VIDEO Discursul lui Obama despre drepturile homosexualilor, intrerupt de un macanit de rata

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 30 iunie 2009, 10:40 Actualitate | Internaţional

Obama a dovedit inca o data ca are umor
Foto: YouTube
Discursul presedintelui Barack Obama dedicat drepturilor homosexualilor, a fost intrerupt de un incident hilar. In timp ce vorbea, pe un ton grav, despre schimbarea mentalitatilor, un macanit de rata a rasunat in sala de la Casa Alba.




Barack Obama a dovedit ca stie sa se descurce si fara teleprompter si a intrebat imediat: "Cine macane acolo? Se aude o rata macanind acolo, in spate".

Era vorba despre un telefon mobil a carui sonerie imita un macanit de rata.

"Apropos, de unde luati voi soneriile astea? Sunt doar curios...", a intrebat Obama, razand, dupa care si-a reluat imperturbabil discursul.

Liderul de la Casa Alba i-a chemat, luni seara, la resedinta sa pe 300 de militanti pentru drepturile homosexualilor si lesbienelor, carora le-a spus ca le intelege nerabdarea de a vedea revocate unele dispozitii discriminatorii la adresa lor.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3479 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Penibil (Marţi, 30 iunie 2009, 10:48)

    Cosmin [anonim]

    SI nu a impuscat rata? Nu a mai lansat China nici o musca spion prin preajma? Jenibil unde s-a ajuns cu stirile. Am ajuns sa traim numai din astfel de lucruri mai mici decat insasi penibilul lor. Nu trebuie sa miste nici frunza cand vorbeste Obama sau ce? Ce e atat de sensational incat sa constituie o stire care sa apara altundeva decat pe trilulilu?
    • +6 (6 voturi)    
      Penibil? (Marţi, 30 iunie 2009, 11:57)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Cosmin

      Dar ce stiri vrei tu? Ca iarasi s-a prabusit un avion, ca iarasi s-a omorat pe cineva s.a.md.? Tu ai auzit de stiri fun? Tie chiar iti place sa citesti numai despre stiri care te ia cu depresia, si nu-ti place sa citesti/sa vezi asa ceva? Eu zic ca e fun, si este o stire faina! Uita-te putin la o emisiune de stiri gen stirile de la ora 7 sau ora 8 pe un canal normal ca RTL DE, Sky News, Fox New s.a.m.d. Pe fiecare vei gasii si stiri lejere, de buna dispozitie, optimiste s.a.m.d. Pentru ca asta trebuie. Cand se transmit stiri de genul parabusiri de avioane, catastrofe naturale, criza economica, pur si simplu este nevoie si de cateva stiri lejere/fun ca sa te relaxeze psihic. Parca stirea pozitiva n-ar exista in Romania, si cand apare una unii sunt revoltati. Este musai sa avem astfel de stiri, pacat ca in Romania stirile de la ora 5 pe ProTV prind mai bine la public si este mai superb decat o stire fun. Mare pacat.
  • +4 (10 voturi)    
    America adevarata inseamna anglo-saxoni. (Marţi, 30 iunie 2009, 10:49)

    John Wayne [anonim]

    America reprezinta pentru mine colonistii si pionierii cuceririi Vestului in secolul 19. Urmasii lor sunt cei care s-au opus in secolul 20 criminalei ideologii comuniste deoarece , fara SUA, tarile din vestul Europei ar fi fost ocupate de sovietici. Eu admir America conservatoare a colonistilor anglo-saxoni si nu America negrilor si a hispanicilor care datorita natalitatii ridicate in 2050 vor reprezenta majoritatea cetatenilor americani.
    • +2 (2 voturi)    
      uiti de imigrantii ilegali, chit ca nu-s cetateni (Marţi, 30 iunie 2009, 11:18)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui John Wayne

      eu zic ca esti optimist cu 2050, deja sunt undeva la 40%, in maxim 10 ani o sa fie majoritari.
    • 0 (0 voturi)    
      anglo-saxoni? (Miercuri, 1 iulie 2009, 11:24)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui John Wayne

      vezi ca aproape jumatate din colonistii initiali erau cat se poate de nemti!
  • +7 (13 voturi)    
    that's Obama :)) (Marţi, 30 iunie 2009, 10:52)

    cet23 [anonim]

    Tipul nu e prost deloc si are fler! Plus de asta, are exact genul de umor care place americanilor. Sper sa aiba un mandat bun. Ca de sanatatea economica a SUA depinde cam toata planeta, inclusiv noi.
  • -4 (12 voturi)    
    nu o fi... (Marţi, 30 iunie 2009, 11:22)

    DlGoe [anonim]

    Precum ziceti tipul nu o fi prost dar tot nu pricep cum de se promoveaza putrezicinea societatii occidentale , se acorda drepturi la toti anormalii si considera pe cei normali ca fiind anormali !
    • +4 (10 voturi)    
      Atunci (Marţi, 30 iunie 2009, 11:38)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui DlGoe

      vinde calculatorul, fiindca aceasta unealta se bazeaza in foarte mare parte pe munca unui anormal pe nume Alan Turing.
    • +3 (9 voturi)    
      ... (Marţi, 30 iunie 2009, 11:44)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui DlGoe

      Coreea de Nord are o societate sanatoasa ceea ce-ti doresc si tie.
  • -1 (3 voturi)    
    toate bune ,dar... (Marţi, 30 iunie 2009, 15:22)

    constantin [anonim]

    ---se spune macait nu macanit....
  • -1 (1 vot)    
    Da decentei! Nu homosexualilor!!! (Marţi, 30 iunie 2009, 23:08)

    Marius [anonim]

    Cred ca ce face Obama este cel mai josnic lucru. Dumnezeu ne-a creat barbat si femeie, si asa a istituit si familia.
    E o uraciune. Homosexuali sunt oameni bolnavi care au nevoie de ingrijire medicala, nu sa ii persecutam, sa ii internam!!!
    In biblie scrie ca nu poti sluji la doi stapani, deci ori lui Dumnezeu si faci voia Lui, sau diavolului. Obama la ales pe cel din urma!
    Sper ca Romania sa-l aleaga pe Isus Hristos!!!!!!