Testele ADN infirma stirea ca un baiat britanic a devenit tata la 12 ani

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2009, 13:03 Actualitate | Internaţional

Imaginile care au socat Marea Britanie
Foto: youtube.com
Alfie Patten, baiatul despre care presa britanica a scris recent ca a conceput un copil la varsta de 12 ani, nu este tatal nou-nascutului, au aratat testele ADN, relateaza BBC News.

Alfie, care are acum 13 ani, originar din Eastbourne (East Sussex), a declarat in februarie, pentru The Sun, ca el crede ca si-a lasat gravida prietena, in varsta de 15 ani.

Dar testele au dovedit ca adevaratul tata al copilului lui Chantelle Stedman este un alt baiat din Eastbourne, care are insa 15 ani.

Alfie s-a declarat "profund tulburat" de rezultatele testelor.

Fotografia cu Alfie, tinand in brate fatita nou-nascuta, a carei tata credea ca este, a declansat o adevarata furtuna in Marea Britanie, in momentul in care a fost publicata de The Sun, si a redeschis dezbaterea privind asigurarea unei mai bune educatii sexuale pentru minori.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3840 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    adica mamicutza (Marţi, 19 mai 2009, 13:25)

    cucu [anonim]

    e cam curvulitza.

    eh,de mici incep scolirea.
  • +4 (8 voturi)    
    Interesant (Marţi, 19 mai 2009, 14:48)

    klaus [anonim]

    e ca femeile lupta pentru emanciparea si alte chestii dupa care se ajunge la faze de acest gen... cred ca e o problema cu educatia la nivel primar si lumea de astazi merge pe baza unor principii gresite...
    ganditi-va ca acea fata facea sex cu un pusti de 12 ani si cu altul de 15 ani si cine mai stie cu cati altii... asta vi se pare normal? pana la urma majoritatea ne jucam cu masinute si papusi inca la 12-14 ani iar aia trag copii pe teava...
    dureros unde duce aceasta abordare a lumii... ceva e putred in Danemarca...
    • +2 (4 voturi)    
      UK (Marţi, 19 mai 2009, 15:57)

      jack [anonim] i-a raspuns lui klaus

      nu danemarca, marea britanie, desi mare diferenta nu face. Sa faca copii la 15 ani nu e asa mare stire, se intampla de mii de ani, nu e o inventie contemporana. Acum 200 de ani daca le apuca pe fete 20 de ani nemaritate deja erau fete batrane. Nu tot ce e rau a aparut in ultimii 50 de ani, dar macar in ultimii 50 de ani am devenit mai constienti de unele metehne ale omenirii
      • -2 (6 voturi)    
        ptr jack cel dus cu vreju' (Marţi, 19 mai 2009, 16:14)

        otonel [anonim] i-a raspuns lui jack

        matale n-auzisi de shakespeare? nici de hamletu? de, traiesti in albion, de unde sa stii?
      • +1 (1 vot)    
        Romania (Miercuri, 20 mai 2009, 1:41)

        Me [anonim] i-a raspuns lui jack

        Dar de comunitatea rroma nu ai auzit? Aia dupa cum stiu eu cam fac copii pe la 13-14 ani, helloooo look around
  • +2 (4 voturi)    
    cumva? (Marţi, 19 mai 2009, 20:44)

    cp [anonim]

    ha cumva astia nu sint aia care ne dau raiting-uri de tara ??!!?
  • +1 (1 vot)    
    Obiectul a fost folosit la 12 ani. Punct! (Miercuri, 20 mai 2009, 8:59)

    Asa [anonim]

    Tata ne tata, chestia este ca Baietelul si-a facut treaba de adult la 12 ani!
    Deci merge treaba!