VIDEO Casa unui american a fost demolata din cauza datelor GPS gresite

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:20 Actualitate | Internaţional

Casa unui american din statul Georgia a fost demolata din greseala, dupa ce muncitorii insarcinati cu daramarea unui alt imobil din zona au primit date GPS gresite, informeaza UPI. Al Byrd a declarat ca a fost socat dupa ce a primit un telefon prin care era informat ca locuinta familiei din districtul Carroll a fost demolata din greseala.

"Este pur si simplu greu de crezut ca se poate intampla un lucru ca acesta si nimeni nu-l contacteaza pe proprietar", a declarat Byrd, dupa ce casa, unde nu locuia nimeni, fiind insa plina de obiecte ale familiei, a fost demolata.

Potrivit declaratiilor sale, compania i-a spus ca datele GPS si actele echipei de demolare aratau ca locuinta sa era cea care trebuia daramata. Byrd e convins insa ca imobilul ce trebuia daramat se afla in apropiere de casa lui.

Casa cu trei domitoare, aflata intr-o zona mai izolata din districtul Carroll, fusese construita de tatal lui Byrd, iar acesta a crescut in ea impreuna cu ceilalti noua frati.




Citeste mai multe despre   






















4479 vizualizari

  • +1 (21 voturi)    
    din ciclul: americanii sunt prosti gramada (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:26)

    micu [anonim]

    ceea ce nu e deloc un neadevar, credeti-ma.
    • -4 (20 voturi)    
      Nu este chiar asa (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:36)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui micu

      In Romania, am impresia chiar in Bucuresti, a fost demolata casa de la numarul 69 in loc de casa de la numarul 96 si asta doar pentru ca numarul se rasucise dupa ce placutei pe care era notat i-a cazut un cui. Acum va intreb: cine e mai prost ca cine ?
      • +11 (21 voturi)    
        papagal mai esti (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:45)

        vasile [anonim] i-a raspuns lui Porcurorul General

        Nenicule ! 69, oricum l-ai intoarce, tot 69 ramane. nu vreau sa te jognesc, dar gresesti !
        • 0 (0 voturi)    
          hmmm....cred ca are dreptate (Luni, 15 iunie 2009, 8:43)

          samsy33 [anonim] i-a raspuns lui vasile

          gandeste-te ca numarul a fost rasturnat , rasucit de la nord la sud, astfel 69 poate deveni 96
      • +1 (7 voturi)    
        . (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:45)

        Gogu [anonim] i-a raspuns lui Porcurorul General

        Hmmm... aaa... tot americanii?
      • +7 (15 voturi)    
        Aceeasi intrebare (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:49)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui Porcurorul General

        Ia citeste 69 cu capul in jos. Parca tot cu 69 seamana, nu cu 96 nu? Acum intreaba-te: cine e mai prost ca cine?
      • +6 (12 voturi)    
        Ia intoarce tu numarul 69... (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 15:50)

        Matache M. [anonim] i-a raspuns lui Porcurorul General

        ...si vezi ce iese :) :) :). Lumea este plina de "destepti" care propaga legende urbane.
        • +3 (5 voturi)    
          Aveti perfecta dreptate (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 17:08)

          Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Matache M.

          Cu 69. Imi cer scuze, era 81 si 18. Aveti cuvantul meu ca am citit asta intr-un ziar online anul trecut.
    • +10 (12 voturi)    
      Macar ei au inventat GPS-ul (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 17:09)

      Alex S [utilizator] i-a raspuns lui micu

      Sunt tare prosti, au inventat GPS-ul acum 20 de ani cand noi ne bateam cu minerii :))
    • -1 (1 vot)    
      Prosti si timpiti gramada mexicani din america (Duminică, 14 iunie 2009, 10:12)

      Inapoi cu mexicani...din america [anonim] i-a raspuns lui micu

      Asta e cind vin mexicani si ilegali in america si se apuca sa demoleze casa la unul. Au zis ca au gresit datele la GPS, dar cine lea pus? Tot un mexican prost! Este plin de mexicani in statul Georgia care lucreaza in constructii si demolare! Aveti grija de cacaroches(gindaci) astia!! O-sa vina si acolo!!
    • 0 (0 voturi)    
      In schimb romanii dunt destepti gramada. (Luni, 15 iunie 2009, 9:33)

