. In rest, o analiza echilibrata, nepartinitoare, numai buna de publicat intr-o mizerie "de nisa", cu nume sforaior.