VIDEO Un profesor de la o scoala speciala din Belgia, filmat in timp ce agresa un elev

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 mai 2009, 20:06 Actualitate | Internaţional

Un profesor de la o scoala pentru copiii cu handicap mintal din Hoegaarden (Belgia) a fost suspendat dupa ce o caseta video ce-l infatisa agresand un elev a fost trimsa presei, informeaza LiveLeak.

Profesorul Carl A. poate fi vazut cum intoarce elevul cu capul in jos, in timp ce-i pune capul intr-o galeata cu ciment proaspat, dupa care-l trage spre toaleta.

Incidentul ar fi avut loc in urma cu o luna, insa filmul a fost trimis presei in aceasta saptamana.

Profesorul a fost supendat pana la 15 iulie.

Parintii elevului au dat scoala in judecata, in timp ce institutia de invatamant si politia au declansat o ancheta.

Atentie, imagini violente!



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

3225 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    De asta vreau sa ma fac profesor!!! (Sâmbătă, 16 mai 2009, 20:53)

    ktistes [anonim]

    Cool!
    • +1 (1 vot)    
      re: (Duminică, 17 mai 2009, 14:37)

      adib [anonim] i-a raspuns lui ktistes

      Meseriasule, poate vreodata o sa ai un copil care poate avea un mic handicap si sa fie trimis la o scoala speciala. Poate ai si bafta sa intre pe mina la un cretin ca ala din filmulet si sa-i faca exact acelasi lucru sa vedem ai mai gindi asa ??
      • +1 (1 vot)    
        Nu vorbeste serios (Duminică, 17 mai 2009, 15:41)

        Raluca9 [utilizator] i-a raspuns lui adib

        E felul lui idiot de a glumi. Trebuie sa aiba si Vacanta Mare un public, nu-i asa?
  • 0 (4 voturi)    
    Propun excuderea Belgiei din UE... (Sâmbătă, 16 mai 2009, 22:06)

    Axul [anonim]

    ... pana in momentul in care se va identifica un caz de abuz mai grosier in Romania.
    Unde e Baroneasa sa mai latre putin?
    • +2 (2 voturi)    
      si daca.. (Sâmbătă, 16 mai 2009, 23:12)

      andrei.b [utilizator] i-a raspuns lui Axul

      s-ar fi intamplat asta in Romania, cam cat de tare ar fi sarit in sus toti " iuropeni' ". Probabil ca unii chiar ar if spus ce ai mentionat si tu mai sus, da-ti afara ro din eu.... Stimatilor, cretini sint peste tot...
  • +2 (2 voturi)    
    Profesorul e mai handicapat decat elevul (Duminică, 17 mai 2009, 1:21)

    Gigel [anonim]

    Profesorul e mai handicapat decat elevul! Traiasca bolile mintale!
  • 0 (0 voturi)    
    Mda (Duminică, 17 mai 2009, 9:42)

    SorY [utilizator]

    Bine că ăia stau ca proşti şi-l lasă pe moşu ăla şă-şi termine treaba, dacă eram acolo îi spărgeam vreo doi dinţi profesorului, doar aşa de dragul lecţiilor învăţaţe.
    • 0 (0 voturi)    
      profesor bolnav (Duminică, 17 mai 2009, 11:48)

      Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui SorY

      Erau numai copii in preajma ce poa' sa faca ei?
  • 0 (0 voturi)    
    cine stie, (Duminică, 17 mai 2009, 13:40)

    silovik [utilizator]

    poate ca omul o fi crezut ca procedura respectiva e vreun tratament.