      AlinN [anonim] i-a raspuns lui micu

      Daca as avea de ales intre a avea o tara plina de prosti gramada care obtin o societate precum cea americana si o tara plina de destepti si genii care cladesc o societate precum cea romaneasca as prefera prima optiune. Podul care se opreste la calea ferata la noi ce inseamna? Inteligenta? Muntii plini de pet-uri?
  • +9 (9 voturi)    
    da... (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 16:08)

    marius [anonim]

    ei lasa sa vezi cum uita nenea asta de toate cand vine banu din despagubire!mai ales pe seceta asta...
    • +9 (9 voturi)    
      nu e chiar asa bine totusi (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 16:39)

      alex [anonim] i-a raspuns lui marius

      La el vine banu greu paate triplu pentru dauna morala, la noi iti evalueaza casa la jumate.
      • -1 (1 vot)    
        zau?? (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:51)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui alex

        la jumate ??? ..vrei sa spui dublu... pe ce lume traiesti ?? tu nu vezi ce se intampla in jurul tau??
  • -3 (7 voturi)    
    Serialul Mamitizica lor de amerloci "destepti" (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 17:07)

    Tantza si Costel [anonim]

    Un nou episod din serialul: "Mamitizica lor de amerloci destepti".
  • +5 (5 voturi)    
    Jalnice comentarii... (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 19:46)

    lucius [anonim]

    Is asa satul de stereotipuri de astea, de genul "americanii sunt prosti". Romanii care lanseaza asemenea judecati profunde, cum sunt atunci ? Civilizati si sclipitori?
    • -2 (2 voturi)    
      Si totusi (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:02)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui lucius

      Si totusi de cite ori ai auzit in lumea asta ca o casa sa fie demolata din greseala?
    • +1 (1 vot)    
      . (Duminică, 14 iunie 2009, 0:18)

      Mda [anonim] i-a raspuns lui lucius

      daca in stire era vorba de bulgari, nu mai ziceau nimic romanii. dar daca sunt americanii, gata....
  • +1 (1 vot)    
    . (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 21:16)

    Mda [anonim]

    din ciclul "iar se cred romanii cei mai destepti". a fost o simpla greseala. dar deh, sunteti romani, sariti cu gura pe cei mai buni ca voi ;)
  • +2 (2 voturi)    
    . (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 21:17)

    Mda [anonim]

    apropo, americanii sunt 350 milioane, greseala a fost facuta de un singur om. statistica se extrapoleaza printr-o majoritate, asa ca terminati cu "americanii prosti".
    • -1 (1 vot)    
      Nici macar nu cunosti datele elementare (Duminică, 14 iunie 2009, 15:38)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui Mda

      Nici macar nu cunosti datele elementare.

      Populația USA este de aprox. 306,666,481 de locuitori. (http://www.census.gov/population/www/popclockus.html).
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar sunt... si nici macar nu e vina lor (Luni, 15 iunie 2009, 9:44)

      crenguta [utilizator] i-a raspuns lui Mda

      americanii chiar stau foarte slab cu ganditul. ii oboseste foarte rau sa isi foloseasca creierul, atat cat au. Daca le spui exact ce sa faca, sunt foarte multumiti ca nu trebuie sa gandeasca nicio secunda.... de aceea individul care a primit datele nu a avut nici macar o tresarire sa verifice inainte de a darama casa unui om.
      Nu sunt prejudecati, sunt realitati constatate de mine, in multe randuri. si sunt rezultatele unui invatamant jalnic, asa cum incearca sa il faca si pe al nostru si ale unei culturi a "ce destept si ce frumos esti, nu conteaza ca nu stii sa citesti, tot esti cel mai destept copil" si asta ca sa nu ii strici stima de sine :))
  • -2 (2 voturi)    
    Cine se asemeana se aduna (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 22:37)

    Tantza si Costel [anonim]

    Cine se aseamănă se aduna.

    Simpatizanții amerlocilor imi dau minusuri. Nu-i bai dar oricum sînteți la fel de pr.o.sti ca și amerloci care i-au dărîmat casa omului din prostie.
    • +1 (1 vot)    
      . (Duminică, 14 iunie 2009, 13:13)

      Mda [anonim] i-a raspuns lui Tantza si Costel

      degeaba ai fost in america si te dai si mare destept, ca nici macar nu stii sa scrii bine ;)
      • -1 (1 vot)    
        Eu imi recunosc greselile (Duminică, 14 iunie 2009, 18:05)

        Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui Mda

        Eu îmi recunosc greșelile (de gramatica si altele de acest gen) dar ca sa ma critici tu ca ma dau "mare destept" este un pic cam fortat.
        Dimpotriva sint modest si nu-mi place in nici un fel sa ies in fata sa ma dau "mare destept".
        Insa limbajul tau care se invecineaza cu limbajul unui golan (recte Gigi Becali) imi lasa impresia unui tip destul de mediocru.