Noua prima doamna a Japoniei sustine ca a fost rapita de extraterestri si dusa pe Venus si ca l-a intalnit pe Tom Cruise intr-o viata anterioara

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 3 septembrie 2009, 16:10 Actualitate | Internaţional

Premierul japonez si sotia sa, in tinerete
Foto: Agerpres
Nou-alesul premier nipon este poreclit "extraterestrul", din cauza ochilor sai proeminenti, insa sotia sa, se pare, este cea care a avut numeroase contacte cu o alta lume. Cunoscuta pentru excentricitatile sale, prima doamna a Japoniei pretinde ca a fost rapita de extraterestri in timp ce dormea, ca a vizitat planeta Venus si ca l-a cunoscut pe Tom Cruise intr-o viata anterioara, relateaza Reuters.

Miyuki Hatoyama, in varsta de 62 de ani, este carismatica sotie a lui Yukio Hatoyama, cel desemnat drept viitor prim-ministru al Japoniei, in urma alegerilor legislative din 30 august, in care partidul sau (Liberal-Democrat) a obtinut o victorie zdrobitoare, dupa o perioada de 54 de ani de guvernare a conservatorilor.

Doamna Hatoyama a descris experienta sa extraterestra, despre care spune ca a avut loc in urma cu 20 de ani, in cartea intitulata "Very Strange Things I've Encountered" ("Lucrurile foarte stranii pe care le-am trait"), publicata anul trecut.

"In timp ce corpul meu dormea, cred ca sufletul meu a calatorit pe un OZN de forma triunghiulara, pana pe planeta Venus. Era foarte frumos acolo, un loc foarte verde", povesteste Miyuki in respectiva carte.

Dupa ce s-a trezit, femeia i-a povestit sotului sau de atunci intamplarea, dar el i-a raspuns ca probabil a fost doar un vis. In schimb, referindu-se la noul premier japonez, ea crede ca acesta ar fi reactionat diferit: "Actualul meu sot are un cu totul alt mod de a gandi. Cu siguranta ar fi spus `Oh, este minunat!`", mai noteaza Miyuki.

Pe langa acestea, doamna Hatoyama a mai sustinut, intr-un interviu televizat acordat recent, ca l-a cunoscut pe Tom Cruise intr-o viata anterioara, in care actorul era japonez. "Cred ca m-ar recunoaste daca l-as intalni si i-as spune `Nu ne-am mai vazut de mult timp`", relateaza Daily Telegraph.

Miyuki Hatoyama este o fosta actrita si o cunoscuta autoare a unor carti de gastronomie. Ea l-a cunoscut pe premier in urma cu 20 de ani, in SUA, unde el era la studii, iar ea lucra intr-un restaurant japonez.


Citeste mai multe despre   






















2854 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    al dracu' dom Mitica (Joi, 3 septembrie 2009, 16:39)

    alpha [utilizator]

    cum saracia ca toti intalnesc in alte vieti numai personalitati din diverse domenii ?unu' n-ar zice ca a fost taran si s-a intalnit cu alt taran ca el la targ....
  • +6 (6 voturi)    
    prima doamna a Japoniei (Joi, 3 septembrie 2009, 16:44)

    japoneza din colt [anonim]

    Prima doamna a Japoniei e imparateasa, nevasta actualului imparat....
    Nevasta premierului e si ea o doamna din Japonia, asa excentrica care este....
  • +6 (8 voturi)    
    wtf...asta e stire??? (Joi, 3 septembrie 2009, 16:45)

    qwert [anonim]

    P.S. : Nu stiu ce aluat dar vreau si eu!!!
    • 0 (0 voturi)    
      :)) (Vineri, 4 septembrie 2009, 10:13)

      GEORGE [anonim] i-a raspuns lui qwert

      dupa declaratii ceva tare :)) . ma, conform ezoterismului nu ar fi imposibil dar la cum relateaza ea este cam imposibil :)) . a luat ceva cu siguranta tare.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt printre noi! (Joi, 3 septembrie 2009, 17:01)

    searcher [anonim]

    Domnu premier cam seamana cu un sot extraterestru...
    • -1 (3 voturi)    
      Da, da (Joi, 3 septembrie 2009, 17:38)

      Gospodi2 [anonim] i-a raspuns lui searcher

      Si Elena Udrea a spus la fel, sau asa pare dupa cum se comporta si am auzit ca va fi, in curand, Prima Doamna!!
  • 0 (0 voturi)    
    -- (Joi, 3 septembrie 2009, 17:09)

    Gigi [anonim]

    E perfect normal. Oricum in teoria multi-versului asa ceva merge.
    • 0 (0 voturi)    
      Multivers (Vineri, 4 septembrie 2009, 12:13)

      Vai, ce-a ajuns stiinta! [anonim] i-a raspuns lui Gigi

      Aia nu e teorie, e imaginatie...
  • +1 (1 vot)    
    Si macar... (Joi, 3 septembrie 2009, 17:27)

    Man [anonim]

    Nu si'au tras'o macar daca tot s'au intalnit pe acolo ...
  • +2 (2 voturi)    
    da, asa-i (Joi, 3 septembrie 2009, 17:34)

    srt [utilizator]

    Am fost si eu alolo.
  • -2 (2 voturi)    
    Du-te, tanti! (Joi, 3 septembrie 2009, 17:41)

    Lililili [anonim]

    Nebuna-i, frate!
    • +2 (2 voturi)    
      Nu este nebuna (Joi, 3 septembrie 2009, 20:29)

      ghftfz [anonim] i-a raspuns lui Lililili

      Ma numesc >:{}><?'''....-''', sunt venusian si recunosc ca i-am tras-o acum 20 de ani. Dar nu am rapit-o si nu am violat-o. Pur si simplu i-am tras-o in somn, cum e obiceiul pe la noi.
  • +1 (1 vot)    
    tanti (Joi, 3 septembrie 2009, 20:18)

    unu [anonim]

    fostul sot nu sa putut obisnui cu ideea ca nevasta lui e nebuna, actualul stie si zice: - da draga, e minunat.
  • 0 (0 voturi)    
    dus cu vaca (Vineri, 4 septembrie 2009, 11:53)

    touretul [utilizator]

    Imi inchipui ca in Japonia "carismatica sotie" e sinonim cu "personalitate deliranta profund tulburata"