VIDEO O femeie din Israel, care incerca sa se sinucida, a supravietuit dupa ce a fost calcata de tren

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 3 iunie 2009, 14:12 Actualitate | Internaţional

O femeie din Israel, despre care se presupune ca a incercat sa se sinucida, a supravietuit dupa ce s-a asezat pe sine si a fost calcata de un tren, anunta Telegraph.co.uk. Pe imaginile surprinse de camerele video ale companiei de cai ferate israeliene se observa foarte clar cum femeia se aseaza intre sine, trenul trece peste ea, iar apoi ea se ridica teafara si isi vede de drum.



Filmuletul a fost difuzat de televiziunea israeliana, care a anuntat ca femeia a fost retinuta de politisti, la scurt timp dupa incident, si transportata la spital pentru ingrijiri minore. Ea a fost internata, apoi, intr-un spital de boli psihiatrice, pentru analize.


Citeste mai multe despre   






















2897 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    a trecut peste ea (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:19)

    horea [anonim]

    pai a stat sub tren, si trenul a trecut peste ea, n-a calcat-o!
    • -3 (13 voturi)    
      Ai dreptate, dar... (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:34)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui horea

      da, ai dreptate, dar manipularea consta in "confirmarea" "legendata" a imaginii astora de "popor ales" si de "uber-mensch" ...
    • 0 (4 voturi)    
      da (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:37)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui horea

      asta e intamplare buna de bancuri
    • +2 (2 voturi)    
      Nu draga, idea este ca numai o israelianca (Miercuri, 3 iunie 2009, 20:00)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui horea

      ..supravietieste ; daca era palestinianca mai mureau vreo trei odata cu ea ,calcati de tren, desi circulau toti patru cu o masina pe sosea ! Filmul l-a facut o oarecare camera video ,aflata intimplator pe acolo exact ca la lovitura de stat din 1989 ;oriunde erau mai mult de 5 'revolutionari' era si un cameraman ,daca nu doi;cea ma filmata 'revolutie'din istorie desi stateam cel mai prost la aparate de filmat pe cap de locuitor ,imediat dupa Somalia
      • -1 (1 vot)    
        ai gresit (Miercuri, 3 iunie 2009, 23:47)

        maco [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        trebuiau sa zica ca a fost atentat facut de palestinieni:D
  • +2 (2 voturi)    
    Fail... (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:36)

    bogdan192 [utilizator]

    Pwn3d.
  • +8 (8 voturi)    
    hmm.. (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:38)

    BenHur [anonim]

    Din ce am invatat eu la scoala exista o diferenta clara intre: a sta PE sine sau a sta INTRE sine!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    puneti-va ochelari (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:40)

    sima [anonim]

    si o sa observati clar ( net si precis) ca doamna cu pricina se aseaza INTRE sine.....
  • +2 (6 voturi)    
    pff (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:51)

    oana [anonim]

    asa ma deranjeaza cand scrie lumea minciuni din-astea... "se observa foarte clar cum femeia se aseaza pe sine", aiurea.
    sunt destule moduri mai inteligente de a "confirma" calitatea de "popor ales", minciunile astea sfruntate nu fac cinste nimanui pana la urma. si nici nu ajuta la nimic.
    traiasca senzationismul a-national! il mancam pe paine. :)
  • +4 (4 voturi)    
    titlu de 2 lei !!! (Miercuri, 3 iunie 2009, 15:10)

    bogdan [anonim]

    Va rog nu mai puneti titluri care induc lumea in eroare !!! Se vede clar ca femeia nu a fost calcata de tren. De fapt nici nu s-a asezat pe sine, ci INTRE sine.

    Si in caz ca nu stiati , acesta e un teribilism, un fel de sport extrem care devine din ce in ce mai popular, in special in ucraina/rusia, etc. Sunt zeci de astfel de filme pe youtube. Nu mai dati cu senzationalul , ca nu e nimic. Nu e nici un miracol aici.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Miercuri, 3 iunie 2009, 15:43)

    Opposite [anonim]

    <<O femeie din Israel, care incerca sa se sinucida, a supravietuit dupa ce a fost calcata de tren>>

    Daca italicele inseamna ghilimele, atunci sensul cuvantului "supravietuit" (ceea ce e adevarat) nu are nici o legatura cu sensul celorlalte italice "calcata de tren" (ceea ce nu e adevarat).

    Alina Neagu, ce-a fost in mintea ta cand ai postat articolul asta? Is sincer curios. La ce te-ai gandit intre momentul in care l-ai gasit si momentul cand ai apasat submit? Eu cred ca la nimic. Si cam asta e starea ta naturala, nu-i asa?

    P.S.: Vad ca-ti plac italicele puse de-aiurea in titluri. Care-i faza?
  • +2 (2 voturi)    
    noua moda (Miercuri, 3 iunie 2009, 17:26)

    ana [anonim]

    mah, da' nimic nu stiti. aceasta este o noua moda in materie de distractii la tanara generatie. moda a fost lansata in rusia si de ceva vreme circula poze pe internet.