VIDEO Barack Obama, intrerupt dintr-un discurs dupa ce i-a cazut prompterul

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Marţi, 14 iulie 2009, 9:05 Actualitate | Internaţional

Barack Obama si prompterul spart
Foto: Captura Youtube.com
Presedintele Barack Obama a fost luat prin surprindere in timpul unui discurs televizat despre relansarea economica, cand promterul de pe care citea a cazut pe podea, spargandu-se in bucati - informeaza Fox News.



"Oh, Dumnezeule! Imi cer scuze, oameni buni!" - a exclamat liderul de la Casa Alba, care foloseste prompterul pentru majoritatea discursurilor sale, chiar si pentru declaratii scurte. Cei care urmareau discursul au izbucnit in ras, in timp ce presedintele Obama a revenit la notitele  sale si la celalalt prompter. De altfel, Barack Obama a fost deseori criticat ca se bazeaza prea mult pe prompterul sau, chiar si atunci cand face declaratii simple.

Printr-o experienta similara a trecut si vicepresedintele Joe Biden, al carui prompter a fost trantit de vant in timp ce sustinea un discurs la Colorado Springs


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5429 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    Bagati prompteru da rezerva ! (Marţi, 14 iulie 2009, 9:40)

    Obama, aka PrompterAfroPresident [anonim]

    Obama s-a mai ridiculizat in situatii din astea, citind ca un papagal de pe promptere si gafand la intalnirea cu premierul Irlandei.
    Istericii indobitociti de propaganda democrata pur si simplu nu vor sa creada ca e un tip gaunos, lipsit de idei si incapabil sa lege cateva fraze coerente in mod liber, fara note.
    Discursurile sale sunt scrise de 3 tineri mai destepti, unul din ei scria si pt. Bill Clinton :).
    In ce hal a degenerat USA..
    • +7 (13 voturi)    
      Obama versus Bush (Marţi, 14 iulie 2009, 9:52)

      Horea [anonim] i-a raspuns lui Obama, aka PrompterAfroPresident

      Mai bine sa spuna lucruri destepte de pe promtere decat sa spuna tampenii din cap asa cum facea Bush.
      • +1 (5 voturi)    
        ai si tu dreptate... (Marţi, 14 iulie 2009, 10:55)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Horea

        dar ideal e sa spuna lucruri destepte din cap...
      • +1 (3 voturi)    
        Un om cu adevarat destept nu sta .. (Marţi, 14 iulie 2009, 11:05)

        Cetateanul turmentat [anonim] i-a raspuns lui Horea

        intr-un prompter - it's just a piece of technology, guys!

        De fapt nu pot sa-nteleg de ce e atata nevoie de prompter - niste foi cu ideile principale ar trebui sa ajunga. Mai ales pentru o declaratie scurta.

        Si daca stau si ma gandesc bine, cu atat mai mlt pentru un discurs mai lung.
    • -2 (4 voturi)    
      Obama (Marţi, 14 iulie 2009, 10:12)

      necunoscuta [utilizator] i-a raspuns lui Obama, aka PrompterAfroPresident

      De ce nu candidati dvs. la functia de presedinte daca sinteti atit de destept ?????
      • +2 (4 voturi)    
        conditie sine qua non (Marţi, 14 iulie 2009, 14:03)

        the [utilizator] i-a raspuns lui necunoscuta

        trebuie sa fii nascut in State, nu în mahalaoa Ferentari ...
        pacat, si-ar fi scris singur discursurile coerente si pline de idei.
    • +2 (4 voturi)    
      Estul ... (Marţi, 14 iulie 2009, 10:22)

      bustiuci [anonim] i-a raspuns lui Obama, aka PrompterAfroPresident

      Ai perfectă dreptate ... pari a veni din întinderea tundrei polare .. siberiene ... sau ceva mai la sud e o ţară foaaarte mare .. cică ăia au lideri foarte coerenţi ...

      Mută-te acolo .. dă-i dreacu de americani tâmpiţi şi analfabeţi .... nu ştiu nimic ....
    • -1 (3 voturi)    
      Baga-ti tu prostia la loc (Marţi, 14 iulie 2009, 11:59)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui Obama, aka PrompterAfroPresident

      Nu stiu cine e mai degenerat. Unul care prefera cateodata sa citeasca cinstit sau unul ca tine care se exprima ca un rasist cu orizonturi rosii in cap.

      Eu personal l-am vazut pe Obama si nu o data facand discursuri absolut incredibile prin elocinta si durata fara a folosi nici macar notite. Este un orator exceptional. Nu stiu cat de bun e la altele dar aici n-ai nimerit-o.

      Daca te-ar duce capul ai fi vazut ca prompterul i l-a bagat pe gat administratia prezidentiala de cand a intrat in functie. Inainte nu folosea asa ceva. Il incurca tocmai faptul ca nu este obisnuit cu el.
  • -2 (2 voturi)    
    Asta le face intentionat.... (Marţi, 14 iulie 2009, 9:50)

    Claude [anonim]

    .... eu cred ca si musca era telecomandata... :))
    • -2 (2 voturi)    
      A omorat musca... (Marţi, 14 iulie 2009, 11:05)

      florin [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ... ptr ca nu vedea promterul din cauza ei! :))
  • -3 (5 voturi)    
    eu propun... (Marţi, 14 iulie 2009, 10:54)

    liviu_ [utilizator]

    ca sa punem un computer in loc de presedinte, nu dealta, dar si un computer poate citi foarte bine si frumos un discurs deja scrie... si costa mult mai ieftin...
    • -3 (3 voturi)    
      O holograma ar fi ok! (Marţi, 14 iulie 2009, 19:47)

      Cetateanul turmentat [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Mai ales ca stim ca tehnologia exista. am si vazut-o la lucru!

      Plus ca in felul asta au si bilderbergii o cale mai simpla de a-l controla...